Jump to content

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Ja sam poceo sa Rokom Petrovicem, i mrzeo sam Krizaja k'o djavola :DZbog Mateje Svet sam nekoliko puta plakao. I inace, neke najgore uspomene iz detinjstva su mi te traume zbog slovenackih skijasa :)

Link to comment

Meni pocetak bio Krizaj i njegovi dueli sa Stendmarkom cini mi se, a ne zelim sad da guglam i proveravam, hocu da pisem po secanju :) Takodje se dosta secam i Roka Petrovica. On bio zanimljiv i zbog imena :). Bas pamtim neko Krizajevo trece mesto, ali nemam pojma sta je to bilo, da li neko SP ili neka vazna trka u svetskom kupu, ko ce ga sad znati. A najvise mi je u secanju trenutak kada je zavrsio karijeru. Stao par metara pre cilja i prosao kroz cilj sa podignutim skijama u rukama.. To mi bas ostalo upecatljivo. Imao sam mozda 7-8 godina tad, sto bi znacilo da je to bilo negde 86- 87..godine...U to vreme Mateja je vec pocela sa uspesima, pa smo u onim spomenarima u skoli kod omiljena sportistkinja skoro svi pisali Mateja Svet :DA citajuci sta pisete, otprilike se vidi da kod nas skijanje najvise prati generacija koja je zivela u staroj Jugoslaviji i imala domace skijase... tesko je bilo klincima posle nas da se loze na uspehe nekih tamo Janica ili Tina... Jbga, realno je tako. Mada bih voleo da me neko rodjen posle 90te demantuje i oglasi se :)

Link to comment

Wikipedia kaze Krizaj zavrsio karijeru 88me. Imao 8 pobeda u svetskom kupu. Sve u slalomu naravno. Srebro na SP 82. i 2 stotinke od medalje na OI 80. 1 mali globus. I cuveni protivnik Svedjanin Ingemar Stenmark. taj je bio veliki skijas :)Mateja svet dosla malo kasnije, ali razvalila. Srebro na OI, 5 medalja na SP, 1 zlatna. 7 pobeda u SK, 6 veleslalom, 1 spust, 1 mali globus. Vidim da je ucestvovala samo 6 sezona od 84 do 90.godine. I poslednja recenica kaze: "На крају сезоне Светског купа 1989/90. је након несугласица са Словеначким скијашким савезом окончала каријеру иако је имала само 22 године. Остварила је укупно 7 победа у Светском купу"Meni ovo skroz nova informacija. Verovatno sam zaboravio ili sta...

Edited by Timmy
Link to comment

Da, jos uvek se tacno ne zna sta je bio pravi razlog da je zavrsila karijeru tako rano. O tome ne zeli da prica ni ona ni Tone Vogrinec koji je tad bio glavni u savezu. Uglavnom, prica je da je trazila jednakopravnost pri raspodeli sponzorskih para zenskog i muskog dela. Tu je jos i prica da su neki sponzori hteli da budu sponzor samo njoj a Vogrinec to nije dozvolio. I na kraju, skroz neproverena ali nikad demantovana prica, navodno je bila u vezi sa Petrom Lovsinom (pevac grupe Pankrti) i da je on nekako uticao da donese tu odluku.

Link to comment

Kad su se Krizaj i Petrovic povukli, imala sam 2 godine i zao mi je sto se ne secam. Mislim da je prva trka koje se secam bas ta poslednja pobeda Mateje Svet, mada znam da sam pratila i ranije, posto su mi neka od najranijih secanja iz detinjstva na razne rodjake koji su, kad god dodju, trazili da pogadjam zastave raznih drzava, koje sam ja naucila gledajuci skijanje. :D A iako se ne secam nijedne njegove trke, jedna od prvih stvari koje sam naucila na svedskom bila pesma posvecena Stenmarku. :lolol: Kontam da je jedini ski rekord koji nikad nece biti oboren njegovih 86 pobeda u SK i jos 69 postolja. :Hail: Ni ja do sada nisam bila svesna da se Mateja povukla sa 22 godine! :o Kakva steta, mogla je da ima jos bar 10 vrhunskih sezona!

Zbog Mateje Svet sam nekoliko puta plakao. I inace, neke najgore uspomene iz detinjstva su mi te traume zbog slovenackih skijasa :)
Ja sam plakala kad god neko padne. :lolol: Nema veze je li neko za koga navijam ili ne, nema veze ni da li odmah ustane ili ne, nije bilo sanse da se ne zavucem ispod kreveta i placem. A najgore uspomene iz detinjstva: ubod Monike Seles i, nesto sto sam videla samo pukim slucajem posto vec rekoh da u to vreme nismo imali TV, pogibija Ulrike Maier. Uskoro ce biti 20 godina od tada, a ja se i dalje sva najezim kad se setim.
A citajuci sta pisete, otprilike se vidi da kod nas skijanje najvise prati generacija koja je zivela u staroj Jugoslaviji i imala domace skijase... tesko je bilo klincima posle nas da se loze na uspehe nekih tamo Janica ili Tina... Jbga, realno je tako. Mada bih voleo da me neko rodjen posle 90te demantuje i oglasi se :)
Da li na PPP-u uopste ima neko aktivan tih godina? I ovih rodjenih u ex-YU koji prate je malo, pa cak i u npr. Hrvatskoj je to relativno mali broj ljudi kad se pogledaju uspesi Kostelica i cinjenica da imaju svoju trku. Imam utisak kad bi neko pitao prosecne ljubitelje sporta u CRO da navedu par skijasa, znali bi samo Janicu i Ivicu. Kod nas mozda ni toliko, bar gledajuci po mojim prijateljima koji imaju nekog pojma o sportu, a koji su za Tinu Maze culi otprilike iz mojih statusa na FB prosle sezone. A, da, znaju da je Lindsey Vonn skijasica, ali mislim da to nije zbog njenih sportskih uspeha. :D
Link to comment

Ahahahahaha, ali bas zato sto niko ne prati je ovo sjajno! 9zsemr.jpgDodala sam nam Serbia u ime lige, kad vec nismo ponudjeni medju zemljama, steta da se ne zna ko razbija! :D Ubijamo profi skijase, bar za ligu Hansa Olssona znam da je sastavljena iskljucivo od skijasa. Konacno su popravili sajt, juce nista nisu valjali rezultati. Mauci, pogledaj nam duele. :lolol: U fantazi derbiju sam te pobedila sa 461-455 iako ti i dalje racunaju Jansruda, a u top 10 pogadjalici sa 37.12 - 37.00. :0.6: Nije moglo biti blize.

Link to comment

Hm, ovako mi izgleda kad udjem u fantasy:http://oi39.tinypic.com/rwnhqx.jpg4-0 u ovoj gde bi trebao da imam 2-2? I nema mi one druge lige. Kakva je to zavera sad? Zahtevam da podneses ostavku :D

Link to comment
:lolol: Strasno! Otvori rezultate, svakom skijasu u svakom kolu su diplomatski dali po 31 bod, tako je bilo i ono u ponedeljak kad je bilo poremeceno, samo je tad bilo samo za poslednje kolo. Koliko su samo ostavki zahtevali da podnesem ovi sa fudbalskih fantazija, pa nista, sad cute da ih ne sutnem kao Praslina iz Premier lige. Ionako tu ligu ne vodim ja, samo onu bitniju, top 10, koja trenutno ne postoji. :fantom: Srusili sistem od blama kad su videli da liga iz Srbije dominira. :s_d:
Link to comment

Pored Vonn, ovog vikenda ne skija ni Rebensburg zbog jake prehlade, pa je izbacite iz top 10. Neureuther isto preskace veleslalom sutra zbog povrede prsta, mozda ce voziti slalom.

Link to comment

Pa dobro, na ovoj temi ima tacno 5 ljudi sa vise od 10 postova i opet ispadosmo hipsteri jer ne pratimo bijatlon na Univerzijadi. Mislim da ni tebe niko nije sprecavao da ga spomenes ni sada, a ni ranije da pises o bijatlonu ili Milanku ili bilo cemu sto ima veze sa bilo kojim sportom na skijama. Sad kad je osvojio medalju, eto tebe da nas s visine iskritikujes sto nismo ispratili. Zar to bas tebe ne cini hipsterom? Cemu takav ton? Nas sacica ovde smo bas svi prijateljski nastrojeni i super je kad nam se ubaci neko novi, pa bi bilo lepo kad bi pokusao ponovo, malo drugacije. :) P.S. Jasno je i meni da je Milankova medalja mozda bitnija od prehlade Viktorije Rebensburg :lolol: , ali meni je vazniji nas uspeh u fantaziju za koji je Viktorijina prehlada od najveceg znacaja. :fantom:

Link to comment

Svaka cast Milanku, mislim da je bio jako dobar vec u Ostersundu na otvaranju sezone. Medjutim, nemacki problemi sa prehladom i prstom su ipak daleko bitniji. Jos kad bi fantasy sajt proradio kako treba... :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...