Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Uh, indeed, pa taktika odbrane je upravo da sve vreme vrši pritisak o kojem priča Valkira. To i jeste najgore u celoj priči.
zato i nisam znao kako da reagujem na post
jebeš post, nego otiđite kod advokata prvostepeno osuđenih i pravnih gurua pa im pojasnite da nije lepo to što rade i da nije teško biti fin.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Ne znam sta si ti citala, da izvines, kad nisi primetila da je dokumentovano da se zakoni veoma razlikuju u proceni toga sta je prekoracenje nuzne samoodbrane.Ja ovo ne verujem, ovde ispada da svakih 2 sata treba da prodjem i napisem identicne stvari kao unazad 12 sati sto pisem i a) opet niko nece videti ono sto je napisano b) nazivace to nekakvim "emotivnim reagovanjem".Ovaj forum je ponekad bas za tretirati hattorijevski, napalmom. (NB. Mislim na server i tehniku, ne ljude).
Da ti izviniš, potrudila sam se da pročitam sve ali se nisam bavila svakim pojedinačnim postom. To da se pravosudni sistemi razlikuju od države do države meni nije morao forum da "dokumentuje", znam to vrlo dobro i kad sam pisala šta mislim strogo se držim našeg (Republika Srbija, prim.Valk) sistema. Ti si, ako se ne varam, napisao da je u nekim državama Australije .. dozvoljeno .. Home invasion iz čega ja zaključujem da u nekim državama Aus NIJE tako no to nije sprečilo neke da povuku tezu da je "eto, u 1 Australiji ok da se .. " što je neispravna generalizacija u startu.Ako ti nisi emotivno reagovao onda izvini, ne vidim što te to vređa jer nisam mislila ništa loše o ljudima koji se solidarišu sa ovim nesrećnikom koji je ubio. Meni ga je iskreno žao jer ne želim da znam kako mu je, ne bih mu bila u koži za sve novce sveta. Isto tako mi je žao i ovog mučenika koji je mrtav, prosto mi ga je ljudski žao.Dobro je da si se ogradio od "ljudi napalmom", prekoračio bi nužnu odbranu od naše gluposti :P
Link to comment
uopste ne znam sta zelis da me pitas.
Drugar, ja ću da te pitam (i ne želim da ti se to ikada desi, pu pu daleko bilo):Provalnik koga ne poznaješ ti upada noću u kuću. Žena i deca ti spavaju u sobi. Ti ga vidiš kako drži neki dugačak metalni predmet, nalik ogromnom šilu (ispostaviće se da je šrafciger).Kako postupaš u toj situaciji? (ovo je forum, svako od nas je ovde hladnokrvan dakako - ubaci se u tu situaciju) :)
Link to comment
jebeš post, nego otiđite kod advokata prvostepeno osuđenih i pravnih gurua pa im pojasnite da nije lepo to što rade i da nije teško biti fin.
ne razumem sta zelis reci Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Dobro je da si se ogradio od "ljudi napalmom", prekoračio bi nužnu odbranu od naše gluposti :P
Ponovo nisi pazljivo citala moje postove. Ne radi se ni o kakvoj gluposti (nema takvih ovde), niti se radi o razlici u misljenju. Radi se o prostom bezobrazluku i vredjanju baziranom prevashodno na ideologiziranju.Takodje sam Milogleda izdvojio jos davno (ne samo zato sto je strucan, kao i ti, nego nijednog momenta nije vredjao, cak ni izmedju redova).
Link to comment
Dobro Wall-e, da ostavimo nas necivilizovane morloke na stranu, ali svakako ti je poznato da različite civilizovanetm zemlje imaju različita zakonska rešenja po ovom pitanju, kao i da, kao što ti je Kim već skrenuo pažnju - ovakvi zakoni jesu predmet neslaganja i u zemljama u kojima važe.Ne znam šta više da ti kažem osim da u pravnim državama može postojati reasonable disagreement oko mnogih konkretnih zakonskih rešenja.
OK, evo pitanja. Da li ti njihovo (usa, aus) rešenje izaziva isti revolt kao i recimo odsecanje ruke u nekim arapskim zemljama?Reasonable disagreement? Edited by wall
Link to comment
Drugar, ja ću da te pitam (i ne želim da ti se to ikada desi, pu pu daleko bilo):Provalnik koga ne poznaješ ti upada noću u kuću. Žena i deca ti spavaju u sobi. Ti ga vidiš kako drži neki dugačak metalni predmet, nalik ogromnom šilu (ispostaviće se da je šrafciger).Kako postupaš u toj situaciji? (ovo je forum, svako od nas je ovde hladnokrvan dakako - ubaci se u tu situaciju) :)
Ne znam kako postupam jer nemam rigoroznu takticku obuku. ne znas ni ti.
Link to comment
pa primeti da različiti stavovi mogu da dovedu do istog outcome-a, odnosno obe linije rezonovanja imaju potencijal da na kraju sašo ne ide u zatvor.
Mislim da je ljudima stalo da ishod bude takav da Sašo nije kriv a ne da ne ide u zatvor.
Link to comment
pa primeti da različiti stavovi mogu da dovedu do istog outcome-a, odnosno obe linije rezonovanja imaju potencijal da na kraju sašo ne ide u zatvor. samo bi to bilo iz različitih razloga (u jednom slučaju, sasvim grubo, zato što je njegov dom njegov domen i basta, ima pravo i da puca ako mu dune, pri punoj svesti i pameti, a u drugom zato što je bio pod takvim stresom da njegovo prekoračenje nužne odbrane može da prođe nekažnjeno).ta dva različita obrazloženja govore jako mnogo o društvima u kojima obitavaju i sad, za mene je pravo pitanje, odakle nekolicina vas u prvoj grupi, kako to da vam je bliže ovo prvo? pošto, meni ovo drugo, "naše" to jest evropsko, dolazi poptuno prirodno, samoeksplikativno takoreći.
Opet ponavaljam, i meni je evropsko rešenje prihvatljivije. Gurnut sam u ovu drugu grupu jer sam SAMO pitao kako je moguće da oko tako važnog pitanja imamo tako različita rešenja u "normalnim" zemljama.A ako nekad zastranim u kojem postu, to je zato što nemam poverenje u naše sudove. Tj u realizaciju zakona.
Link to comment
Znam da ti nije namera ali doveo si me u situaciju da se pravdam, kao da sam ja neka Zla Pravnica koja bi aminovala oslobođenje onih zveri (a svaki pristojan čovek bi se uvredio da ga staviš na tu stranu) ako tako "kaže zakon".O pritiscima koji su postojali sve ovo vreme i koji su omogućili da se UOPŠTE razmatra promena zakona u tom smislu sam i govorila, ne o "neukim glavama iz lynch mob".
sorry valk, nisam mislio da treba da se pravdaš, semo da istaknem da nekada izgradnja idealnog rešenja nije moguća, ie - da prepuštanje podijuma borivoju boroviću i sličnima dok pristojan svet treba da ćuti jer se sudske odluke ne komentarišu u nekom trenutku prestaje da bude optimalna opcija. nije sud otuđeni centar moći već neko ko treba da briše razliku između prava i pravde, i kao takav je ultimativno odgovoran društvu.
Link to comment

Zamolicu samo da se prestane sa uplitanjem Tatona u pricu i impliciranjem da neko ovde zeli da stvori pravni ambijent u kome ce njegove ubice biti oslobodjene.

Link to comment
Mislim da je ljudima stalo da ishod bude takav da Sašo nije kriv a ne da ne ide u zatvor.
pa znam, o tome se i sporimo. ono hoce da imaju pravo da pucaju u toj situaciji.
Link to comment
Mislim da je ljudima stalo da ishod bude takav da Sašo nije kriv a ne da ne ide u zatvor.
Kako kome, ja bih voleo da ne bude kriv (iako je logično da jeste) i znam da će biti kriv. Jednostavno, samo mislim da je Sašo tu najmanje kriv, i da ima gomila ljudi koji su krivlji i treba pre da odgovaraju od Saše za ovo (ako je istina sve što piše po medijima, sa Sašine strane, tj. da je ovaj imao zilion krivičnih prijava i da je poznat od ranije organima gonjenja).A kad bude kriv, onda će porodica žrtve da traži neku odštetu, pa će Sašo i to da plaća.@Gagne da pucaju, nego da brane porodicu i movinu, i da ne budu krivi ako u toj odbrani i prekorače nužnu odbranu usled razdraženosti i prepasti. Naravno, posle nepristrasne istrage/suđenja.
Link to comment
Zamolicu samo da se prestane sa uplitanjem Tatona u pricu i impliciranjem da neko ovde zeli da stvori pravni ambijent u kome ce njegove ubice biti oslobodjene.
Izvini, a kako može da se drugostepeni postupak vodi po novom zakonodavstvu? Juče vidoh kod Idioteka na fejsu članak koji pominje da sad odbrana odlaže sudjenje do novembra kada stupa na snagu neki izmenjeni krivični zakonik. Valjda mora po starom, važećem u trenutku činjenja dela.
Link to comment
Izvini, a kako može da se drugostepeni postupak vodi po novom zakonodavstvu? Juče vidoh kod Idioteka na fejsu članak koji pominje da sad odbrana odlaže sudjenje do novembra kada stupa na snagu neki izmenjeni krivični zakonik. Valjda mora po starom, važećem u trenutku činjenja dela.
Uzima se onaj koji je balaži, ako se ne varam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...