Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Očigledno je da nije u pitanju krivično delo.
do kurca, beowle, kako je ocigledno sada da nije krivicno delo?! Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

ma ja sam navukao omrazu na sebe kada sam rekao da je impuls da se dopusti neogranicena odbrana poseda malogradjanski.
Ali to je odlična tvrdnja, to je način razmišljanja koji se ne može sresti na većini foruma. Molim, nastavite, ne nužno u tom pravcu.
Link to comment
Ali to je odlična tvrdnja, to je način razmišljanja koji se ne može sresti na većini foruma. Molim, nastavite, ne nužno u tom pravcu.
ne sme to da se kaze ovde, posto ce rasprava otici u pravcu komunizma.
Link to comment
do kurca, beowle, kako je ocigledno sada da nije krivicno delo?!
Mislio sam na ove onlajn kampanje, ne na ono što je Sašo uradio.Glede drugog pitanja, mislim da postoji određena terminološka razlika između uboda u leđa i uboda koji su naneseni s leđa. U određenim situacijama i položajima, ubod u leđa može biti jedina opcija odbrane i drastično se razlikuje od osvetničkog probadanja jadnika koji beži i preklinje za život. Zbog toga mi je malo bez veze da Kim u svojstvu nekog ko se najviše nalaže da sačekamo sudske nalaze oseća potrebu da specijalno naglasi činjenicu da su ubodi na leđima, a za koju smo se ti i ja složili da sama za sebe ama baš ništa ne govori o onome što se tamo desilo.
Link to comment
pa ne, vi nista ne insinuirate sem da su ubodi u ledja dokaz da je ubijen s ledja, jbte,
ne, ne insinuiram nista. i jebi se vise, necu ja tebi da polazem racun sta mislim i sta ne mislim, ako ne prihvatas bona fide ono sto ti kazem onda nemamo sta da pricamo .
Link to comment

Što se tiče uboda s leđa, uslov za nužnu odbranu je istovremenost napada i odbrane. Sudska praksa je uzela da je uslov ispunjen dok napad traje ili je izvesno da neposredsno predstoji i da nije prestao. Prema tome, odbrana će tvrditi da bez obzira što su ubodi u leđa, napad nije prestao (pronađen mu je šrafciger u rukama, a okrivljenom su njime nanete povrede), a na tužiocu je da dokaže suprotno.

Edited by halloween
Link to comment

Ubod u leđa može da bude zadat i u klinču tj. bez da je ubodeni okrenut leđima ubadaču (štaviše). A može i drugačije, naravno. Zbog toga insistiranje na lokaciji ubodnih rana nema previše smisla bez kompletnog sudskog veštačenja.

Link to comment
ne, ne insinuiram nista. i jebi se vise, necu ja tebi da polazem racun sta mislim i sta ne mislim, ako ne prihvatas bona fide ono sto ti kazem onda nemamo sta da pricamo .
Friends-forever-keep-smiling-8958272-1200-1200.jpg
Link to comment

da si stavio gumi medu, izvadio bih ti srce i pojeo ga, kao onaj Sirijacjebes me ceo dan na topicu, pa dosta vise, moje strpljenje je ogromno, kao sto svi znaju, ali ipak ima granica

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

sad si mi slomio srce pa necu izvaditi kljucni argument koji bi ti razbio psihu skroz:)salim se, aj neka neko drugi kaze nesto sto vec nismo culi

Link to comment
Ja sam za više od toga. Voleo bih, i bogami bih bio aktivista za promenu zakona u tom smislu, da vidim da napadnuti (onaj u čiji je stan provaljeno) ima pravo da:a) ako poseduje vatreno oružje da jednom jasno i glasno upozori provalnika da će pucati ako se ne zaustavi i potom da im pravo da puca ako "perpetrator" posle upozorenja ne prestane sa provalnom radnjom. Ovo bez obzira na to da li je provalnik naoružan ili ne.
Pa to sto ti predlazes je dozvola za hladnokrvno ubistvo, jer nema ko da se suprotstavi ubicinoj tvrdnji da je pre ubistva glasno upozorio provalnika.
Link to comment
Ja sam za više od toga. Voleo bih, i bogami bih bio aktivista za promenu zakona u tom smislu, da vidim da napadnuti (onaj u čiji je stan provaljeno) ima pravo da:a) ako poseduje vatreno oružje da jednom jasno i glasno upozori provalnika da će pucati ako se ne zaustavi i potom da im pravo da puca ako "perpetrator" posle upozorenja ne prestane sa provalnom radnjom. Ovo bez obzira na to da li je provalnik naoružan ili ne.b) ako nema vatreno oružje da ima pravo da iskoristi faktor iznenađenja (u narodu poznatiji kao zaseda), ako je moguće, koji će koristiti tako da onesposobi provalnika, kako najbolje ume i kako procenjuje da je najbezbednije za njega/nju i njegovu/njenu porodicu. Ne sme biti cilj da se ubije, ali ako se desi da se provalnik ubije – tough luck. Time bi se teret dokazivanja u slučaju da je provalnik ubijen svalio na predstavnike ubijenog provalnika – ono bi bili ti koji bi morali da dokažu da je postojala namera da se ubije.
ti se zalazes za potpuni raskid sa pravnom drzavom.
Link to comment
Pa to sto ti predlazes je dozvola za hladnokrvno ubistvo, jer nema ko da se suprotstavi ubicinoj tvrdnji da je pre ubistva glasno upozorio provalnika.
as I said...nek dokažu da nije bilo. naravno, ako je ukućanin dovoljno pribran da postupi kao ona žena koja istovremeno zove telefonom 911 i drži uperenu pušku, tim teže dokazati da je neko i isprva nameravao da ubije.btw, naravno morala bi da dodje policija da utvrdi da je provale bilo, tek kada se to utvrdi ovo gore bi važilo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...