Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

  • 2 weeks later...
Izgubljeno-nađeno! Mancinijev blog o Jelici Greganović, istina skrinšotovan, pa linkovi ne rade, ali daj šta daš. 'Fala internetu i dobronamernom skrinšoteru.
Како сам постала пиратска краљицаmarco_de.manccini / 22.12.2012. u 03:24Сви знамо да је Јелица Грегановић један од најчитанијих аутора у Србији, али мало, заистамало, ко зна да је она и један од најоригиналнијих.Та оригиналност, ненаметљива до неприметности, зашећерена мноштвом медених придева,обилато филована неусиљеним компарацијама, као сунце које радост даје и деца руменихобраза испод трешње у рано јутро, се коначно прочула надалеко. Наиме, неком сумњивом лицу које се представља час као Колин Боулс, а час као КолинФалконер, се толико допао "Тест за будуће родитеље" који је Јелица објавила у часопису"Roditelj & dete" још прошлог марта и затим дорадила и прилагодила за књигу "Испод седмогнеба" (коју вам топло препоручујем као идеалан поклон за празнике), да је Колин преузео текст,превео на енглески, збрда-здола рекло би се, мало дотерао, овде скратио, онде додао,углавном унаказио, и почео да објављује посвуда као свој, чак се усудио да објави и књигу(линк1, линк2). Ствар се толико отела контроли да су и други почели преписивати од њега ислали разне осакаћене верзије кроз мејл, објављивати их по блоговима (линк1, линк2, линк3),по порталима (линк), стигло је чак и до угледног Daily Mail-a (линк).Ја сам сигуран да би сви ти осмеси и весеље које је изазвала по многобројним канцеларијама идомовима, парковима са малим зекама и лептирима, као пролећни дашак ветра и тегле закисели краставац, већ и сами по себи за Јелицу били највећа награда. Али прича ту није стала.Не, подлаци су почели да оптужују Јелицу да је у ствари она преписала текст, а не Колин(линк1, линк2, линк3, линк4). Како их није срамота!Како сам разумео из блога под насловом "Test za buduće roditelje i Daily Mail", а који је Јелицаобјавила крајем октобра на Б92, адвокати Лагуне, издавача књиге, су по Јелициним речима"koliko odmah, stupili u ljubavnu prepisku sa Daily Mailom, koju je pratila gomila skenova kojima smodokazivali izvor prepisivanja" (линк на верзију објављену на Лагунином сајту). Ја мислим да тоније довољно и да би требало да организујемо неку акцију подршке. Правда ће битизадовољена само ако постоји довољно велики притисак јавности. Па шта замишља тај Колиннеодлучног презимена и ти уредници и издавачи по западним земљама да могу тек тако дакраду и преписују и да онда олако оптужују нас, вредне, поштене и оригиналне?Ако мислите да претерујем и да подршка није потребна, приметите да је спорни Јелицин блог"Test za buduće roditelje i Daily Mail" у којем је до танчина раскринкана ова ујдурма већ обрисанса Б92 (линк који не ради)! Уааа, уаааа, за-ве-ра!* * * Белешка о наслову * * *"Како сам постала гусарска царица" је део поднаслова још једне Јелицине изванредне књиге"Од речи до речи", али је мало прилагођено, да не испадне да преписујем
Link to comment
Ja je videh na blogu skoro. Ne znam šta piše, ali evidentno nije propala u zemlju od sramote.
Male zeke, leptiri i deca rumenih obraza čekaju Novu godinu!
Link to comment
sta znam, meni nije tekst delovao ni agresivno ni zlurado. ne znam da l je lik docekao na volej bas iz razloga koje syme navodi.kad sam vec tu, priznajem i da mi se jelica malo smucila nakon sto je u jednom blogu, davno bese, djonom nagazila neku klinku (koleginicu blogerku) zato sto je napisala negativan tekst na temu majcinstva (preciznije: ne majcinstva kao takvog, nego a propo ponasanja pojedinih novopecenih majki), a ova se osetila licno prozvanom (valja zato sto se sve majke drze zajedno, I dunno). ali 'vako nesto od nje nisam ocekivala.
Ali je bila apsolutno u pravu. Tekst je bio imbecilan i bez realne poente i smisla, samo jeftin hejt po majci zbog koje je u banci čekala dva minuta duže.
Link to comment
Istok i obožavateljke :)Mali glimpse (na linku ima mnogo više):734045_356212334485746_1343874242_n.jpgIstok Pavlović@istokNikad nisam čitao profile feministkinja, sad sam ih pogledao nekoliko i jezivo je. Svaki tvit o tome kako je neko negde ispao šovinista.Collapse

    5:24 AM - 15 Jan 13 · Details

    Link to comment

    Create an account or sign in to comment

    You need to be a member in order to leave a comment

    Create an account

    Sign up for a new account in our community. It's easy!

    Register a new account

    Sign in

    Already have an account? Sign in here.

    Sign In Now
    ×
    ×
    • Create New...