Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Slabo ti je to MP40. Mora viralnije. Pitaj istoka da ti objasni prodor koksakijem.
a stvarno, sad sam tek video koko je viralnost ozbiljan poso! Pomozimo Zapadu da zavirali jace!! Javi majko, javi rodu, da followuje za slobodu!!
Link to comment
This, Jen, is the Internet.(od kada se u srpskom internet pise velikim slovom? ja mislila malim)
Internet je jedinstven pojam, pa se zato piše velikom slovom (pravilo u engleskom jeziku).U srpskom (danas), mi samo prihvatamo tuđe, dakle Internet (kao mreža svih mreža).
Link to comment
(od kada se u srpskom internet pise velikim slovom? ja mislila malim)
... internet ≠ the Internet, ovo drugo je World Wide Web + drugi servisi (globalni sistem IP mreža), a ovo prvo su bilo koje inače nekompatibilne a na bilo koji način i iz bilo kog razloga povezane računarske mreže, ne nužno globalne, čak ni velike.

Koji sam nerd. :isuse:

Link to comment
... internet ≠ the Internet,
pa znam i ja englesko pravilo i razliku izmedju internet i the Internet :), ali mi se cini da u srpskom nisam vidjala Internet, samo internet (mada ja u poslednjih 5+ godina srpski citam samo po forumima pa moze da bude zbog toga)
Link to comment

To je mozda bitno na engleskom, ali srpski ima prilicno jasno definisanu upotrebu velikog slova i to na stranu sto je verovatnoca da ce neko upotrebiti rec internet, a da ne misli na www, poprilicno mala. Ni televizija ni radio, pa ni recimo radio talasi se ne pise velikim slovom, pa ne bi trebalo ni internet. Niti se Hard disk, ili eventualno Tvrdi disk tako ne pise, iako postoji sigurno vise vrsta tvrdih diskova.

Link to comment
cini mi se da u srpskom nisam vidjala Internet, samo internet
Šta ja znam, moguće da sam onda čitao samo prepisivače™ sa engleskog, pošto sam siguran da sam uglavnom čitao kao veliko... Gledam sad u Rečniku jezičkih nedoumica i kaže da "nije raspravljeno" :mellow: treba li veliko slovo ili ne. U ozbiljnom tekstu bih napisao veliko sigurno (kada profe tako rade, neće ni mene niko ubiti ukoliko grešim, a ugodnije mi je), a u neformalnoj rečenici gotovo sigurno ne ("idi vidi na netu" ili "kreten ceo dan visi na internetu"). Bleh.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...