Jump to content

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Manje-vise sve prema ocekivanjima u prvoj voznji, sem Bodea! :kralj: Bice zanimljiva borba u drugoj izmedju njega, Hirschera i Pinturaulta za drugo mesto. Mozda moze da se umesa i Fanara, a za ostale ipak mislim da imaju prevelike zaostatke.

Link to comment

Lara je izgleda napravila samo malu pauzu juce i prekjuce, pa nastavila gde je stala. Od Tine W. sam jos u petak nakon onolikog besa zbog diskvalifikacije ocekivala ili 2 ovakva rezultata kakva je napravila ili da zbog dekoncentracije potpuno podbaci, ali izgleda da je porasla. Anna F. na istom nivou od pocetka sezone. Ovakvog podijuma cemo se nagledati, a i Tina i Anna ce da pobede vec u nekoj od narednih trka. I Vonn odlicna danas, mislim da ce i ona na podijum vrlo brzo. Tina M. mora da pocne vise da rizikuje.

Link to comment
Verovatnoca da Bode zavrsi dugu voznju je 10%, a da je zavrsi i zadrzi postolje je negde oko 2%.Sanse su skromne, ali mozda je danas njegov dan :)
Bode vs verovatnoca - 1:0. Vratio se on, vratio se i sjajni Janka kojem je ova 68-ica bila najvisi startni broj u karijeri. Kad ce neko pobediti Ligetija? Covek vozi savrsen veleslalom!
Link to comment

Svoj poslednji veliki uspeh u karijeri u Svetskom kupu u veleslalomu Bode je ostvario bas na istoj ovoj stazi pre tacno 8 godina.Svaka cast za danasnje trke.Cestitke i za Janku.Na poraz Ligetija cemo cekati jos.

Link to comment

Bode bogotac!Inace, bio je 3. u Lenzerheideu 2007. ili 2008., kad god je vec bilo finale tamo. Dakle, nije 8 vec samo 6 godina :) Jedino ako mislis bas na pobedu, onda da, poslednji put je pobedio tu.

Edited by Mauci
Link to comment

Pomenuh gore da mi je omiljena disciplina veleslalom. Pogotovu muski. Ostale discipline su mi tu negde po zanimljivosti pracenja, mozda SG malo ispred. A najnevoli kombinaciju kad krenu spustasi na nabadaju po slalom kapijama.. uzas ;)Imate li vi svoje favorite medju disciplinama? A po polovima? Mislim samo na zanimljivost pracenja disciplina, nevezano od perioda i skijasa/ica koji voze deisciplinu.

Link to comment

Meni slalom pa veleslalom, brzinske nešto i ne volem.Moguće je da je do ovoga što kaže Mauci, kad sam počinjao da gledam YUG je bila dobra u tehničkim, pa da mi je od toga ostalo

Link to comment

Omiljene tehnicke, i to podjednako. I verovatno iz istih razloga, kad sam ja pocinjala da gledam, YUG skijasi su bili dobri u tehnickim. Zapravo, tada, '89-90., vec samo Mateja Svet i Natasa Bokal, mada ova druga verovatno zato sto je imenjakinja, a ne zbog svojih skijaskih mogucnosti. :) Secam se jos uvek da je Mateja svoju poslednju pobedu imala na moj 4. rodjendan. :D (I Tina je uzela zlato na svetskom ove godine na isti datum, da ne bude da sam samo baksuzna. :fantom:) Taman tu negde kad se Mateja povlacila se pojavljuje jos jedan moj veliki sportski heroj, Pernilla Wiberg :Hail: posle Monike Seles verovatno moja omiljena licnost iz detinjstva. Da ne prepricavam sad kako je mama '94. dok smo bili u izbeglistvu morala da ide po komsiluku da trazi TV na kom ja mogu da gledam Pernilu i Tombu na Olimpijadi. Od tada navijam i za svedske skijase, ja sam valjda jedina osoba koja je pored svog onog rivaliteta i netrpeljivosti izmedju Janice Kostelic i Anje Pärson navijala za obe. Opet je i Pernilla pocela sa tehnickim disciplinama, a i u muskoj konkurenciji mi je favorit bio Tomba, tako da brzinske nikad nisu imale mnogo sanse da me preobrate. Po polovima, zenske. To nema sanse da odvojim od skijasa/ica (a ovo gore sam kao odvojila :whistle:), posto sam kod zena uvek imala nekog za koga bas navijam, dok kod muskaraca, jos od Tombe, bas i ne. Imam neke koje favorizujem vise od drugih, Svindala najvise, ali uglavnom mi na kraju bude najbitnije samo da ne pobede Austrijanci. I onda naravno da su mi zenske trke zanimljivije. A mozda i zato sto sam zensko, girl power i tako to. -_-Dakle, mogla sam i samo ovako da kazem pre nego sto sam se unela:1. slalom/veleslalom (z)3. super G (z)4. slalom/veleslalom (m)6. spust (z)7. spust (m)8. super G (m)9. kombinacija (z)10. kombinacija (m)Paralel slalome ne racunam kao ozbiljnu disciplinu. Zapravo su razlike male, sve obozavam da pratim i nerviram se kad bilo sta moram da propustim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...