Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa da, o tome i pričam, od početka. I šta onda da preduzmeš kad ih boli patka? Šta je tvoj predlog?I nemoj da karikiraš, užasno je to što imputiraš da neko ovde odobrava čekanje u zasedi. Vrlo zlurado, jer o tome niko ne priča.
ne ali na to se svodi. ovde ljudi detaljno opisuju sitaucije u kojima su primorani da brane svoj posed i porodicu od nekih fantomskih razbojnika. ja zaista tako ne mogu da razmisljam. najvise dobacujem do povratka dinosaurusa ili invazije tjelokradica. ja jednostavno i dalje imam neki minimum poverenja u sistem i sistemska resenja. nisam u tom survivalist modu. zvao bih muriju, zvao bih komsija acu koji ima sto kila i nadao se da ce pas lajati dovoljno glasno da probudi mrtve. verovatno bih se i rvao sa napadacem i sigurno ga ne bih jurio jednom kada utekne i pokusavao da ga izbodem. zapravo, zapitao bih se nakon svega o sebi da sam udario coveka nozem/srafcigerom pet puta. pri tome mi pricamo o slucaju koji se tek 'otvorio'. videcemo, bez zelje da nipodastavam tvoj uvid, kako ce se isti odvijati. jednostavno ne vidim sta je lose u zakonskim odredbama koje stavljaju zivot ispred imovine pa makar to bio i zivot dzanki lopova i koje zahtevaju makar intimaciju mogucnosti da je obijac bio spreman da nanese teske telesne povrede ili oduzme zivot. sto se utvrdjuje vestacenjem.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Kao i NRA drugima.Da sam čistio one koji učitavaju, od noćašnjih diskutanata ne bi niko ostao.Učitavalo se i šakom i kapom, na sve strane.

Link to comment
Eto vidis kako to ide. Nebo mesec.
Neces se izvuc.Kakve jebene veze ova tema ima sa verovatnocom da lopov upadne u prazan stan?Aj sad opet neki nevest onlajner.
Link to comment
Niko ovde ne priča o dozvoli da se ubije, nego o dozvoli da se brani. Ne razumem kako se to ne vidi iz svih ovih postova.Ako te onaj kome si poverio sebe na čuvanje ne brani, a tebi nije dozvoljeno da se braniš, šta onda?Tehnički, isto najebeš ako si napadnuti, da li ubio, ili naneo telesne povrede.
Radiša, ako imaš na ulicama prirodno stanje, onda rešenje nije dati svima dozvolu da pucaju, nego prevesti to prirodno stanje u vladavinu zakona. Ako se zakon ne primenjuje onda je to problem, a ne činjenica što ti on zabranjuje da ubiješ svakoga ko ti provali u kuću.
Link to comment
ja jednostavno i dalje imam neki minimum poverenja u sistem i sistemska resenja. nisam u tom survivalist modu. zvao bih muriju, zvao bih komsija acu koji ima sto kila i nadao se da ce pas lajati dovoljno glasno da probudi mrtve. verovatno bih se i rvao sa napadacem i sigurno ga ne bih jurio jednom kada utekne i pokusavao da ga izbodem. zapravo, zapitao bih se nakon svega o sebi da sam udario coveka nozem/srafcigerom pet puta.pri tome mi pricamo o slucaju koji se tek 'otvorio'. videcemo, bez zelje da nipodastavam tvoj uvid, kako ce se isti odvijati. jednostavno ne vidim sta je lose u zakonskim odredbama koje stavljaju zivot ispred imovine pa makar to bio i zivot dzanki lopova i koje zahtevaju makar intimaciju mogucnosti da je obijac bio spreman da nanese teske telesne povrede ili oduzme zivot. sto se utvrdjuje vestacenjem.
Tebe sistem nije opaučio skoro, ha?Jebi ga, čovek vremenom izgubi veru u sistem, ako se dovoljno vrzma oko prava.Inače, okrećeš priču na život vs imovina. A to nije poenta. Iz mog ugla, kada mi neko noću uđe kroz prozor, to je život vs život. Pa sad, svako nek tumači kako hoće.
Link to comment
Radiša, ako imaš na ulicama prirodno stanje, onda rešenje nije dati svima dozvolu da pucaju, nego prevesti to prirodno stanje u vladavinu zakona. Ako se zakon ne primenjuje onda je to problem, a ne činjenica što ti on zabranjuje da ubiješ svakoga ko ti provali u kuću.
Ajde izbaci ubije i stavi brani se od uljeza.Pa pročitaj ponovo i vidi da li imaš neki problem sa tim.I kaže mi, kako bi ti sa sadašnjim stanjem u Stradiji to rešio?Pročitaj onaj moj dugački post sa predhodne strane i kaži, šta Sašo da radi. I ko će njega da štiti. I otkud zna da ih ovaj neće sve pobiti, ako ne reaguje?Opet ponavljam, Sašo je najebao, što god uradio, jer sistem nije radio kad je trebalo.
Link to comment
Neces se izvuc.Kakve jebene veze ova tema ima sa verovatnocom da lopov upadne u prazan stan?Aj sad opet neki nevest onlajner.
Onlajleri moji su jasni za razliku od mucenja vode i citanja delova posta da bi se poentiralo na necemu, a pritom ne zeleci da se zauzme posten stav. Upravo se to ovde desava. Za mene je to kukavicluk, a sto se tice mog posta ne pada mi na pamet da ti objasnjavam ocigledno objasnjivo da bih zadovoljio tvoju pottebu da stapom mutis izvor. Zato noc mesec.
Link to comment
Tebe sistem nije opaučio skoro, ha?Jebi ga, čovek vremenom izgubi veru u sistem, ako se dovoljno vrzma oko prava.Inače, okrećeš priču na život vs imovina. A to nije poenta. Iz mog ugla, kada mi neko noću uđe kroz prozor, to je život vs život. Pa sad, svako nek tumači kako hoće.
pa nije uvek. kada neko udje nocu kroz prozor to moze biti i decko tvoje teen cerke. mislim ne znam sta da ti kazem. da li je to zivot vs zivot narocito kada je zivot oduzet jeste nesto sto utvrdjuje sud.i mene sistem redovno gazi samo pre mislim da mom nerodjenom detetu nije najveci neprijatelj fantomski lopov vec mladjen dinkic.
Link to comment
pa nije uvek. kada neko udje nocu kroz prozor to moze biti i decko tvoje teen cerke. mislim ne znam sta da ti kazem. da li je to zivot vs zivot narocito kada je zivot oduzet jeste nesto sto utvrdjuje sud.
Pa u ovom slučaju to je isključeno, za ne?Majstor si zamene teza, ali nemoj, nismo ovde baš ludi.Okrećeš sa opšteg na pojedinačno, a onda vraćaš na opšte kako ti odgovara. Vrlo nefer dikusija.
i mene sistem redovno gazi samo pre mislim da mom nerodjenom detetu nije najveci neprijatelj fantomski lopov vec mladjen dinkic. svaki političar u Srbiji.
+1
Link to comment
Pa u ovom slučaju to je isključeno, za ne?Majstor si zamene teza, ali nemoj, nismo ovde baš ludi.Okrećeš sa opšteg na pojedinačno, a onda vraćaš na opšte kako ti odgovara. Vrlo nefer dikusija.+1
pricamo o 1 principu a ne o sasi o cijem slucaju ni ne znamo nista osim onoga sto pise krem pravne misli u blicu i kuriru.i da ponovim: da li je to zivot vs zivot narocito kada je zivot oduzet jeste nesto sto utvrdjuje sud. ja s tim ne vidim problem. ne vidim zasto bi iko od nas s tim imao problem. Edited by kim_philby
Link to comment
Opet ponavljam, Sašo je najebao, što god uradio, jer sistem nije radio kad je trebalo.
Videćemo šta će reći sud. Imajući u vidu sve okolnosti, kao i princip in dubio pro reo, novi KZ ( pisan pod uticajem nemačkog zakonodavstva), domaće teoretičare, sve mi govori da će ovde ubijeni narkoman poslužiti kao mlada Gojkovica u svrhu generalne prevencije.
Link to comment

Zakonodavstvo i sudska praksa se sustinski nisu mnogo promijenili u posljednjih 40 godina sto se tice "klasicnih" instituta i kriminala. Drustvo jeste.Kada sam ja odrastao na provalnike i lopove se gledalo kao na "bolesne" ljude, nesrecnike, djecu razvedenih roditelja (tada je to bilo rijetko i strasno), narkomane ili na klince koji to rade iz avanturizma i zezancije. Danas to nije tako, ali mi drugi zakon nemamo. Imamo ovaj kakav je i sud bi pogresio kada bi drugacije odlucio osim onako kako je do sada oslucivao u situacijama kada se prekoraci nuzna odbrana. Drugo je pitanje da li zakon treba mijenjati.Dalje, malo ljudi shvata da onda kada vec dodje to tuce ili rvanja prestaje jasno razmisljanje. Nema tu mnogo razmisljanja o bilo cemu drugom osim da lopov ima nesto sto moze da ubode i ubije i da vlasnik kuce ima to isto. Jednostavno, padnu ljudi u vatru, skoci im adrenalin, uplase se. Ni jedan ni drugi, prije upada u tu sobu, nisu imali namjeru da nekoga povrede. Jedan je nosio srafciger da lakse nesto ukrade a drugi je uzeo noz da se odbrani. Unutra je vec zavladala rosomonijada. Otuda i tih 5 uboda. Iz afekta.Edit: samo da dodam, da se nekom nekim slucajem desilo suprotno, i da je lopov ubio vlasnika, bio bi gonjen za tesko ubistvo i pretila bi mu kazna od 40 godina.

Edited by nautilus
Link to comment
Sudska praksa se menja, my ass. Moja žena je radila godinama krivicu, kao advokat, mogu knjigu da napišem o sjajnoj sudskoj praksi u Srbalja i sve što već ide. Kako to izgleda, kako se kome smešta/oprašta, kako se odustaje i pored čvrstih dokaza, iznenada, kako svedoci odjednom gube razum, kako ljudi koji su bili samo na pogrešnom mestu dobiju veće kazne od počinilaca. Mogu svašta da lajem.
ja samo da kažem da sam, kada sam pominjala sudsku praksu koja se menja, mislila na to kako sudovi razumeju određene koncepte, ispunjavaju sadržinom zakonske pojmove, a ne na ovo o čemu ti pišeš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...