Jump to content

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

“Lindsey sustained a mild strain to her right knee, a partial tear to her right ACL, minor facial abrasions and scapular contusions from her fall,” Lewis Kaywrote. “She needs to rest for a few days and then will pursue aggressive physical therapy and will determine the next time she is able to compete after seeing how she responds to the treatment.
http://olympictalk.nbcsports.com/2013/11/20/lindsey-vonn-training-crash-knee-injury/
Link to comment

Najmanje 8-10 nedelja rehabilitacije za Vonn, izgleda da ce moci da se vrati tek negde pred Soci. Sranje. Bas joj se ne daju jos te 4 pobede u svetskom kupu koliko joj fali.

Link to comment

Lara Gut na 3 treninga spusta u Beaver Creeku dva prva i jedno trece mesto. Najveci favorit sutra, a posle ovog vikenda bi mogla da postane i najveci favorit za veliki globus, izgleda da je u top formi.Tina W isto jako dobro deluje na treninzima, Tina M onako, danas je odvezla svoj najbolji trening od ta 3 i bila sedma. Cini mi se da je sva 3 puta gubila dosta vremena na istom delu staze, valjda ce da popravi to sutra.

Link to comment

Kakva Larina voznja izmedju 2. i 3. prolaznog vremena, tu je dobila trku! :Hail: I kakva staza! Tina W. druga, isto ocekivano. Osim ako neko od narednih takmicarki bas ne iznenadi.I dalje se sama sebi divim na izboru Gutove na draftu. :fantom:

Link to comment

Ja se ovde sita ispricam sama sa sobom. I divim sama sebi kad vec niko drugi nece. Bar sam se suzdrzala da ne kuckam sa svadbe, iako sam pratila rezultate. :DGut 3/3, jezivo impresivno. Do sada je u 5-6 godina karijere imala 3 pobede, evo sad 3 u mesec dana. Vec su krenuli i rekordi da padaju, postala je prva zena sa 3 pobede pre kraja novembra. Ako vec mora ove sezone da dominira neko ko nije Tina Maze, onda mi je drago da to bude ona. A i buducnost zenskog skijanja izgleda prilicno svetlo, bice u narednim godinama gusto izmedju nje, Fenninger i Weirather, sve 3 sjajne ovog vikenda, i pored ispadanja Tine W. danas. I Shiffrin ce tu da se umesa, cim ubaci SG i spust u svoj program.I jedan veliki :Hail: za 4. mesto Ilke Stuhec.U muskoj konkurenciji sve po starom, ista ekipa se menja na prvih nekoliko mesta.

Link to comment

I meni je bilo zao sto nije zavrsila, ja nju i inace gotivim. Ako se ne varam, ona cak i trenira sa svajcarskim timom, tako da su Gut i ona imale zajednicke pripreme, koje su ocigledno bile savrsene.I muski super G bi trebalo da bude bas zanimljiv, ima 8-9 skijasa za koje nece biti nikakvo iznenadjenje ako pobede. Valjda nece biti problema sa vremenskim prilikama.

Link to comment
:lolol: :0.6: Ludilooooooo!!! Heja Sverige! Ja, naravno, zadovoljna, to je moja reprezentacija. Cak se kuvam s ovom svedskom kapom na glavi, ali vredi. :kralj:Jesika :pera: Miki :Hail: Tina W :Hail: Maria P-H :Hail:Tina M. ce valjda da se presabere uskoro, inace odose svi globusi.
Link to comment

Ja sam mislio da je mozda kod Tine Maze neki problem sa opremom ali sam onda video da je Suter sa istim skijama bila 4. u spustu. Dakle, ipak je do nje. Ne znam zasto deluje toliko tvrdo, mozda ima prevelika ocekivanja. Njenu proslogodisnju sezonu verovatno nece ponoviti niko vise a sudeci po nekim izjavama cilj Massija i Tine ove sezone je bio biti jos uspesniji. Ok, sve je to lepo ali je i mnogo nerealno. Bilo bi dobro da sto pre opusti svaku misao za repeat prosle sezone.

Link to comment

Juce i prekjuce joj nije odgovarala staza, bas je delovalo kao da vozi pod rucnom. Danas i nije bilo toliko lose, mogla je da zavrsi u top 5-6 da nije bilo onog mlacenja rukom u sred voznje. Je li bio udarac ili problem sa stapom?Konkurencija je ove sezone paklena, kako sad stvari stoje, Gut, Weirather, Fenninger i Riesch deluju kao mnogo ozbiljniji kandidati za veliki globus, pa cak ne bi bilo preveliko iznenadjenje da se umesa i Shiffrin sa samo dve discipline ako nastavi ovako da ih vozi. Kad moze Hirscher sa manje-vise dve, moze i ona. Ne verujem ni da ce Vonn tako lako da odustane od globusa ako se vrati sledece nedelje. Ne pamtim kad je bilo izjednacenije. Valjda je bar posle ovog vikenda jasno da ocekivanja moraju da se spuste. Nadam se da ce stvari u Tininoj glavi doci na svoje mesto dobrano pre Sochija, jer ako se sezona svede na OI, tek onda ce biti pod pritiskom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...