Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

jaoj koji užas od patetike. 7600+ postova nisu učinili da ostaneš u formi. ma begaj bre.
Ozbiljno, hoćemo li da pričamo kao ljudi ili ćemo da objavimo interni konkurs za najstravičniji hipotetički scenario odnosno najveći horor iz realnog života, pa neka pobedi onaj ko svojim uradkom natera sve oponente da momentalno osede od užasa i povuku sve što su prethodno rekli na topiku? Ako je ovo drugo onda ću da begam, nije problem.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Ozbiljno, hoćemo li da pričamo kao ljudi ili ćemo da objavimo interni konkurs za najstravičniji hipotetički scenario odnosno najveći horor iz realnog života, pa neka pobedi onaj ko svojim uradkom natera sve oponente da momentalno osede od užasa i povuku sve što su prethodno rekli na topiku?
lepo receno. trebalo bi svi da prestanu sa time.
Link to comment
Mislim da si propisno pismena, pa cu za slucaj da si previdela moj post ponoviti da je klasni element (konkretno, da se to sitna burzoazija lozi na odbranu doma svoga) uveo u pricu prvi kim filbi. Ja licno nisam pomenuo nicije nemanje iskustva. Ne znam sta mislis pod "sta sve ne".Nisam pao ni u kakvu nesvest, samo sam ti rekao sta mislim o tom stavu po kome eto mi koji bi da branimo dom od napadaca nismo racionalni diskutanti. A sad cu se udaljiti, jerbo ce dan kad tebe stavim na IL biti dan kad cu (kako znam i umem - makar tako sto cu da prodam kompjuter) naci nacin da se nikad vise ovde ne pojavim.
Ja neću da govorim u Kimovo ime, iako bih mogla. Valjda kad se pogleda ko se loži na odbranu u US društvu, od homeland security do nošenja oružja i 'no trespassing' tabli , vidi se da nisu ni liberali ni demokrate u pitanju. Ali, kul, stvarno znam da ovde nema takvog soja. :D Ovi ljudi se potežu samo u žaru rasprave, u stilu, pa je l vidiš da se zalažeš za isto ono za šta i oni što bese stolicu na tremu?! Ne zato što se neko ovde lično markira, premda Kim ume da kategorizuje ljude. Misliš da mu ja nisam u nekoj fijoci kao ekonomista? :DZaista duboko verujem da je ovde u pitanju jedan veoma ljudski i razumljiv bag u pitanju. Čisto pitanje gde je težište identifikacije. Nije da je to nešto ni strašno pogrešno. Ipak to i diriguje da zakon bude takav da ako je ovaj što je mrtav ubio Saša da bi sedeo u zatvoru zilion godina, a Sašo će možda da walk out free u ovom drugom scenariju.Moje razumevanje zakona je to da pored tog ispunjenja pravde (kazna za zločin) kreira pravila tako da se ne naprave podsticaji sa unitended consequences. Evo primera. Pre nego što me onaj skot napao u metrou, pratio me u mojoj ulici neki Brazilac/Portugalac. Pijan ko letva. I kreten ušao u moju zgradu i krenuo za mnom, pa sam ja uspela da utrčim u lift pre njega i da krenem pre nego što se on uhvatio za kvaku od lifta. Da sam neka devijantna, mogla sam da ga namamim u stan u ubijem ga ili da ga uštrojim kuhinjskim nožem. Da je na snazi taj zakon koji se ovde predlaže "je l zločin u kući? domaćin je nevin", Mau bi izašla iz priče slobodna ko ptica, a ruke krvave do lakata. Taj zakon otvara prozor takvim zloupotrebama. Neželjene posledice bi bile velike ko kuća.Jebem ga, sad i ja krenula sa primerima, a ne znam zašto. Institut samoodbrane jasno pravi asimetriju izmedju napadača i žrtve i tu se mora arbitrirati na osnovu dokaza o okolnostima. Svako drugo davanje 100% podrške na osnovu mesta zločina bi za mene bila retardacija. Dovoljno je ovo fore što se daje.
Link to comment
Da je na snazi taj zakon koji se ovde predlaže "je l zločin u kući? domaćin je nevin", Mau bi izašla iz priče slobodna ko ptica, a ruke krvave do lakata. Taj zakon otvara prozor takvim zloupotrebama. Neželjene posledice bi bile velike ko kuća.
Mislim da niko normalan ne bi birao da okrvavi ruke do lakata da bi iz priče izašao slobodan kao ptica. Nasuprot ovim zloupotrebama i neželjenim posledicama trenutno je situacija da si više kriv ako se braniš nego onaj od koga se braniš.Izlazi da su brze noge i srce k'o u zeca najbolje rešenje. Edited by CTale
Link to comment
Nasuprot ovim zloupotrebama i neželjenim posledicama trenutno je situacija da si više kriv ako se braniš nego onaj od koga se braniš.
zar nisu ovi iz sudske prakse upravo nesto drugo potvrdili? ne znam, meni se tako ucinilo. pitam ozbiljno, na osnovu cega ovo tvrdis a da nije, mog prijatelja su... uz duzno postovanje.
Link to comment
Da sam neka devijantna, mogla sam da ga namamim u stan u ubijem ga ili da ga uštrojim kuhinjskim nožem. Da je na snazi taj zakon koji se ovde predlaže "je l zločin u kući? domaćin je nevin", Mau bi izašla iz priče slobodna ko ptica
Ne bi. Nema dokaza da je bila provala :P
Link to comment
Ne tvrdim, neki pričaše o dizalicama i drugim alatima.Ovaj je sada u pritvoru dok se ne utvrde činjenice.
Ako referišeš na beowlov post sa ona dva osedjujuća primera i njegove zaključke o sudskim ishodima u alternativnim scenarijima, ja sa tim ne mogu da polemišem jer su špekulacije u pitanju.@mmPa šta, kao, ja ostavila otvorena vrata, a moj lokalni stoker mi došao.Sent from my iPhone using Tapatalk Edited by MayDay
Link to comment
Izlazi da su brze noge i srce k'o u zeca najbolje rešenje.
To u slucaju da lopina nema zelju da te ubije odnosno ima brze noge. A ne pise mu na celu ni jedno ni drugo, naprotiv -na celu mu pise "lopov" uz sve pripadajuce jezive naslove iz novina.
Link to comment

Jedino sto mene tu eventualno brine oko promene zakona u to smeru je porast nasilja od strane provalnika, ukljucujuci i ubistva.

Link to comment
Pa onda se osecamo vrlo slicno.Btw, po stoti put, kim je prvi sam i nicim izazvan uveo klasni element (koji on ne moze da zaobidje taman kad bi ga to ubilo) u ovu raspravu. Nije u redu (da budem veoma blag) da se meni sad prebacuje sto ga zovem "komunistom". Gagorder je prva sama i nicim izazvana odvalila feminazi bedastocu kojoj nema ravna. Jel problem ako se ja ljutim zbog toga, ili treba da joj se izvinem sto je morala da me bije? Pejsija i njegovu NRA bljuvotinu da ne pominjem.Vracam se u ostavku od teme...
rekao sam da su mi naslovi poput vlasnik stana ubio provalnika dizu pritisak. takodje sam rekao da mi sisti paja kada se ljudi skupljaju da brane jednog od nas dok ne bi ni primetili da se isto desilo jusufu mehmedovskom na starom sajmistu. to je normalizacija nasilja koje je nevidljivo osim ako nije upereno protiv jednog, sve manjeg, sloja ljudi. to je malogradjanstina.nisam se zalagao za nasilnu redistribuciju dobara. nisam nikoga optuzivao da zeli da ubija ljude nekaznjeno. nisam nikoga optuzio da NRA agent. nisam zeleo da renne ode sa foruma ali se ni ne osecam krivim zbog toga. nisam nikome trazio izjavu o prozivljenoj provali da bi mu uvazio argumente.ono sto mogu da kazem je da ste gomila pravnih analfabeta nesposobnih da shvate osnovne pojmove usled moralne panike koja vas drma. meni na ovom forumu malo ide na zivce da me ljudi mrze just because. to je zapravo bas to. mrznja. ja nemam kapacitet da vas mrzim i necu. i zato adio.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Jedino sto mene tu eventualno brine oko promene zakona u to smeru je porast nasilja od strane provalnika, ukljucujuci i ubistva.
pa upravo to. mislim da ni na prvoj ni na drugoj strani polemike nema patoloskih ubica, vec je linija za i protiv prilcno tanka. to sto si napisao + neka vrsta legalizacije nasilja/sile kao sredstvo za resavanje problema.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...