Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

sta znam, meni nije tekst delovao ni agresivno ni zlurado. ne znam da l je lik docekao na volej bas iz razloga koje syme navodi.kad sam vec tu, priznajem i da mi se jelica malo smucila nakon sto je u jednom blogu, davno bese, djonom nagazila neku klinku (koleginicu blogerku) zato sto je napisala negativan tekst na temu majcinstva (preciznije: ne majcinstva kao takvog, nego a propo ponasanja pojedinih novopecenih majki), a ova se osetila licno prozvanom (valja zato sto se sve majke drze zajedno, I dunno). ali 'vako nesto od nje nisam ocekivala.

Link to comment

@Evi_Tu ima istine, ali moram da priznam da je meni ovom prilikom prijao taj understated humor. Lik tokom cele komunikacije ostaje u tongue in cheek modu, što njegove sagovornike dovodi do ludila. Strašno je elegantno to izveo, nijednog trenutka ne pokazujući prstom - "ua, plagijatorka" - nego zapravo, samo okrećući histeriju koju je sama JG u saradji sa 1 blogosferom digla prošli put, protiv nje same.

Edited by Syme
Link to comment

ma gde agresivan... bio je sarkastican i to sasvim lepo i pri tom s debelim razlogom. sto rece bergasa da je cutala, povukla se do proleca ili sta ti ja znam al - buni se! em pokrala em puna pravednickog gneva. djura ce da ti oprosti sto te tukao...Daklem, svašta sam do sada doživljavala...dobijala sam svoje priče ili blogove mejlovima iz bela sveta, u delovima, skraćene, dopisane, na srpskom...na engleskom, ako je već neko imao potrebe da ih prevede, za razonodu prijatelja ili kolega u firmi...naravno, prepisane bez napisanog ko je autor, i najčešće bačene u internet okean, cirkularnim mejlovima...koje je onda talas nekako doneo i do mene. Ali tu čast da me plagira lično Daily Mail, do prošle nedelje imala nisam.baj d vej - mene covek kupio na ugledni daily mail...

Link to comment

Koncept koristim i sama, ali kad se ohladim i uzmaknem ukapiram koliko je jeftin i koliko podilazi niskim strastima - podjebavam ali inteligentno i duhovito - i kako bi trebalo da težimo boljem. Ne kažem da u određenim situacijama, ako npr poželiš da preneseš poruku, taj koncept nije koristan. Ljudi ga primete, poentiranje je stoprocentno itd. Razložne i pametne stvari su ponekad istovremeno i dosadne za čitanje, a ovaj blog je zabavan, diže adrenalin. Ali to ne treba da bude ideal komunikacije, imo.

Link to comment
Autor nije bio ni negativan, ni zlurad, ni agresivan.
autor je bio sve to, bilo je odlichno i funkcionisalo je besprekorno. morala sam da chitam 2x da budem sigurna :lolol:
Link to comment
baj d vej - mene covek kupio na ugledni daily mail...
:lolol:I mene. A sad se ispostavlja da je u igri i ugledna Blic žena. Meni se čini da se autor uopšte ne sprda samo sa Jelicom, nego sa celom potkulturom debilnog tabloidnog humora.
Link to comment
autor je bio sve to, bilo je odlichno i funkcionisalo je besprekorno. morala sam da chitam 2x da budem sigurna :lolol:
Baš to - blog radi, prvo me razveselio, a onda sam se nešto smorila. Gde mi to idemo i tako to. Arena za puk, arena za malo zahtevniju publiku, cinizam umesto brute force, ali arena.
Link to comment
Baš to - blog radi, prvo me razveselio, a onda sam se nešto smorila. Gde mi to idemo i tako to. Arena za puk, arena za malo zahtevniju publiku, cinizam umesto brute force, ali arena.
Poželjno bi bilo tamo gde se tuđi radovi neće bezočno plagirati, a onda bezobrazno pretiti tužbom. Ako je tekst makar minijaturan korak u tom pravcu, svoju svrhu je u potpunosti ispunio.
Link to comment
autor je bio sve to, bilo je odlichno i funkcionisalo je besprekorno. morala sam da chitam 2x da budem sigurna :lolol:
Sta je mislio o tome dok je pisao nije bitno, jer to ne mozemo da znamo. Sluziti se sarkazmom nije zluradost, nije ni agresivno, nije ni negativno. To je sve onda i recimo Corax u gotovo svakoj svojoj karikaturi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...