Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

da, i dalje bih mislila isto što mislim sada + bih se generalno izjela što sam nešto grdno zglajzala u vaspitanju
+1 Edited by Bakemono
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

jao, moram da se vratim.znaci fascinantno mi je to sranje oko klasnih razlika i zastite ubijenog samo zato sto je on uvek sirotan i koman koji nema leba da jede, rasprodao je babinu srebrninu za dop, a ubica je bogatas koji ima gajbu u kojoj se siri, ima za prasku sunku i hleb iz sarla, pazi te klasne razlike jbte...a sta ako si otpusteni radnik fabrike odlivaka novi beograd u stecaju i zivis u 20m2 a na pogresno tipovanu tvoju gajbu ti greskom upadne srba, poznati gradski povlo koji vozi bembaru i ima kafic na senjaku, znaci po difoltu je kapitalista. to ti daje card blanche da srbu iseces na komade i nahranis novobeogradske kerove, kad ga uhvatis nekih 500m dalje posto si ti vitak i u formi a srba je debela svinja koju je nagojio hrvoje, njegov licni kuvar koga je doveo sa hvara, pa ne moze da potrci dovoljno brzo i utekne od duge ruke radnicke klase.besmileno potpuno.
pa nije to bila poenta (makar ne moja). poenta je da su neki zauzeli stav po logici simili simile gaudet, tamo gde su mogli da se prepoznaju. i da sa takvima ne može da se diskutuje smisleno dok se ne prepoznaju u nečemu drugom. a da bi se prepoznali u nečemu drugom moraš da postaviš hipotezu (zamisli da ... pa nešto što bi moglo da dodirne emocionalni nerv).nisam nigde kazala da imam razumevanja za (kako se kaze?) komana, nego da su neki od nas zauzeli stranu sa kojom saosecaju. Edited by gagorder
Link to comment

ja mislim da ovde niko ne polemise s tobom, ako bas moram i ovo da napisem ti si ovde od pocetka diskusije napisala po meni najuravnotezeniji stav od svih i mom rezonovanju najblizi - sud ce reci da je sasho kriv jer je ubio ali ce ga pustiti na slobodu, pod uslovom da ga nije overio kao zeca 300m od kuce i ako sve izgleda onako kako vecina ovde pretpostavlja (da je do sukoba doslo u stanu prilikom pokusaja provale a ne bekstva).

Link to comment

Tema bi trebalo da ode na privremeno hlađenje tj. dok ne stignu prve izjave date policiji, optužnica ili nalazi veštaka. Imam taj neki osećaj da će njihovo pristizanje označiti početak trećeg najvećeg flejma u istoriji PPP (prva dva su nedostižna).

Link to comment
pa zapravo nećeš, ti nećeš promeniti mišljenje ako razmisliš. to je posledica načina na koji si formirao to mišljenje. ti ćeš ga promeniti ako drugačije osetiš.(recimo, ne daj bože, jednog dana imaš klinca koji duguje po kraju, pa uđe sa tatinim pištoljem (praznim) u menjačnicu prekoputa zgrade u kojoj stanuje (???!!!) i smaknu ga tandžarom. u odbrani svoga života i imovine.)
Vau, kako ti prozimas moj misaon proces, scratch that, moje emotivno reagovanje obavijeno u tanku kosuljicu kvazi-rezonovanja.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment

Ja mislim da ako ne možemo da se složimo bar oko onoga što je Beowl napisao da je onda stvarno najbolje da svi batalimo temu.

Edited by MancMellow
Link to comment
pa zapravo nećeš, ti nećeš promeniti mišljenje ako razmisliš. to je posledica načina na koji si formirao to mišljenje. ti ćeš ga promeniti ako drugačije osetiš.(recimo, ne daj bože, jednog dana imaš klinca koji duguje po kraju, pa uđe sa tatinim pištoljem (praznim) u menjačnicu prekoputa zgrade u kojoj stanuje (???!!!) i smaknu ga tandžarom. u odbrani svoga života i imovine.)
Ovo je potpuno nepotrebna vulgarizacija. Ajmo sad da jedni druge gađamo mračnim scenarijima u kojima ćemo jednog dana drugačije osetiti.
Link to comment
Ovo je potpuno nepotrebna vulgarizacija. Ajmo sad da jedni druge gađamo mračnim scenarijima u kojima ćemo jednog dana drugačije osetiti.
pa gadjamo se od pocetka jbt (zamisli da tebi udje lopov usred noci), zasto je problem kada se vodi i ova linija diskusije koja je podjednako realna?
Link to comment

U tom hipotetičkom scenariju, kakve veze ima da li je pištolj pun ili prazan ? Kako radnik u menjačnici može da zna da je pištolj prazan i da ga ovaj neće upotrebiti ?

Link to comment
U tom hipotetičkom scenariju, kakve veze ima da li je pištolj pun ili prazan ? Kako radnik u menjačnici može da zna da je pištolj prazan i da ga ovaj neće upotrebiti ?
Istraga ce utvrditi :fantom:
Link to comment
pa gadjamo se od pocetka jbt (zamisli da tebi udje lopov usred noci), zasto je problem kada se vodi i ova linija diskusije koja je podjednako realna?
Izvinjavam se, malo sam omekšao otkako sam napustio Srbiju pa mi deluje prilično hevi ovo gađanje sagovornika scenarijem u kojem mu jednog dana dete gine pri pokušaju amaterske pljačke.
Link to comment
Izvinjavam se, malo sam omekšao otkako sam napustio Srbiju pa mi deluje prilično hevi ovo gađanje sagovornika scenarijem u kojem mu jednog dana dete gine pri pokušaju amaterske pljačke.
Meni je hevi i ideja da mi naoruzani provalnik udje kod zene dok sam na putu, uz pitanje "sta bi joj savetovao". Ovo je hevi razgovor, jer se bavi realnim, hevi stvarima, kao sto je zivot moje zene, Amelijinog deteta i tako dalje. Tesko je razgovarati samo nacelno o stvarima koje mogu da se dese svakome od nas, a nekima su se i desile. Inace smatram , pa ne znam kako da to nazovem drugacije, debilnim da se ovde pretpostavlja, na osnovu stavova, sta je ko od nas proziveo. Ja mogu da vam ispricam jednu pricu od koje ce vam se smrznuti govno u utrobi ali ne pricam na forumu bas o svemu.
Link to comment
Izvinjavam se, malo sam omekšao otkako sam napustio Srbiju pa mi deluje prilično hevi ovo gađanje sagovornika scenarijem u kojem mu jednog dana dete gine pri pokušaju amaterske pljačke.
jaoj koji užas od patetike. 7600+ postova nisu učinili da ostaneš u formi. ma begaj bre.
Link to comment

Dobro, pitanje je upuceno meni i ne osecam se uvredjenim, izneli smo x hipoteza do sada, ovo je jedna od njih.Kratak odgovor je da nemam decu i da ne znam kako bih se ponasao.Druga stvar je ovaj gagorderkin princip identifikacije sa saskom. Ne znam na koji nacin gagorderka moze da zna socijalni i svaki drugi polozaj svojih sagovornika da bi koristila to ovako blanko.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment

Gadjanje sa licnim iskustvima na ovom topiku je pocelo od starta i takvo sam stanje zatekao i bilo je kretenski da tu nesto mijenjam. Medjutim, vremenom je otislo predaleko. Razumem da su ucesnici, iako izuzetno obrazovani, laici u pravu pa ponekad lupetaju i koriste argumente patosa. Odlucio sam da nista ne brisem, ono, ko je sta rekao neka mu sluzi na forumasku cast ali isto tako i da zamolim drugare da pokusaju vratiti diskusiju u nekakav normalan argumentovan tok, bez kvalifikacija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...