Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ima vise verzija. u nekima se pominje cd player, radio, cassette player...edit: izgleda da je ta ideja, taj tekst koji originalno datira from 1992, preveden, prisvojen, parafraziran mnogo puta od strane mnogih ljudi. ko zna gde je j. g. nabasala na njega.izasao je u blic zeni u formi testa recimo (http://zena.blic.rs/...spremni_za_decu), jos 2010. godine. na raznim blogovima, razni ljudi navode svoju verziju kako su dosli do ove ideje:http://onkayaks.squa...parenthood.html (iz 2005)http://timliz.blogsp...7/14-steps.html (iz 2008)

Edited by Patty Lee
Link to comment
1992?
Pa to nije 92, nego 2012. Tekst je imao puno verzija od '92. do danas, koje se razlikuju skoro isključivo po kozmetičkim izmenama u zamene radija DVD-jem, itsl.Evo, preteče me Peti.
Link to comment
1992?
Primetila je i izvesna Krugolina, drzavljanka blogosfere, i na osnovu toga zakljucila da je uhvacen u lazi i da se ne treba zamarati s njim.Nije joj doduse palo na pamet da citat mozda nije iz knjige, vec iz jednog od miliona blogova, cirkularnih mailova itsl. Kao ni da je mozda iz knjige, ali one koja je ponovo izdata na Kindlu valjda prosle godine (ili kad vec). U blogosferi vazi drugacija logika.
Link to comment
Primetila je i izvesna Krugolina, drzavljanka blogosfere, i na osnovu toga zakljucila da je uhvacen u lazi i da se ne treba zamarati s njim.Nije joj doduse palo na pamet da citat mozda nije iz knjige, vec iz jednog od miliona blogova, cirkularnih mailova itsl. Kao ni da je mozda iz knjige, ali one koja je ponovo izdata na Kindlu valjda prosle godine (ili kad vec). U blogosferi vazi drugacija logika.
Ako ga uhvatiš u jednoj očiglednoj laži, čemu smaranje s ostalim tvrdnjama?
Meni je dovoljno to s DVD plajerom da formiram sopstveno mišljenje o celom slučaju, koje valjda svi formiramo hteli-nehteli, pošto znamo Jelicu.
girl+hands+over+ears+1.jpg
Link to comment

meni je najjace sto su skoro svi morali da procitaju tekst dva (i vise) puta da bi detektovali prisustvo sarkazma i ironije.edit: mislim na gospodu blogere, normalno.

Edited by Patty Lee
Link to comment
detektovali su, ali su odbijali da poveruju u toliku zlobu
Baš ovako i ja mislim o tome. Jedno je imati svoje mišljenje o literaturi za domaćice koju pravi Jelica, ali napisati onako maliciozan blog u stilu jedva sam čekao, govori ružno i o autoru istog.
Link to comment

Meni samo nije jasno da li je ona zaista mislila da je tom pričom otkrila toplu vodu - mislim da sam bar 5 puta nailazio na raznorazne varijacije na tu temu, na više jezika.

Link to comment
Baš ovako i ja mislim o tome. Jedno je imati svoje mišljenje o literaturi za domaćice koju pravi Jelica, ali napisati onako maliciozan blog u stilu jedva sam čekao, govori ružno i o autoru istog.
Covek je reagovao tek kada je ludilo uzelo maha.
Link to comment
Baš ovako i ja mislim o tome. Jedno je imati svoje mišljenje o literaturi za domaćice koju pravi Jelica, ali napisati onako maliciozan blog u stilu jedva sam čekao, govori ružno i o autoru istog.
Kako da ne. Negativno govoriti o gnusnom plagijatoru je bas onako 1 karakterni minus. Cudo jedno kako prezivesmo juce.
Link to comment
Baš ovako i ja mislim o tome. Jedno je imati svoje mišljenje o literaturi za domaćice koju pravi Jelica, ali napisati onako maliciozan blog u stilu jedva sam čekao, govori ružno i o autoru istog.
Ni najmanje. Tačno vidim oko čega je lik zapravo ispizdeo - oko Jelicinog poslednjeg posta, o Amerikancima. Sad ju je samo dočekao na penal. S punim pravom.
Link to comment

Ma ok je biti negativan i odreagovati, samo kažem da mi je blog delovao malo previše zlurado za moj ukus. Nije dobro negovati kulturu agresije u komunikaciji.edit: Uh kakav miks kod Jelice. Šta je autor hteo da kaže, sem što kombinuje sreću zbog nečeg lošeg što se desilo Americi i bes zbog napada na decu... Blog joj je vrlo glup - da su zaustavili ubijanje u sopstvenoj kući - šta onda reći za Norvešku, jednu od najmiroljubivijih zemalja na svetu.

Edited by Evi_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...