Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

У анкети коју је радио сајт за запошљавање „Инфостуд”, такође се показало да је феномен „чекам посао” најзаступљенији у државним институцијама. Само 15 одсто од свих запослених у државним институцијама је нашло посао преко конкурса, а 10 одсто преко бироа. Ови проценти су далеко већи у приватним фирмама, а највећи у страним компанијама, где је половина запослених упала преко регуларног конкурса.Последице овог феномена виде се у ефикасности државних институција. Већина запослених су ту „дочекали посао” без икаквог конкурса и селекције. Стога, ви чак можете на чело државног предузећа да поставите паметног човека, са сјајном визијом, али проблем настаје када реализација те визије крене да се делегира на разне ситне огранке и дође до људи који су ту „дочекали посао”. Многи од тих људи једноставно нису капацитет да изгурају било какву визију.
istok je detektovao krivca:Hail:ponovicu, :Hail:
Link to comment

a daj jebote, naravno da je u pravu, no je obrnuo stvar totalno. nisu cekaci posla krivi sto su cekaci posla zaposleni u drzavnim firmama. nego davaoci posla. ovaj pasus toliko ne pripada inace bezobraznom clanku o malim norvezanima traziocima posla, da je to prosto tragikomicno. ili samo tragicno, ako istoku pripisujemo poveci znacaj.

Link to comment
a daj jebote, naravno da je u pravu, no je obrnuo stvar totalno. nisu cekaci posla krivi sto su cekaci posla zaposleni u drzavnim firmama. nego davaoci posla. ovaj pasus toliko ne pripada inace bezobraznom clanku o malim norvezanima traziocima posla, da je to prosto tragikomicno. ili samo tragicno, ako istoku pripisujemo poveci znacaj.
+1000Istokov mozgić nikako da shvati da neki problemi nisu rešivi ličnom inicijativom i pozitivnim razmišljanjem, nego jedino institucionalnom reformom. Ako ti je država najveći poslodavac, a pritom još i užasno korumpirana i ogrezla u partotkratiju i populizam, onda ne vredi da aktivnije tražiš posao ako nemaš vezu ili nešto slično. Rešenje je institicuionlna reforma, a ona traži kolektivnu i političku akciju, a ne samo ličnu inicijativu. Ali dok su pametni ljudi pre izbora glasno kritikovali destimulisanje male privrede i lošu poslovnu atmosferu koju je stvorila Tadićeva vlada, Istok je bio previše zauzet agitovanjem za DS i protiv belih listića. Edited by Syme
Link to comment
+1000Istokov mozgić nikako da shvati da neki problemi nisu rešivi ličnom inicijativom i pozitivnim razmišljanjem, nego jedino institucionalnom reformom. Ako ti je država najveći poslodavac, a pritom još i užasno korumpirana i ogrezla u partotkratiju i populizam, onda ne vredi da aktivnije tražiš posao ako nemaš vezu ili nešto slično. Rešenje je institicuionlna reforma, a ona traži kolektivnu i političku akciju, a ne samo ličnu inicijativu. Ali dok su pametni ljudi pre izbora glasno kritikovali destimulisanje male privrede i lošu poslovnu atmosferu koju je stvorila Tadićeva vlada, Istok je bio previše zauzet agitovanjem za DS i protiv belih listića.
hocesh da kazesh da nije dao materinu gajbu na hipoteku, da ne sedi na mrtvom kapitalu, i od penzije pokrenuo mali biznis sa nekoliko zaposlenih, kako bi poboljshao privrednu scenu u srbiji? :unsure:
Link to comment
hocesh da kazesh da nije dao materinu gajbu na hipoteku, da ne sedi na mrtvom kapitalu, i od penzije pokrenuo mali biznis sa nekoliko zaposlenih, kako bi poboljshao privrednu scenu u srbiji? :unsure:
Ako on nije, ima ko jeste! Što rekla Sara Pejlin - it's all about job creation!
Link to comment
Ako on nije, ima ko jeste! Što rekla Sara Pejlin - it's all about job creation!
ali shime! ali to ne mogu da chitam! :cry:(od sare pejlin sam na trenutak prebacila na saru konor. ne znam zashto :unsure:) Edited by thermal bug
Link to comment
Verovatno si je zamišljala kako ovim nadljudima, praktično kiborzima, uništava memorijske čipove uz sladostrasni usklik.
ne znam. ja sam 1 veoma ozbiljna i medjunarodno cenjena i citirana profesionalka u svojoj oblasti, u timu veoma ozbiljnih i cenjenih i citiranih profesionalaca u istoj oblasti, svako nashe pojavljivanje, imenom ili lichno, velicha srbiju taman onoliko koliko i neka uspeshna reprezrentacija u nekom sportu.pa sam mislila da vam utrljam to, dok ne dodje sara konor ^_^edip. i poreze placamo :s_w: Edited by thermal bug
Link to comment
ne znam. ja sam 1 veoma ozbiljna i medjunarodno cenjena i citirana profesionalka u svojoj oblasti, u timu veoma ozbiljnih i cenjenih i citiranih profesionalaca u istoj oblasti, svako nashe pojavljivanje, imenom ili lichno, velicha srbiju taman onoliko koliko i neka uspeshna reprezrentacija u nekom sportu.
džabe ti sve kad nemaš tviter
Link to comment

ja bih nekako vishe volela da se srbija malo popravi, recimo, od rama do gradishta, ako moze. a manje po krugu dvojke. sad jeste problem sto narod ne voli da ima struju, vodu i kanalizaciju, a od puteva se gadi sachuvaj boze, to nam je od rimljana ostanulo... i u vojvodini bi isto bilo dovoljno samo da hoce, i da se udruze, da te kanale raskopaju, makar i kashichicama za sladoled, onim pljosnatim. to imamo, to koristimo, vazna je dobra volja. kako bi nam bilo...

Link to comment
+1000Istokov mozgić nikako da shvati da neki problemi nisu rešivi ličnom inicijativom i pozitivnim razmišljanjem, nego jedino institucionalnom reformom.
Pre će biti da je dobro shvatio kako sistem funkcioniše, pa se zgodno uglavio u PR sektoru (nezvaničnom) i sad propagira priču iz naslova teme.Stoga, verujmo svim istocima ovog sveta. Verujmo da možemo u ovoj zemlji početi uspešan biznis sa 100e (dok nam 9900e uzimaju lopovi).Sve je do stava, sve je stvar srca, rešenosti, bla, bla, bla, itd itd.(jedimo kolače) :fantom:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...