Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

ti se zalazes za potpuni raskid sa pravnom drzavom.
ne. ja se zalažem za radikalan (pravni) sistem odvraćanja od razbojništva Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

ne. ja se zalažem za radikalan (pravni) sistem odvraćanja od razbojništva
dat ti je jednostavan argument da bi za tvrdnju da je provalnik upozoren sud imao samo rec domacina sa puskom, a ti kazes "pa neka dokazu da nije rekao" iako znas da to nije moguce.daj bre nismo deca. to sto nudis je raskid sa pravnom drzavom i necu dalje polemisati o tome.
Link to comment
Znači Australija i Amerika nisu pravne države?
u nekim aspektima, USA nije. to je zemlja koja ponekad ima veoma lezeran odnos prema zivotima i tudjih i svojih gradjana, bilo da ih sama oduzima bilo da to ostavlja na volju drugima. ja Castle Doctrine smatram primitivnim reliktom proslosti, isto kao i smrtnu kaznu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
dat ti je jednostavan argument da bi za tvrdnju da je provalnik upozoren sud imao samo rec domacina sa puskom, a ti kazes "pa neka dokazu da nije rekao" iako znas da to nije moguce.daj bre nismo deca. to sto nudis je raskid sa pravnom drzavom i necu dalje polemisati o tome.
Kako samo reč, a gde se sad dedoše svi oni veštaci? Ozbiljno pitam.
Link to comment
ne. ja se zalažem za radikalan (pravni) sistem odvraćanja od razbojništva
dapace, to bi samo imalo za posledicu da provalnici pored srafcigera nose sa sobom i vatreno oruzje i u svaku provalu ulaze sa namerom da (prvi) ubiju. kao sto ni zabrana trave ne odvraca od pusenja, smrtna kazna ne odvraca od ubistava, ni ovo tvoje ne bi odvratilo nikog od razbojnistva, samo bi legalizovalo 'uzimanje pravde u svoje ruke'. isto tako se mozes zalagati i da se donese zakon koji dozvoljava krvnu osvetu, zub za zub, oko za oko princip a ni kamenovanje ako napusti muza nije daleko (ok, malo se zezam sa ovim poslednjim, ali je to sustina).
Link to comment
Za sta vestaci? Za glasne zice?
pa...ono isto što ste vi™ nama™ - doduše, priznajem da sam malo ekstreman predstavnik nas™ - objašnjavali: da li su čule komšije, da li nisu čule. da li je npr. ubijeni molio za milost, da li je usmrćen pucnjem u leđa (što je uglavnom jasan znak da je pre nego što je pogođen odustao od provale), da li je stajao ili se kretao u trenutku kad je pogođen itd itsl. pa zatim, karakteristike ličnosti, osuđivanost i sve ostalo kao i sada. samo što bi se dokazivalo u suprotnom smeru tj. default bi bio na drugom polu.
Link to comment
u nekim aspektima, USA nije. to je zemlja koja ponekad ima veoma lezeran odnos prema zivotima i tudjih i svojih gradjana, bilo da ih sama oduzima bilo da to ostavlja na volju drugima. ja Castle Doctrine smatram primitivnim reliktom proslosti, isto kao i smrtnu kaznu.
Ovo jesi u pravu kad razmislim.
Link to comment
pa...ono isto što ste vi™ nama™ - doduše, priznajem da sam malo ekstreman predstavnik nas™ - objašnjavali: da li su čule komšije, da li nisu čule. da li je npr. ubijeni molio za milost, da li je usmrćen pucnjem u leđa (što je uglavnom jasan znak da je pre nego što je pogođen odustao od provale), da li je stajao ili se kretao u trenutku kad je pogođen itd itsl. pa zatim, karakteristike ličnosti, osuđivanost i sve ostalo kao i sada. samo što bi se dokazivalo u suprotnom smeru tj. default bi bio na drugom polu.
A ko je to od nas govorio?
Link to comment
dapace, to bi samo imalo za posledicu da provalnici pored srafcigera nose sa sobom i vatreno oruzje i u svaku provalu ulaze sa namerom da (prvi) ubiju. kao sto ni zabrana trave ne odvraca od pusenja, smrtna kazna ne odvraca od ubistava, ni ovo tvoje ne bi odvratilo nikog od razbojnistva, samo bi legalizovalo 'uzimanje pravde u svoje ruke'. isto tako se mozes zalagati i da se donese zakon koji dozvoljava krvnu osvetu, zub za zub, oko za oko princip a ni kamenovanje ako napusti muza nije daleko (ok, malo se zezam sa ovim poslednjim, ali je to sustina).
mislim da nijedno poređenje ne stoji.
Link to comment
A ko je to od nas govorio?
čekaj, pa pun je topik toga kako je istraga jedna NSKIPIRS i koja može "sve da utvrdi" i sve što je potrebno sazna.
Link to comment
Kako samo reč, a gde se sad dedoše svi oni veštaci? Ozbiljno pitam.
zdrav razum, jebiga bas. ne postoji nacin da vestak utvrdi da li je neko nesto rekao u sobi sa betonskim zidovima, a kamoli na seoskom imanju. druge stvari vestaci mogu utvrditi trasometrijom, balistikom, medicinskim metodama itd, ali ovo je bukvalno neresivo bez telepatije.
Link to comment
mislim da nijedno poređenje ne stoji.
posteno. nadajmo se samo da takvi zakoni za koje se zalazes nikada i nigde nece biti doneseni. svi mi zajedno za nase dobro.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...