Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mene, recimo, vredjaju ove reci. Znaci, ti meni kazes da ja nisam dovoljno pribran da mogu da o ovoj temi diskutujem jednako racionalno kao i ti?
pa to, "samo se smirite i bolje razmislite i doći ćete na naš stadijum shvatanja i promišljanja".
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

ja hteo jos nesto da napisem, ali mi smeta to mi protiv vi, smeta mi da budem kvalifikovan kao komunista samo zato sto se slazem sa kimom (kao da to samo po sebi nije dovoljno zastrasujuce :lol:), smetaju mi licne diskvalifikacije i ovoliki emotivni naboj u net diskusiji, pa odustao.sad se osecam nekako bolje sto sam odustao, ali mnogo, mnogo tuzan sto nije moguce drugacije.

Link to comment
pa to, "samo se smirite i bolje razmislite i doći ćete na naš stadijum shvatanja i promišljanja".
pa zapravo nećeš, ti nećeš promeniti mišljenje ako razmisliš. to je posledica načina na koji si formirao to mišljenje. ti ćeš ga promeniti ako drugačije osetiš.(recimo, ne daj bože, jednog dana imaš klinca koji duguje po kraju, pa uđe sa tatinim pištoljem (praznim) u menjačnicu prekoputa zgrade u kojoj stanuje (???!!!) i smaknu ga tandžarom. u odbrani svoga života i imovine.) Edited by gagorder
Link to comment
... ali mnogo, mnogo tuzan sto nije moguce drugacije.
Pa onda se osecamo vrlo slicno.Btw, po stoti put, kim je prvi sam i nicim izazvan uveo klasni element (koji on ne moze da zaobidje taman kad bi ga to ubilo) u ovu raspravu. Nije u redu (da budem veoma blag) da se meni sad prebacuje sto ga zovem "komunistom". Gagorder je prva sama i nicim izazvana odvalila feminazi bedastocu kojoj nema ravna. Jel problem ako se ja ljutim zbog toga, ili treba da joj se izvinem sto je morala da me bije? Pejsija i njegovu NRA bljuvotinu da ne pominjem.Vracam se u ostavku od teme...
Link to comment

Koliko ja vidim druga strana non-stop osudjuje za levičarenje, odsustvo empatije sa domaćinom, neimanje iskustva i šta sve ne, a kad joj ja drknem jednu stvar (tj, čak ni ne drknem nego joj pravim apologiju) odmah se pada u nesvest od uvredjenosti.

Link to comment
Koliko ja vidim druga strana non-stop osudjuje za levičarenje, odsustvo empatije sa domaćinom, neimanje iskustva i šta sve ne, a kad joj ja drknem jednu stvar (tj, čak ni ne drknem nego joj pravim apologiju) odmah se pada u nesvest od uvredjenosti.
aha :lolol: najjaca mi je ta argumentacija "ti nemas licnog iskustva" u komunikaciji dva anonimna nicka, to je potpuna smrt forumske komunikacijekinace ja smatram da je ta hari kalahan logika "ti nisi video nasilje koje sam ja video i zato nemas pravo da sudis o tome" odlika ekstremnih desnicara. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ali ja jesam komunista a nikako se ne slažem sa kimom. To nema veze, i svako ko poteže levicu ili desnicu greši. Stvar je civilizacijskog pozitivnog pomaka u pravcu prava pojedinca, i u pravcu odgovornosti pojedinca. Tj. koliko si spreman da se odrekneš svojih prava za prava nekog drugog. A ovi što seire mogu da se sete kako su tražili svoje pravo da im neko ne preti (ili se samo šali - saslušanja nije ni bilo) gaženjem...khm...

Link to comment

nikakav sam karakter jer sam se odjavila, ali na ovo:

(recimo, ne daj bože, jednog dana imaš klinca koji duguje po kraju, pa uđe sa tatinim pištoljem (praznim) u menjačnicu prekoputa zgrade u kojoj stanuje (???!!!) i smaknu ga tandžarom. u odbrani svoga života i imovine.)
sam ja odavno odavno odgovorila, no niko nije konstatovaopa da probam da ponovim:da, i dalje bih mislila isto što mislim sada + bih se generalno izjela što sam nešto grdno zglajzala u vaspitanjui još ponešto:da, kompletno isto mislim i o slučajevima da pošten porodični čovek™ malo preke naravi krene zbog npr presecanja u kolima na nekog narkomana a i provalnika u slobodno vreme dizalicom pa se ovaj odbrani ciglom u glavui još ponešto, mada ne vidim kake to veze ima sa bilo čim:ja sam levo nastrojena (ne bih se baš nazvala komunistom, ali recimo socijal-demokratski ili tako nekako)a sada stvarno šlus Edited by Amelija
Link to comment
A ovi što seire mogu da se sete kako su tražili svoje pravo da im neko ne preti (ili se samo šali - saslušanja nije ni bilo) gaženjem...khm...
WTMIL. bez zajebavanja.
Link to comment
Koliko ja vidim druga strana non-stop osudjuje za levičarenje, odsustvo empatije sa domaćinom, neimanje iskustva i šta sve ne, a kad joj ja drknem jednu stvar (tj, čak ni ne drknem nego joj pravim apologiju) odmah se pada u nesvest od uvredjenosti.
Mislim da si propisno pismena, pa cu za slucaj da si previdela moj post ponoviti da je klasni element (konkretno, da se to sitna burzoazija lozi na odbranu doma svoga) uveo u pricu prvi kim filbi. Ja licno nisam pomenuo nicije nemanje iskustva. Ne znam sta mislis pod "sta sve ne".Nisam pao ni u kakvu nesvest, samo sam ti rekao sta mislim o tom stavu po kome eto mi koji bi da branimo dom od napadaca nismo racionalni diskutanti. A sad cu se udaljiti, jerbo ce dan kad tebe stavim na IL biti dan kad cu (kako znam i umem - makar tako sto cu da prodam kompjuter) naci nacin da se nikad vise ovde ne pojavim. Edited by Indy
Link to comment

jao, moram da se vratim.znaci fascinantno mi je to sranje oko klasnih razlika i zastite ubijenog samo zato sto je on uvek sirotan i koman koji nema leba da jede, rasprodao je babinu srebrninu za dop, a ubica je bogatas koji ima gajbu u kojoj se siri, ima za prasku sunku i hleb iz sarla, pazi te klasne razlike jbte...a sta ako si otpusteni radnik fabrike odlivaka novi beograd u stecaju i zivis u 20m2 a na pogresno tipovanu tvoju gajbu ti greskom upadne srba, poznati gradski povlo koji vozi bembaru i ima kafic na senjaku, znaci po difoltu je kapitalista. to ti daje card blanche da srbu iseces na komade i nahranis novobeogradske kerove, kad ga uhvatis nekih 500m dalje posto si ti vitak i u formi a srba je debela svinja koju je nagojio hrvoje, njegov licni kuvar koga je doveo sa hvara, pa ne moze da potrci dovoljno brzo i utekne od duge ruke radnicke klase.besmileno potpuno.

Link to comment
WTMIL. bez zajebavanja.
pa hebiga inboks ti je pun, ne mogu da dužim ovde i da se ograđujem i branim, izbegavao sam temu generalno, ali stvarno je previše
Link to comment
Mislim da si propisno pismena, pa cu za slucaj da si previdela moj post ponoviti da je klasni element (konkretno, da se to sitna burzoazija lozi na odbranu doma svoga) uveo u pricu prvi kim filbi. Ja licno nisam pomenuo nicije nemanje iskustva. Ne znam sta mislis pod "sta sve ne".Nisam pao ni u kakvu nesvest, samo sam ti rekao sta mislim o tom stavu po kome eto mi koji bi da branimo dom od napadaca nismo racionalni diskutanti. A sad cu se udaljiti, jerbo ce dan kad tebe stavim na IL biti dan kad cu (kako znam i umem - makar tako sto cu da prodam kompjuter) naci nacin da se nikad vise ovde ne pojavim.
Odgovoriću ti kasnije, u žurbi sam, trčim na metro. Izvini.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...