Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja samo da kažem da sam, kada sam pominjala sudsku praksu koja se menja, mislila na to kako sudovi razumeju određene koncepte, ispunjavaju sadržinom zakonske pojmove, a ne na ovo o čemu ti pišeš.
Ma znam, samo sam iskoristio rečenicu, da napišem svoj frust.Izvini.Ova tema me malo previše pogađa, paziću da više ne pišem bog zna šta na njoj, jer gledam neki širi koncept, koji pogađa moju porodicu, a to nije dobro za diskusiju. Pun sam frustova.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Moram da ukažem da ovde pričamo na osnovu novinskih članaka. U nekim današnjim novinama pročitah da mu Sašo ipak nije oteo šrafciger nego ga izbo svojim nožem. To, ako uspe da dokaže- može i da mu olakša jer podrazumeva da je upadač sve vreme imao oružje

Link to comment

Meni je utisak da više i ne pričamo o konkretnom slučaju.Što možda i nije loše jer kako vreme prolazi sve je više oprečnih informacija.

Link to comment

Meni ovo nikako ne lici na samoodbranu. Normalna reakcija je, valjda, da se po svaku cenu izbegne sukob sa provalnikom (ili provalnicima), da se ostane sa zenom i decom, zabarikadira u sobi i da se odatle pozove pomoc. A tek upotreba noza u ovoj situaciji. Ne bih se iznenadio da se radi o dosta nasilnickom tipu, jednom od onih koji su uvek spremni da sukobe resavaju fizickom silom.

Link to comment

PO čemu je samoodbrana zaključati se u ormanu? A šta da je krenuo provalnik baš da proveri šta je u tom ormanu,sobi, kako god?

Link to comment
Meni ovo nikako ne lici na samoodbranu. Normalna reakcija je, valjda, da se po svaku cenu izbegne sukob sa provalnikom (ili provalnicima), da se ostane sa zenom i decom, zabarikadira u sobi i da se odatle pozove pomoc. A tek upotreba noza u ovoj situaciji. Ne bih se iznenadio da se radi o dosta nasilnickom tipu, jednom od onih koji su uvek spremni da sukobe resavaju fizickom silom.
pa jbt... :isuse:Ako je sarkazam koji nisam provalio, onak fp namenjujem sebi.
Link to comment
Rene, što se nisi zaključao u ormaru?
vidiš da sam siledžija i nasilnički tip koji sam uvek spreman da sukobe rešavam fizičkom silom
Link to comment

sto fejspalmujete aiona kada je on napisao svojim recima ono sto se ovde celo popodne diskretno provlaci na temi, da je ubica jedva cekao da mu uleti neko na gajbu da ga zakolje.

Edited by gazza1
Link to comment
pa jbt... :isuse:Ako je sarkazam koji nisam provalio, onak fp namenjujem sebi.
Apsolutno nisam sarkastican. Stvarno mislim da su se u ovom slucaju (iz onoga sto se zna) presle sve granice necega sto bi moglo da se podvede pod nuzna odbrana.Renneov slucaj je sasvim drugaciji. Razbojnicki napad od dvojice naoruzanih napadaca, ...
Link to comment
Apsolutno nisam sarkastican. Stvarno mislim da su se u ovom slucaju (iz onoga sto se zna) presle sve granice necega sto bi moglo da se podvede pod nuzna odbrana.
Jeste, ovaj je u mraku baš znao šta se tačno dešava i da li ovaj ide možda po pojačanje itd itd. U ovakvim situacijama se ništa ne radi u afektu i svest ti se ne promači. Sigurno se Sašo godinama čekao priliku da nekoga ubije i ovaj put nije želeo da je propusti.
Link to comment

Bilmez je upao u tuđ stan pod okriljem noći, sa šrafcigerom u ruci.Odakle znamo da nije pošao da izvrši masakr, pa da tek onda pljačka. Šrafciger je ubojito sredstvo, posebno ako imaš prednost iznenađenja.Derfor, o kakvom prekoračenju nužne odbrane pričamo. Pa nije ga napao na pijaci pobogu.Ja mislim da nisam sposoban da ubijem ali bih ga pokidao zubima ako treba da zaštitim svoju porodicu.Hoćete li da googlam i linkujem 101 slučaj u kojima vlasnik stana nije imao sreće da prekorači 1 nužnu odbranu?

Edited by Mostly harmless
Link to comment

Kad govorimo o sudskoj praksi, bio je nedavno slucaj onog majora/vlasnika kafane koji je ubio dvojicu napadaca, a jednog, ili dvojicu ranio, i koji je ako se ne varam oslobodjen za to delo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...