Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

cekaj, nismo presudili ni u prethodnom slucaju, moze ovaj malo da saceka na odluku ppporote.

Link to comment

@copkillahmogu biti dvije stvari, nejasno je iz clanka. ukoliko su ga samo provocirali onda je u pitanju ubistvo na mah, ili nanosenje teske tjelesne povrede kvalifikovane smrcu na mahu drugoj, boldovanoj, varijanti, ako je bio napadnut, u pitanju je nuzna odbrana ali je pitanje da li je prekoracena ili ne. po meni nije

Edited by nautilus
Link to comment

Okačio sam jer će stav javnosti™ biti vrlo sličan kao u Saškovom slučaju, ukoliko je navedeno u članku istinito, tj to boldovano.

Link to comment
da se sakrije, a ako je ovaj nadje, da mu pokaze gde su pare. kakvo crno napadanje provalnika, svasta. jebes pare, cuvaj glavu. zivot nije americki film, u realnom svetu zene ne napadaju provalnike jer je to veoma opasno i glupo raditi.
Dobri i racionalni saveti, ali fakat je da niko ne zna kako bi postupio dok ne dođe u konkretnu situaciju.
Link to comment
da se sakrije, a ako je ovaj nadje, da mu pokaze gde su pare. kakvo crno napadanje provalnika, svasta. jebes pare, cuvaj glavu. zivot nije americki film, u realnom svetu zene ne napadaju provalnike jer je to veoma opasno i glupo raditi.
pa verujem da je i sama dovoljno pametna da to smisli. mislila sam u slucaju susreta sa nasilnim provalnikom - jel da ga zvekne prvim sto joj padne pod ruku ili da razmislja kako da ga na drustveno prihvatljiv nacin onesposobi?
Link to comment
ne, preselila se u "bolji" kraj. u nadi da to cini neku razliku
Pa eto sama si sebi odgovorila. To je racionalna odluka, a pitanje sta uraditi ako imas pistolj je po meni u startu neracionalno jer pistolj je napravljen da ubije.
Link to comment
Pa eto sama si sebi odgovorila. To je racionalna odluka, a pitanje sta uraditi ako imas pistolj je po meni u startu neracionalno jer pistolj je napravljen da ubije.
pa preselila sam se posle provale, kojoj samo na svoju srecu nisam prisustvovala. sta bih uradila da jesam, nemam pojmanije ovo nikakvo racionalno resenje, prosto vise nisam mogla da boravim u tom prostoru, bilo mi mucnone znam sta bih rekla u vezi vatrenog oruzja, ja ga sigurno ne bih nabavljala al ne mogu reci da krivim nekog ko puca u samoodbrani, prethodno upozorivsi provalnika Edited by Leia
Link to comment
pa preselila sam se posle provale, kojoj samo na svoju srecu nisam prisustvovala. sta bih uradila da jesam, nemam pojmanije ovo nikakvo racionalno resenje, prosto vise nisam mogla da boravim u tom prostoru, bilo mi mucnone znam sta bih rekla u vezi vatrenog oruzja, ja ga sigurno ne bih nabavljala al ne mogu reci da krivim nekog ko puca u samoodbrani, prethodno upozorivsi provalnika
Problem sa vatrenim oruzjem je sto automatski suzava izbor.
Link to comment
Problem sa vatrenim oruzjem je sto automatski suzava izbor.
ne bih da diskutujem o necem o cemu stvarno nemam puno znanja. naivno mislim da ko nabavi oruzje za samoodbranu treba i da bude osposobljen da njime odgovorno rukuje, da ne puca da ubije
Link to comment
Drugo, fascinantno mi je da na PPP forumu ogrezlom u zaštiti svih ljudskih prava, želji za normalno uređenom državom, na ovoj temi se ladno ističu tvrdnje tipa nema on građanska prava, kakvo pravo, kakva zaštita u tim trenucima prestala su da postoje... Pa nema toga - ljudska prava imaš ili nemaš, u svim situacijama, pravo na život, pravo na imovinu, zdravlje ili šta drugo. Ko je taj ko će van zakona da određuje i proglašava kad ti je život potreban a kad ne? Ma sasvim van slučaja, meni je takav stav jako čudan.
ni današnji zakon ne garantuje pravo na život u svim slučajevima, inače ne bi uopšte postojao institut samoodbrane.ja sam pričao o izmenama zakona, evo manc je sada upravo to napisao, i drugi ranije, dakle hajde da se ne iščuđavamo nad nečim čega nema.na kraju krajeva, ljudska prava nisu statični katalog a zakon postoji per svega da kaže šta se dešava kada se različita prava različitih ljudi međusobno sudare.
Link to comment

Komunist trol on: Napadnut na ulici od dvojice razbojnika, zbog (skupog) mobilnog. Uspeo da pozovem policiju ali nisam uspeo da izbegnem napad, iako sam se povlacio dok mi zid nije bio iza ledja, tj. nisam imao dalje kud. Pocela tuca, jedan imao noz. Stari Bruno, ovaj Topola, uspe da se uz veliku muku odbrani (dva napadaca), ali ne izbegne skroz povrede (flasa u glavu, itd) (zgrabio jedan od njih sa obliznjeg kioska). Dok je dosla policija (lokacija u strogom centru, 18h popodne), krvi na sve strane: nas forumas isecen po glavi i licu, jedan od napadaca sa polomljenim licem, nosem, vilicom (najvise je nasrtao), drugi povredjen ali u bekstvu....Epilog: sva trojica na sudu sa prijavama. Oni za razbojnistvo + povrede + ucestvovanje u tuci, Topola za povrede + tucu. Da, oni u Evidenciji otkad ikad, vise od 20 dela svaki, razbojnistva, povrede, itd. Topola ni prekrsaj, nikad. Vracao se sa posla u banci taj dan.Cetri godine proces. Mene, na kraju, oslobodilo, njih simbolicno osudilo.Komunist trol off.

Edited by Topola
Link to comment

^^napisao sam ja pre jedno 50 strana, ali poenta je da nešto što je danas van zakona sutra može biti i u zakonu. to je jednostavno tema za raspravu a ne tekst zapisan u kamenu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...