Jump to content
IGNORED

Najbolje scene


kapetanm

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Gledam Eyes Wide Shut, malopre bila ova scena. Kakav soundtrack, bem' mu miša....http://www.youtube.com/watch?v=JTwRRwUb4IE

Link to comment
Gledam Eyes Wide Shut, malopre bila ova scena. Kakav soundtrack, bem' mu miša....
da, i meni jedan od najimpresivnijih soundtracka... u ovim scenama je muzika dzoslin puk /retka zena medju silnim muskim kompozitorima koji rade za film/ , ali tu je i bred meldau, i ligeti, i kris isak i sostakovic... meni s zaista jako, jako dopada...
Link to comment
pa možda čak i od Lolite, s kojom su poređenja najkorektnija, sobzirom na tematsku sličnost i emociju glavnog junaka.
Kao Lolita u kojoj je udavio Selersa, a potom i celom svom filmu nije dao da diše. Posle Lindona, mada mi je i tamo narator smućkaj pa prospi rešenje, meni svi Kjubrikovi filmovi osetno slabiji...Ali, čovek je dao barem dva vrhunska filma, dovoljno za čitav vek, a kamoli za jednu karijeru...
Link to comment
Kao Lolita u kojoj je udavio Selersa, a potom i celom svom filmu nije dao da diše.
prva polovina je možda i nešto najbolje što je ikad uradio, a druga verovatno najgore. veliko razočarenje kad uvede selersov lik (inače mi je on antipatičan mega giga)
Link to comment
prva polovina je možda i nešto najbolje što je ikad uradio
Nisam siguran koliko bi trebalo deliti Kjubrikovu karijeru na dve polovine, iako naizgled jedna kulminira u Odiseji, a druga se prelama iz Paklene - i ta dva filma ostaju kao dva vrha...
Link to comment

Ja mislim da je Kjubrik jedan od najvećih reditelja uopšte (čudna mi čuda), a znam da je sigurno najveći reditelj ikada ako se gleda samo prvih 30-45 minuta filma.

Link to comment

Često su mu najbolji delovi filma počeci - majmuni u Odiseji, deo do Aleksovog hapšenja u pomorandži, deo s D'Onofriom u Full Metal Jacketu.

Link to comment
Ne ide bez Ligetija nikako. :)http://www.youtube.com/watch?v=wawSCvuGj4o@ZenMeni bolji svakako i od Shininga i Full Metal Jacketa, pa možda čak i od Lolite, s kojom su poređenja najkorektnija, sobzirom na tematsku sličnost i emociju glavnog junaka.
Dva njegova najbolja filma: Staze slave i Odiseja. Korak iza je Beri Lindon. Paklena pomorandža je odlična do Aleksovog hapšenja. Najbolje je znao kako da, već napisanu i korišćenu muziku, prilagodi svojim filmovima
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...