Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

U tom hipotetičkom scenariju, kakve veze ima da li je pištolj pun ili prazan ? Kako radnik u menjačnici može da zna da je pištolj prazan i da ga ovaj neće upotrebiti ?
Da se malo pomerimo iz teorije u praksu: prijatelj advokat branio tipa koji je ubio razbojnika sa pistoljem. Naravno, razbojnikov pistolj bio replika. To se ispostavilo tek na uvidjaju. Ishod - 6 godina Zabele. Otezavajuca okolnost: ovaj sto se branio je ispalio DVA metka. Edited by Topola
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Ma ovo je sve drste lopova dok ja dzeparim u ideoloskom smislu, pa na vuka povika dok lisice rade to sto rade. Lutanje bez hrabrosti da se iznese jedan jebeni stav i stajanje iza tog stava i prihvatanje da je to civilizacijski korak nazad. Jedino je Manc posten. Sve do posalice o citanju zakona dok ti je lopov na gajbi. Plus sto se uvaljuju podmetacine koje su suvisle jedino ako nemamo nikakav zakon. Stvar je jednostavna. Ko stoji na stajalistu da mozes roknuti lopova i da pritom zakon bude skrojen, to jest da njegov duh bude apriori na tvojoj strani taj je desno nastrojen i sto pre to shvati bice nam svima lakse. Jer takav duh zakona ti u uvo sapuce-kupi oruzje budalo. Moralne zvake su tu da se podigne prasina i zamagli bit.

Link to comment

bergasa odlican ti je taj holier-than-thou attitude. steta samo sto su se mnoge fenomenalne levicarske ideje rasprsile pri prvom susretu s realnoscu. nije stvar nimalo jednostavna, cemu to tvrdoglavo insistiranje na binarnom pogledu na svet pogotovo na ovakvim temama gde bi i dostojevski seo i meditirao neko vreme pre nego klikne post reply

Link to comment

Po zakonu dozvoljeni nivo odbrane jeste manji ili jednak intezitetu napada.U topolinom slucaju da je ispalio jedan metak prosao bi bez kazne.U Lausevicevom slucaju, on sam protiv trojice 15 metaka je dozvoljeni nivo odbrane. Ali kada su ukljucili i njegovog brata, i u tom slucaju trojica protiv dvojice i 15 metaka je prekoracenje samoodbrane.Suzenje svesti se ne uzima uopste u obzir.Ovakve slucajeve i ovu usku definiciju dozvoljenog nivoa odbrane ne vole oni koji se bave time. Opet u praksi zavisi od slucaja do slucaja i ponekad se suzenje svesti i uzme u obzir ne direktno nego minimalnim kaznama.I mislim da je greska ne iznositi iskustva i hipoteticke slucajeve. Njih treba posmatrati kao primere, a ne kao dokaze. Ali se naravno ne treba ni izivljavati.

Link to comment
bergasa odlican ti je taj holier-than-thou attitude. steta samo sto su se mnoge fenomenalne levicarske ideje rasprsile pri prvom susretu s realnoscu. nije stvar nimalo jednostavna, cemu to tvrdoglavo insistiranje na binarnom pogledu na svet pogotovo na ovakvim temama gde bi i dostojevski seo i meditirao neko vreme pre nego klikne post reply
Na ovom aktuelnom slucaju mozes da vidis kako je u javnosti krenulo moralno sirenje panike i pritisak da se nesto mora uraditi da bi nas moralne gromade koje ne kapiramo da smo copor neko zastiti. A zastitice nas tako sto cemo napraviti pritisak da se menja ovaj nakaradni zakon koji nam zabranjuje da ispalimo metak u glavu svakom narkomanu, ah ta kuzna skupina ljudi, koji nam upadne u gajbu. Na to se sve svodi.
Link to comment
I mislim da je greska ne iznositi iskustva i hipoteticke slucajeve. Njih treba posmatrati kao primere, a ne kao dokaze. Ali se naravno ne treba ni izivljavati.
common vs. codified law, imamo ovo drugo i sta je tu je
Link to comment
Na ovom aktuelnom slucaju mozes da vidis kako je u javnosti krenulo moralno sirenje panike i pritisak da se nesto mora uraditi da bi nas moralne gromade koje ne kapiramo da smo copor neko zastiti. A zastitice nas tako sto cemo napraviti pritisak da se menja ovaj nakaradni zakon koji nam zabranjuje da ispalimo metak u glavu svakom narkomanu, ah ta kuzna skupina ljudi, koji nam upadne u gajbu. Na to se sve svodi.
preterujes, al kolosalno. no dobro, ako ti godi
Link to comment
takodje sam rekao da mi sisti paja kada se ljudi skupljaju da brane jednog od nas dok ne bi ni primetili da se isto desilo jusufu mehmedovskom na starom sajmistu.
kapiram da mislis da su 16,000 potpisnika peticije za oslobadjanje sase bogoevskog iz elitnog beogradskog naselja zarkovo ili makedonci ili odnarodjeni potomci burgdzija,koradzija i tutunoberacitea
Link to comment
Normalno da preterujem, da bih u ovom jezivom sumu istakao moju poentu.
srecno s tom taktikom. sta bese poenta, neka zivotno primenjiva i realnosti bliska ja barem iz ove karikature ne mogu da naslutim
Link to comment
ono sto mogu da kazem je da ste gomila pravnih analfabeta nesposobnih da shvate osnovne pojmove usled moralne panike koja vas drma.
vidi, prozivati ideološki nekoga je dosta ukusnije nego prozivati nekog da tvrdi to što tvrdi zato štoa) ima neko pomućeno stanje svesti već par danab) nema pojma o čemu pričac) sve što priča priča iz straha za sopstvene interesed) pogrešan mehanizam formitanja stavova i to, onako, u totalitetu, uzevši u obzir ceo životTo je sve mnogo gore nego služiti se ideolškim diskvalifikacijama.Imate ključno pitanje, ja sam ga bio postavio više, da kažem, politički, Beowl je gledao da ga što više dovede u vezu sa pravom. I na njega niko nije odgovorio.
Link to comment
srecno s tom taktikom. sta bese poenta, neka zivotno primenjiva i realnosti bliska ja barem iz ove karikature ne mogu da naslutim
Poenta je da imamo zakon. I da se sudi svakom ko ubije i da nije privatna svojina vaznija od ljudskog zivota.
Link to comment
Institut samoodbrane jasno pravi asimetriju izmedju napadača i žrtve i tu se mora arbitrirati na osnovu dokaza o okolnostima. Svako drugo davanje 100% podrške na osnovu mesta zločina bi za mene bila retardacija. Dovoljno je ovo fore što se daje.
Ja bih ovim zavrsio svoje bivstvovanje na topiku, ionako mi nije trebalo da se petljam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...