Jump to content

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Kao što sam i rekao. Ovi nisu njegov nivo, i on može i sa tri promašaja da uzme zlato. Danas je, čini mi se ipak bila malo jača konkurencija. Možda uzme medalju i u CC?

Link to comment

Bravo za Milanka. Kad bi malo popravio gadjanje, konstantno bi uzimao bodove u SK.

Propustih sve danas :( Malo sam neso ispratio na telefonu... Sta je to Tina tacno uradila?
Bila je potpuno dekoncentrisana, sto rece Mauci, zaboravila gde se nalazi. Napravila je zaokret da udje u kapiju na pola puta do te kapije i promasila je za jedno 15 metara. Danas bolje, 6. za sada u prvoj, sa lepom sansom da napadne podijum. Opet je bila previse stegnuta i morace bas da napadne u drugoj.Mislim da nikad nisam videla ovakav sumrak favorita kao danas! Hirscher, Pinturault, Ligety (aj nije favorit u slalomu, ali ipak ocajan!), Shiffrin, Gut, Tina W, Goergl, Frida... Maria i Fenninger kako su skijale, jos su i na fenomenalnom mestu. Zato ona pobeda Jessice LV definitivno nije bila slucajna, a MM Gagnon nastavlja da razbija.Kod muskaraca Dalibor Samsal usao u 2. voznju i to ispred Ivice. "Iskusni" izdominirali 1. voznju.Edit: Kajsa Kling je trenutno 12. :lolol: A veleslalom definitivno nije njena disciplina. Bar cemo je gledati ovog puta. 4 Svedjanke su u top 15 za sada, Sara Hector je na 15. mestu, sjajne su ove sezone! Jos Fridi da krene u slalomu. I kod muskaraca imaju petoricu u 2. voznji, od toga 3 u prvih 10. Edited by Naa
Link to comment

Najbitnije od svega je da se Tina konacno probudila. :) Valjda ce posle ovoga da vrati samopouzdanje, kad vidi da moze. A i konkurencija za generalni plasman je ili bila iza ili nije osvojila bodove. Mislim da ce biti dobra i u utorak. Svedjanke :Hail: 3 u prvih 10, cak je i Kling uspela da udje. Bice i JLV i MPH konkurentne za mali globus. Odlican dan za njih, imaju slican rezultat i u muskoj konkurenciji.

Link to comment

Tek sad odgledah snimak... Konacno je pokazala malo zivota. Inace, cuo sam da Massi danas uopste nije bio sa njom danas tamo. Izgleda da Tina nema problem samo sa jednim italijanskim trenerom :)

Link to comment

Izgleda da je danas opet tamo, posto je opet vozila lose. Morace mnogo bolje u drugoj ako uopste hoce u prvih 10.Zle sestre Schild :dry: razdvaja samo Frida :wub: koja se je odvezla svoju najbolju voznju jos od pocetka marta. Zettel :dry: peta, ispred nje mala Eklund :wub: koja je prvi put pobedila u Europa kupu za vikend, tako da ima samopouzdanja. Mislim da osim Fride jos jedino Shiffrin :) koja ce sigurno mnogo riskantnije odvesti drugu (bas joj izgleda ne odgovara statrni br. 1) moze da ugrozi Austrijanke i nadam se da hoce.Edit: Zaboravila sam Kirchgasser :dry: , ona je ispred Zettel.

Edited by Naa
Link to comment

Nadam se da nema jos koja cerka iz familije Schild. Marlies je ovo odvezla bolje od Benjamina Raicha, izgleda je opet ona stara.Tina katastrofalna, u strmini kao po jajima Massija.edit: za Tessu je slovenacki komentator rekao da je sigurno povredila koleno, i da su Francuzi jako pesimisticni. Najverovatnije je zavrsila sezonu.

Edited by Mauci
Link to comment
:rant: Aaaa, vecito druga Frida! Bila bi prva da nije bilo one greske kad je skoro stala. Ipak zadovoljna i ona, a i ja, konacno se sastavila ove sezone, sigurno su imali uticaja i odlicni rezultati ostatka SWE tima. Ovako u sendvicu izmedju 2 sestre Schild koje su samo zamenile mesta nakon prve voznje. Bar da su ostale na istim pozicijama kao u prvoj, Bernadette makar deluje simpaticnije.Tina losija nego u prvoj voznji. Podsetila me na Ligetijev slalom od subote. :isuse: A na Shiffrin je izgleda prilicno uticalo ono ispadanje u veleslalomu, uopste nije licila na sebe.
Link to comment
Sta tek reci za Marlies Schild koja vec 2 godine juri pobedu u slalomu da se izjednaci sa Vreni Schneider.
Uspela je, svaka cast, stvarno veliki rezultat, a i postavice sopstveni rekord skoro sigurno, steta samo sto je ne volim nikako. :DEdit: A i Frida je postavila rekord:
Frida Hansdotter sets new ladies' WC record by finishing 2nd for the 7th time with no wins. She was tied on 6 with Manuela Moelgg.
Rekord je jos jaci posto nema cak ni 3. mesto u SK, samo ono jedno na svetskom prvenstvu. Edited by Naa
Link to comment

Sjajni Milanko Petrovic osvojio zlato u Cross Country trci na 10 km!!!!!!!!!!!!!! Dobio je neke od ucesnika SK ne u svom, nego u "pomocnom" sportu! Juce je bio peti u poteri, ali zato sto je imao 7(!) promasaja, a tri Rusa na prva tri mesta ukupno 1!

Edited by werbatim
Link to comment

Nevena Ignjatovic osvojila zlato na Univerzijadi u slalomu. Lepo. :) Mada je bilo koja trka Evropa kupa za ovo suvi kvalitet, mislim da se od takmicarki na Univerzijadi skijanjem (polu)ozbiljno bave samo Nevena, Gantnerova i Veronica Smedh. Nadam se da ce joj ovo biti motivacija da makar u EC pocne da ulazi u top 10 ako su vec bodovi u SK daleko.Muski super G u svetskom kupu danas bez vecih iznenadjenja, Svindal odvezao savrsenu trku. Trebalo bi sutra da budu zanimljiva oba spusta. Mislim da ce Vonn na podijum.Edit: Sad sam procitala da su Norveska i Kanada imale zajednicku radio vezu za izvestaje sa staze. Ne desava se bas cesto da dva tima dele tako bitne informacije, pogotovo 2 tima koja se takmice za najvise pozicije. Izgleda da im se isplatilo, s obzirom na prvo mesto Svindala i drugo Hudeca.

Edited by Naa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...