Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Meni je fascinantan, naprotiv, mit o "normalnom čoveku" koji nikako i nikad ne može biti paranoičan ili trigger-happy. Kao što je Dabović primetio, pa pun je US of A takvih normalnih, koji zaista nemaju dijagnozu ali su pod uticajem kolektivne paranoje o latino bandama i crnim helikopterima.

Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Ne znam kako bi to zakon mogao da me stavi u iskušenje da postanem takav. U takvoj situaciji zakon bi mi bio poslednja stvar na umu i samo bih gledao kako da zaštitim sebe i porodicu, gde o načinu zaista ne bih razmišljao. Čist instinkt.

Link to comment
svasta, ne drzim se toga. ali zakon ne bi smeo da ljude stavlja u iskusenje da postanu takvi.
zakon, tj. bolje reci drzava, ne bi smela ni da svojim (ne)postupanjem dovodi svoje gradjane u poziciju da su svakako najebali, ukoliko se bilo kome digne patka na njih, od lopova do nasilnika i ubica.
Link to comment
Ne znam kako bi to zakon mogao da me stavi u iskušenje da postanem takav. U takvoj situaciji zakon bi mi bio poslednja stvar na umu i samo bih gledao kako da zaštitim sebe i porodicu, gde o načinu zaista ne bih razmišljao. Čist instinkt.
Ti si vidim od onih normalnih.
Link to comment
Ti si vidim od onih normalnih.
Ne znam, možda. Možda bih ga kao Saško izbo nožem ili šrafcigerom dok ne vidim da ne mrda, možda bih ga jednom zveknuo po glavi nečim, vezao i pozvao policiju. Možda ne bih vezao policiju već bih ga odvezao u gepeku u neku pustaru i mučio, a prethodno bih na forumu postavio temu gde bih tražio savet kako da ga mučim i pozvao zainteresovane da mi se pridruže. Možda bismo i neki roštilj bacili usput.
Link to comment
Ali ako je u stanu došlo do borbe u kojoj je provalnik stradao, zakon bi trebalo da bude prilično popustljiv prema onome ko je branio svoj život u svom stanu.
Ovde da prokomentarišem pa da čitam dalje: istraga tek treba da utvrdi da li se Sašo branio ili je on taj ko je napao!
Link to comment
a sta bi savetovao?
da se sakrije, a ako je ovaj nadje, da mu pokaze gde su pare. kakvo crno napadanje provalnika, svasta. jebes pare, cuvaj glavu. zivot nije americki film, u realnom svetu zene ne napadaju provalnike jer je to veoma opasno i glupo raditi. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ovde da prokomentarišem pa da čitam dalje: istraga tek treba da utvrdi da li se Sašo branio ili je on taj ko je napao!
Ja i govorim o slučaju gde se utvrdi da je bila samoodbrana. Da u tom slučaju ne postoji apsolutno nikakva krivica i da je sve čisto.
Link to comment

Evo jednog zanimljivog slučaja, zanima me šta PPPučanstvo misli o ovome?http://trojka.rs/vesti/crna-hronika/bracni-par-napadnut-dok-je-preturao-po-kontejneru-muz-ubio-jednog-siledziju

Mladić, koji je sa drugovima napao čoveka koji je preturao po kontejneru, je preminuo nakon što ga je napadnuti izbo džepnim nožem. Mladić Bojan Pajić (29) iz Banjaluke koji je preminuo u banjalučkom Univerzitetskom kliničkom centru (UKC) nakon što ga je sugrađanin Duško Drljača (45) izbo nožem, stradao je jer je sa drugovima napao Drljaču koji je sa suprugom preturao po kontejneru. Kako pišu "Nezavisne", kobne večeri Pajić, koji je u UKC umro sinoć, sa još dvojicom prijatelja, čiji identitet zasad nije poznat, napao je i provocirao Drljaču dok je sa suprugom preturao po obližnjem kontejneru, u banjalučkom naselju Lauš. Marija Markanović, portparol Centra javne bezbednosti Banjaluka, potvrdila je da je Pajić zajedno sa još dvojicom nepoznatih mladića prvi napao Drljaču koji se branio džepnim nožem i u grudi ubo Pajića nanevši mu teške povrede vitalnih organa, prenosi Tanjug. Osumnjičeni Drljača je uhapšen i sproveden na kriminalističku obradu, a zatim i kod dežurnog tužioca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...