Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Desava se i nenamerno kao Dezulovicu

Đuričićev tekst o skandaloznoj presudi suca Milanovića Srbinu Svetozaru Karanu (sjećaš se, to je onaj što je osuđen jer je "zajedno sa svojim sunarodnjacima pet stotina stajao na grbači hrvatskog naroda") skinuo sam s interneta i stavio ga na desktop, jer su mi za komentar trebali točni citati iz presude, koje je Đuričić prenio u svom tekstu. Dokument sam naslovio jednostavno "Milanović", i kad sam kasnije Globusu u attachmentu slao dokument sa svojim komentarom i sličnim naslovom, na mail sam sa desktopa umjesto svog teksta zakačio Đuričićev, koji je - kako već to ide po Murphyjevom zakonu - bio gotovo u slovo jednake dužine kao i moja kolumna.Sutradan su me cijelo jutro zvali prijatelji iz Zagreba (u Split Globus dolazi sa danom zakašnjenja) zaprepašteno pitajući zašto sam prepisao Đuričićev tekst. U početku sam strpljivo objašnjavao kako je to budalaština, jer sam iz njegovog teksta uzeo samo citate Milanovićeve presude, a kako pozivi nisu prestajali do navečer, shvatio sam da su me uvatili u đir.Tek sutradan sam, kupivši Globus, shvatio kolosalne razmjere vlastitog zajeba.Vuk Đuričić, kojega sam odmah nazvao, shvatio je, jasno, da je riječ o glupavoj pogrešci - ja sam mu, za svaki slučaj, poslao i svoj komentar - i sve je nakako završilo bez težih posljedica. Većina čitatelja shvatila je cijelu stvar kao jedan moj malo lošiji dan, jer mi je kolumna bila bez ijednog štosa i bez poante.
Link to comment

rajka je vec kacila, ali evo jos jednom (posto je prejako).kolin neodlucnog prezimena je napisao jelici mail da je pita da l je normalna i ona je (izmedju ostalog) odgovorila sledece:http://colinfalconer...ll-get-screwed/“I am a wife and a mother of three children and in the process of writing the stories I have without really noticing turned my husband and my three kids into the central characters of my stories built on humor and wit. Knowing that, it may be easier to understand how I came up with the same idea for a story as you did already twenty years ago. I am afraid that what happened was one of rare coincidences which I actually knew were not unheard-of in arts and science – they were even recognized as a challenge in the intellectual property law. I never thought I would end up living one of those, though.”kolin i dalje u neveri.edit: jedem slova.

Edited by Patty Lee
Link to comment
Desava se i nenamerno kao Dezulovicu
ja sam relativno skoro gledao neke cetkice za zube u radnji, pregledao razne i ladno izasao na ulicu s jednom u rukama. pa se nasmejao, usao nazad i vratio cetkicu na mesto. cenim da to nije isto kao kad neko udje u radnju, nadje sta mu se svidja, strpa pod dzemper i pokusa da pobegne pa kad ga uvate tvrdi da je platio i preti da ce da ih tuzi.
Link to comment
Baš to - blog radi, prvo me razveselio, a onda sam se nešto smorila. Gde mi to idemo i tako to. Arena za puk, arena za malo zahtevniju publiku, cinizam umesto brute force, ali arena.
Razumem, a donekle i delim ovo osećanje. Ali ja se iskreno bojim povika protiv zluradosti i sarkazma. Kao da dobra, pa i ubojita kritika nema svoju ulogu i smisao. Čim se pokrene pitanje nečije krivice i propusta, pažnja se odmah sa krivca, prenosi na onog koji o njegovoj krivici govori. Biblijsko načelo o nebacanju prvog kamena pretvara se u univerzalnog ućutkivača kritike - a ko si pa ti da kažeš to?Nesrećni Cult je opet tipičan primer ove logike: ako nisi vitez čista srca, nemaš prava da govoriš o tuđim plagijatima.
Ali ovo kopanje po tudjim životima, pa brže bolje prenošenje uz cinizam obojen lahkom zluradošću, izvornom, nesavladivom, dok se pali pripušta kroz gomilu (slutim prethodnu artiljerijsku pripremu, sve po peesu), a odradjeno manirom intelektualnog otklona od teme u cilju podražavanja objektivnosti...bahhh...not my cup of tea. Jednako su mi grube misli o ovakvim tekstovima kao i o plagijatorima.Sem ako zaista nisi beskompromisni borac za Istinu.Stamenog morala. Koji spremno uzima kamen da se istim bacičistog srca, nemogavši da izdrži svakolika ogrešenja o Istinu i Pravdu.Onda ništa.
Edited by Syme
Link to comment
Sta je mislio o tome dok je pisao nije bitno, jer to ne mozemo da znamo. Sluziti se sarkazmom nije zluradost, nije ni agresivno, nije ni negativno. To je sve onda i recimo Corax u gotovo svakoj svojoj karikaturi.
ima tu 1 mala razlika, koraks je ipak pomalo nezan prema svojim pacijentima ^_^dobri partenone, sta fali citiranju? :unsure:
Link to comment

moguce da je pod a).sinoc je u jednom u poslednjih postova (mislim na autora bloga) napisao da danas citaoci mogu da ocekuju nekakvu samoanalizu, preispitivanje (ne secam se tacno kako se izrazio), s njegove strane. takodje se i jelica oglasila (nemusto, glumila uvredjenost). nisam po komentarima koji su usledili (dok sam pratila) stekla utisak da je iko osim dezurnih branilaca progutao njeno objasnjenje, doduse.

Edited by Patty Lee
Link to comment
moguce da je pod a).sinoc je u jednom u poslednjih postova (mislim na autora bloga) napisao da danas citaoci mogu da ocekuju nekakvu samoanalizu, preispitivanje (ne secam se tacno kako se izrazio), s njegove strane. takodje se i jelica oglasila (nemusto, glumila uvredjenost). nisam po komentarima koji su usledili (dok sam pratila) stekla utisak da je iko osim dezurnih branilaca progutao njeno objasnjenje, doduse.
Videh to za samoanalizu, ali sam shvatio da to znači da će biti još jednog bloga, u kome će pojasniti svoje motive, a ne da će izbrisati ovaj.Nije mi delovalo da se kaje što napisao to što je napisao, ali možda je ipak odlučio da se povuče. Ako je tako, eto jasne demonstracije kako peer pressure guši sve disonantne glasove, kako god da su u pravu, i kako in-groups štite svoje članove. A da pitaš te iste ljude šta je najveći problem Srbije, kladim se da bi u prva tri razloga bili nepotizam, klanovska povezanost i prijateljsko/rođačka protekcija.
Link to comment
Ladno više nema bloga. Da li je skinuo sam autor (zašto?) ili uredništvo (to je već jasno zašto, ali zašto tek sad?) ne znam. Tek, ni traga od istog.
Garant je uredništvo pobrisalo. Zašto - zato. Tamo vlada praksa guranja pod tepih svega disonantnog.
Link to comment

Navalili na JG sa svih strana...

Omalovažavanje pobunelana zdravković"Tri istorijske premijere"; VREME 1145Poštovani, sa velikim čuđenjem sam pročitala članak "Tri istorijske premijere" Jelice Greganovič, objavljen u vašem časopisu 6. decembra 2012. Pitam se, naime, sa koje planete vaša dopisnica posmatra aktualne događaje u Sloveniji?Ne samo da nudi netačne, neproverene i manipulativne informacije o aktualnim pobunama, već daje i jako neinformisanu, pogrešnu i kratkovidu sliku o uzrocima aktualnih događaja. U Sloveniji se, naime, prvi put od proglašenja nezavisnosti, suočavamo sa spontanim, nehijerarhičnim i masovnim demonstracijama, koje ne vodi i ne usmerava nijedna politička partija ili opcija, već su usmerene protiv celokupne korumpirane političke elite. Demonstracije su deo globalnog trenda pobuna u celoj Evropi i SAD, u kojima ljudi protestuju zbog postavljanja interesa kapitala/profita nad interese ljudi i predstavljaju istinski emancipacijski gest ljudi koji su se masovno pobunili protiv brutalnog iskorišćavanja u imenu krize, koju nisu prouzrokovali građani, već profesionalni političari za volju sopstvenih interesa i interesa menadžerske, ekonomske i finansijske elite.U globalnoj situaciji neoliberalnog brutalnog uništavanja svih dostignuća socijalne države (svima dostupnog zdravstva, školstva, socijalnog i penzijskog osiguranja...) demonstracije su nešto najbolje što se moglo dogoditi, jer pokazuju da ljudi dobro razumeju šta je istinska politika (kao radikalna jednakost svakog sa svakim) i da ih nije strah pokazati da ona zapravo nije u parlamentu, te da su se u ime te istinske politike spremni angažovati u smeru premišljanja novih formi političke participacije, koje će omogućiti istinsku jednakost. To takođe tvrdi i velika većina intelektualaca, mislila i teoretičara, koji se u poslednje vreme u javnoj raspravi u Sloveniji oglašavaju na mnogobrojnim javnim debatama, u tekstovima i nastupima u medijima.Interpretacija događaja koju nudi vaša dopisnica može se u Sloveniji naći jedino u medijima kontrolisanim i dirigovanim od vladajuće elite, koji su – baš kao i ta elita – odavno izgubili odnos sa realnošću.Časopis "Vreme" pamtim kao jedan od retkih medija u Srbiji koji su u turbulentnim devedesetim godinama održavali nivo korektnosti, razuma i lucidnosti pri izveštavanju, analiziranju i pisanju o aktualnim temama sa područja Balkana. Objava ovakvog članka ukazuje da se urednička politika "Vremena" očigledno umnogome promenila. Objavljivati članke koji o verovatno najemancipovanijem gestu građana Slovenije izveštavaju zlurado, tendenciozno i iz perspektive tržnog centra, za vas i vaše čitaoce je jako štetno, a generalno je ispod svakog nivoa. Žao mi je što je tako.Lana Zdravković,Mirovni institut – Institut za savremene društvene i političke studije, Ljubljana, Slovenija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...