Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

28 minutes ago, Tsai said:

Mislim da ga Nolo nije dobio u Davis cupu

Moguće je da su tu ukalkulisana i druga reprezentativna takmičenja,. Pada mi na pamet onaj ATP kup u Australiji valjda 2020. ili 2021. godine.

Inače mislim da si u pravu.

Link to comment
31 minutes ago, Tsai said:

Mislim da ga Nolo nije dobio u Davis cupu

 

nije. 1:0 za nadala

ali nema u listi ni ATP Cup, tako da... samo single takmicenja

Link to comment
On 5. 8. 2024. at 1:08, Tsai said:

Career Super Slam je 4 GS, zlato i zavrsni turnir

Samo Agasi i Novak od muskaraca

 

najludje od svega je sto je on uzeo kompletan zlatni super slem posle 35. rodjendana, sa koliko je "dugovecni" Agasi batalio, i sa koliko igracima dozvoljeno ucesce na veteranskim 35+ turnirima (:

 

sva 4 GS, masters kup i olimpijada .... sve nakon deportacije. 

epoháno

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Dogodine Monte Carlo i RG i to je to što se rekorda tiče. Eventualno još jedan AO i Vimbldon čisto da zadovolji dušu. Kad vidim kako Lebron igra još uvek, cenim i da ima šanse da izjednači Marejev rekord po broju zlatnih medalja na OI :D

Edited by Engineer
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Najstariji osvajaci turnira u Open eri

  1. 44 g. 7 m. - Pancho Gonzales, 1972. Kingston
  2. 43 g. 0 m. - Ken Rosewall, 1977. Tokyo
  3. 38 g. 2 m. - Roger Federer, 2019. Basel
  4. 37 g. 9 m. - Feliciano Lopez, 2019. Queens
  5. 37 g. 8 m. - Marty Reissen, 1979. Lafayette
  6. 37 g. 5 m. - Rod Laver, 1976. Detroit
  7. 37 g. 5 m. - Ivo Karlovic, 2016. Los Cabos
  8. 37 g. 2 m. - Novak Djokovic, 2024. Paris Olympics
  9. 37 g. 1 m. - Jimmy Connors, 1989. Tel Aviv
  10. 37 g. 1 m. - Gael Monfils, 2023. Stockholm
  11. 36 g. 10 m. - Roy Emerson, 1973. Pacific Coast
Link to comment
On 9. 8. 2024. at 7:02, Engineer said:

Dogodine Monte Carlo i RG i to je to što se rekorda tiče. Eventualno još jedan AO i Vimbldon čisto da zadovolji dušu. Kad vidim kako Lebron igra još uvek, cenim i da ima šanse da izjednači Marejev rekord po broju zlatnih medalja na OI :D

 

Tek sad ce igrati jer igra za svoju dusu i bez ikakvih konkretnih ciljeva a covek je tezak fanatik za tenis. Vise nije najbolji igrac na svetu kad se sve uzme u obzir ali je u tri najbolja a mozda cak i u dva, nemam ja previse poverenja da Siner moze da igra u kontinuitetu kao sto je igrao na pocetku ove godine. Dakle, od jedne povredice Alkaraza je daleko da bude favorit na svakom turniru na kojem se pojavi. Tako se i Federer prosvercovao do brojke od 20 Slemova pre 6-7 godina. Nerealan tip.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

delim video zbog ovog komentara

 

Quote

Becker vs Lendl h2h: 10 - 11. However, this is the only time Becker lost to Lendl in Grand Slam, Becker leads 5 - 1 in GS. The irony is that Becker leads 25 - 10 in h2h with Edberg, but in GS, it's 1 - 3.

 

Spoiler

teško je posle nekoliko odgledanih poena iz sve snage ne navijati za lendla koji tu i tamo raspaljuje sa bejzlajna gde se provuče i neka sjajna paralela dok sa druge strane protivnik davi servisom, volejima i slajsevima. ne znam koji procenat ljudi žali za "starim" tenisom, ono što znam je da ih ima, ali moj je utisak da tu dominiraju neiskreni navijači jer realno za čim žaliti :D


 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nole je dugovecan teniser pa nesto ne verujem da ce na leto biti na nivou na kom je Federer bio sa 38. godina.

 

Imati mec lopte i igrati pet sati finale Vimbldona protiv 32. godisinjeg Novaka, kako vreme prolazi, sve vise shvatam kakav je to podvig bio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...