Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Konacno dobra Tina.Inace, zaista ne razumem Vonn. Naravno da joj ne zelim povrede ali ako ides 115km/h sa povredjenim kolenom sta drugo mozes da ocekujes?Navodno je Marchond-Arvier dosta dobro prosla, kazu da su joj noge i kolena ok, valjda je "samo" rame povredila. A izgledalo je da je zavrsila sezonu.

Edited by Mauci
Link to comment

Tina sjajna, steta sto se malo otopio taj gornji deo staze. Smanjice razliku dobrano u odnosu na Gut, MHR i Fenninger. Vonn je izvrnula koleno, s obzirom da je zavrsila u suzama, verovatno je jako bolno. Komentarisala sam vec da mislim da se prebrzo vratila nakon druge povrede, nadam se da ovo nije ozbiljno iako tako deluje. S druge strane, Marie Marchand-Arvier povredila rame. Losa sreca Francuskinja, ona, Tessa, Rolland... ne znam ko ce im uopste biti na Olimpijadi. :(

Link to comment

Dobri rezultati Kajse Kling vise uopste nisu iznenadjenje. Sedma trenutno. A muska trka je ludilo vec posle 6 skijasa.Edit: Lotte Smiseth-Sejersted ulece na 5. mesto. :thumbup: Nju gotivim zato sto uvek ide na sve ili nista i to se obicno zavrsi nekim spektakularnim padom.

Edited by Naa
Link to comment

Fantastican muski spust! Nijednom od prve petorice se nema sta zameriti na voznji. I danas kao i juce izdominirali Kanadjani i Norvezani, Guay i Jansrud su vozili perfektno. I Bode opet odlican. :) Ima jos sanse za iznenadjenja i sa visokim brojevima.A koliko ovaj petoboj izgleda drugacije od prosle sezone kad je vec u ovo doba otprilike bilo jasno da je Tina nezaustavljiva:2rhpavk.jpg:thumbup: Meni odgovara i jedno i drugo, bitno da je zanimljivo.Edit: Ipak izgleda nista previse ozbiljno sa Marchand-Arvier, samo je malo jace ugruvala rame, par modrica i to je to. Super. :)

Edited by Naa
Link to comment

Odlicna Tina Weirather, sa startnim brojem 18 na vodecoj poziciji nakon prve voznje u veleslalomu.Druga trka nam donosi direktan obracun nje i Lare Gut (treca posle prve trke) za trenutno prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa.

Edited by Bane5
Link to comment
Julia Mancuso tebi lepa? :mellow: aj Vonn jos nekako, ali Mancuso nikako... a to sto se slikala u donjem vesu ne znaci da je dobra riba :P
Rekao si dobre ribe, a ne lepe (mada, nakon sto si stavio Laru Gut koja jeste preslatka ali ima 1,60 m i noge od pola metra, trebalo je da pretpostavim). :P Julia ima super telo, da se ne lazemo. Ima ih jos gomila, ove dve mi prve pale na pamet, izgleda da ne pratis dovoljno. :P Frida Hansdotter, Nastasia Noens, Elena Curtoni...Tina Weirather vise nije iznenandjenje ni u jednoj od 3 discipline koje vozi, valjda bi bilo iznenadjenje jos samo da ona i Gut pocnu da dominiraju i u slalomu. S tim sto ne sumnjam da ce Lara da osvaja lepe bodove i u kombinaciji. Dve Svedjanke sada vec standardno dobre u veleslalomu, otprilike sve koje su u prvih 10-15 trenutno su ove sezone odlicne. A jos ostalo par ovih "attack from the back" koje mogu da se umesaju.Tina... :( :frust::cry::isuse: Edit: Sad sam skontala da od razocarenja nisam spomenula fantasticno Tinino izvlacenje, a mora da se spomene, posto bi ono malo skijasa uspelo da uradi i jos na kraju i zavrsi sa pristojnim vremenom. Edited by Naa
Link to comment

Taman sam posle jucerasnjeg spusta pomislio da se Tina vratila. A izgleda je i njoj skocilo samopouzdanje s obzirom kako je danas vozila. Ali ocigledno telo jos nije spremno za pobede, pa je Tina malo sebe precenila danas..Ali sto kaze Naa, mislim da se niko ne bi izvukao posle one greske. Ja sam pomislio da je gotovo i nisam odmah skontao da ona nije ni promasila kapiju... Svaka cast za to. A svaka cast i za drugu Tinu i Laru, kako voze ove godine :Hail:A u najavi i odlicna druga voznja muskog GS. Divan ceo skijaski dan :) (a juce je bilo uzasno zbog onih silnih padova.. to mi mnogo poremeti pracenje trke i ne mogu da se skoncetrisem.. a takodje sam shvatio i da me igranje fantazija odvlaci od pracenja skijanja, sve se lozim i navijam za moje skijase, a protiv ovih koje nisam izabrao - i to necu vise da radim. Gledam trke i hocu da mi svi budu isti :) )

Link to comment

Pas mater, bila bi tu negde sa Weirather da nije napravila gresku. Nista, sad da razvali 2. voznju i uleti medju 10 i bice ok.Inace vest dana je da Slovenci imaju finalistu u Alta Badiji. Valjda 2 godine nisu uzeli bodove u VSL. Ajmo Kranjec!

Link to comment
Rekao si dobre ribe, a ne lepe (mada, nakon sto si stavio Laru Gut koja jeste preslatka ali ima 1,60 m i noge od pola metra, trebalo je da pretpostavim). :P Julia ima super telo, da se ne lazemo. Ima ih jos gomila, ove dve mi prve pale na pamet, izgleda da ne pratis dovoljno. :P Frida Hansdotter, Nastasia Noens, Elena Curtoni...
Rekao si dobre ribe, a ne lepe (mada, nakon sto si stavio Laru Gut koja jeste preslatka ali ima 1,60 m i noge od pola metra, trebalo je da pretpostavim). :P Julia ima super telo, da se ne lazemo. Ima ih jos gomila, ove dve mi prve pale na pamet, izgleda da ne pratis dovoljno. :P Frida Hansdotter, Nastasia Noens, Elena Curtoni....
ne pratim u zadnjih 5-6 godina, istina :( ja sam se kao klinac lozio na skijanje dok su vozile Verni Schnider, Maria Wallizer... to se znalo, svaki vikend kada dodje zima, u 9 ujutru gleda se skijanje. mislim da su skijanje(pogotovo kada krene Rok Petrovic, ima 3 sekunde prednosti na prolaznom prevemenu, i onda promasi kapiju :isuse: ) i deda mraz nesto cega se najvise secam...a kada su dosle 90te, pa sam poceo i druge stvari da primcujem u zenskom skijanju( :P ), pa to bre sve grobovi neki. Meissnitzer, Goetschl, Dorfmeister, Seizinger... pa sve do Janice i Pearson... i Tine Maze ! (a Janica i Pearson su mi ubile zelju za gledanjem... gledas ih bre kako skijaju, sve je to super, ali one bre pojedu kapije, surova snaga. kapiram da obe u bencu mogu da izbace lagano vise nego ja :( to je sve doduse posledica Herminatora, covek je promenio skijanje)ps. Curtoni :D znam da licim na debila jer mi smesno, ali ipak mi je smesno jbg :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...