Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Zanimljiv tekst, ali place za nekim dobrim grafikonima i/ili infografikama.
Kakav te grafikon spopao u doba kad su roknuli Djindju trecina ovih nije ni postojala a sad ti je onaj Zivkovic latifundista i vinar. Ostalo je preslikana kategorizacija zavoda za zaposljavanje. Fale i gastarbajteri.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ne da mi se da trazim pogodnu temu, a ovdje je vec pisano nesto slicno
Video sam negde bilborde, i to mi je još malo u rangu onih radio reklama za tužbe zbog povreda ili tako nečeg, no, opet, izuzetno veliki i raširen problem, ako ikome pomognu, makar nekako, valja. Mene brine najezda nekih čudnih manufaktura raspoloženja, poslastičarnica pozitronskih talasa, pekara zadovoljstva, a svi u stvari prodaju maglu, kako to prolazi, zašto bi neka firma platila da im guru par puta godišnje kaže kako je u redu biti bogat i bahat ili tako nešto, u stvari.... hm...
Jedna limuzina projuri ulicom, krivudajući između hrpa zapaljenog đubreta, i prestravi neku staru tovarnu životinju koja joj uz kreštanje odskoči sa puta, ulete u prozor prodavnice biljnih lekova, uključi zavijajući alarm, a zatim odglumi pad niz stepenice malog pasta-restorana jer je znala da će je tamo fotografisati i nahraniti.Ford je koračao prema severu. Razmišljao je kako verovatno ide u pravcu kosmodroma, ali to je pomišljao i ranije. Znao je da se kreće delom grada u kom se planovi često i naglo menjaju."Da li bi voleo da se dobro zabaviš?" upita glas sa nekog ulaza."Koliko mi je poznato", reče Ford, "već se dobro zabavljam. Hvala.""Jesi li bogat?" upita glas.Okrenuo se i otvorio ruke širokim pokretom. "Da li izgledam kao bogataš?" odvratio je pitanjem."Ne znam", reče devojka. "Možda, a možda i ne. Možda ćeš se obogatiti. Imam posebnu uslugu za bogate...""Je li?" upita Ford, zainteresovan, ali oprezan. "A to je?""Kažem im da je u redu što su bogati."Sa prozora visoko iznad njih eruptirala je paljba iz vatrenog oružja, ali bio je to samo jedan basista koga su upucali zato što je tri puta uzastopce odsvirao pogrešan rif, a u gradu Han Dold jedan basista ne vredi ni po lule duvana.Ford zastade i zaviri u mračni prolaz."Šta im uradiš?"Devojka se nasmeja i kroči malo iz senke. Bila je visoka i imala je onu vrstu kontrolisane stidljivosti koja predstavlja sjajan trik, samo ako umeš da je izvedeš."To je moja velika tačka", rekla je. "Imam magistraturu iz socijalne ekonomike i umem da budem vrlo ubedljiva. Ljudi to vole. Naročito u gradu.""Gusnarg", reče Ford Prefekt, što je naročita betelgezijska reč koju je koristio uvek kada je znao da treba nešto da kaže, ali nije znao šta.
upravo...gusnarg Edited by Vapad
Link to comment
Kakav te grafikon spopao u doba kad su roknuli Djindju trecina ovih nije ni postojala a sad ti je onaj Zivkovic latifundista i vinar. Ostalo je preslikana kategorizacija zavoda za zaposljavanje. Fale i gastarbajteri.
Nesto vako

15facts_oir-A.jpeg

Ovo za emigrante sam i ja primetio. Cenim da je razlog to sto nema preciznih (ako i bilo kakvih) podataka.

Link to comment
Nesto vako

15facts_oir-A.jpeg

Ovo za emigrante sam i ja primetio. Cenim da je razlog to sto nema preciznih (ako i bilo kakvih) podataka.

Zamorna ta crna pozadina. Meni je razočaravajuće što godinu dana nakon popisa nema nikakvih podataka - primanja, struktura zaposlenih, nezaposlnih, pomenuti gastosi i njihova struktura - godine, obrazovanje i sl itd.
Link to comment

Dobro, izbor boja manje-vise. Mislio sam na nesto sto jednim pogledom govori dramaticne stvari (recimo kao ovo ispod - kaze sve sto treba da se zna o tome kome je neoliberalizam dobar). A onaj morganin clanak iz Vremena ima podataka koji bi (gotovo) jednako trebali da "zavriste".paype.jpg

Link to comment
Dobro, izbor boja manje-vise. Mislio sam na nesto sto jednim pogledom govori dramaticne stvari (recimo kao ovo ispod - kaze sve sto treba da se zna o tome kome je neoliberalizam dobar). A onaj morganin clanak iz Vremena ima podataka koji bi (gotovo) jednako trebali da "zavriste".
Ovo je razlog što Ameri (ovi average worker-i) treba da plaču što je pukao SSSR. Dok je trka trajala, CEOovi tj kapitalisti su davali više radnicima jer je između ostalog Amerika morala da šije SSSR u smislu pogledajte kako se lepo živi u demokratiji. Sad više nema veze, i odjednom je jasno da fin standard nije nužna posledica demokratije.Kapiram šta si mislio sa grafikonima u Morganinomm članku, ono je potpuno nepregledno i dok kapiram otprilike trend, zamorno je da se udubljuje tabelu po tabelu. Stvarno je trebala neka (dobra) grafika. Edited by Evi_
Link to comment
Amerika morala da šije SSSR u smislu pogledajte kako se lepo živi u demokratiji. Sad više nema veze, i odjednom je jasno da fin standard nije nužna posledica demokratije.
njihov standard, je, dakle, avaj i oh, bio posledica socijalizma. vishestruko posredovana, ali posledica ^_^
Link to comment
njihov standard, je, dakle, avaj i oh, bio posledica socijalizma. vishestruko posredovana, ali posledica ^_^
Pa ukupni standard ne, ali raspodela jednim delom da.ukupno bogatsvo = N(Average)x$ + N(CEO)x1039$
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...