Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

ИСТОК ПАВЛОВИЋ Чекачи послаШта мислите, да ли мали Норвежани „чекају посао” кад порастуИгром случаја, седео сам тако прошле године са групом студената из целог света. Било их је заиста са свих континената, из држава које су и богатије и сиромашније од Србије. Разговор се дотакао тема у вези са запошљавањем и тражењем посла, као и разлика у запошљавању међу нацијама. Тада се показао занимљив феномен: Нико од њих није могао да разуме значење српске фразе „чекам посао”."I am waiting for a job”. Људи су покушавали да разумеју шта то значи. У њиховим системима вредности, посао се тражи, или се чак ствара ако имате предузетнички дух. Али како се то посао чека? Било је јако тешко објаснити им.„Чекам посао” може да значи много тога, али најчешће се односи на индивидуалне случајеве попут „чекам да ми теча заврши комбинацију”, или пак колективне попут „чекам да ови моји дођу на власт”. Чекање посла се углавном ради тако што се игра пасијанс на компјутеру, испијају кафе уз празне приче и блеји на „Фејсбуку”, а онда, када посао дође, све то исто наставља се на радном месту..................................................Цео текст прочитајте у штампаном издању од 4. септембра. Ако сте заинтересовани да се претплатите на електронско издање целе „Политике“ кликните ОВДЕ.Исток Павловићобјављено: 04.09.2012.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Ali ovo mu je najbolje:

„Чекам посао” може да значи много тога, али најчешће се односи на индивидуалне случајеве попут „чекам да ми теча заврши комбинацију”, или пак колективне попут „чекам да ови моји дођу на власт”. Чекање посла се углавном ради тако што се игра пасијанс на компјутеру, испијају кафе уз празне приче и блеји на „Фејсбуку”, а онда, када посао дође, све то исто наставља се на радном месту.
Samo je zaboravio treću opciju - onu koju je sam izabrao - da blejanje na fejsbuku (tviteru) proglasiš poslom, i onda tražiš da te za njega plaćaju. Edited by Syme
Link to comment

Naravno, u koncept "čekanja posla" o kom se piše ne ulazi slanje CV-ija i čekanje poziva na razgovor, što je 99% od svih čekanja na posao.Daboda crko Internet samo da bih video šta će Istok da radi.

Link to comment
Ali ovo mu je najbolje:Samo je zaboravio treću opciju - onu koju je sam izabrao - da blejanje na fejsbuku (tviteru) proglasiš poslom, i onda tražiš da te za njega plaćaju.
Nemam nikakav problem sa stavom da proglasiš tviterašenje poslom, sve dok to nije uvezano sa institucijama kojima su poverena javna ovlašćenja. Ako može da živi od fejsbukašenja i #putokaz kretenizama, svaka čast. Naravno, i ako mu takve akcije prođu, elementarna pristojnost nalaže da e-hejtuješ e-talove #25.000eura, barem koliko e-hejtuješ čekače posla.
Link to comment
on i Burek drugari. internet preduzetništvo stvarno udari čoveka u glavu
Ma čuj. onaj Burek lik je kreten samo takav, ali stvarno jeste napravio nekakvu firmu, kako čujem ni iz čega. Šta god inče mislio o njemu, rispektujem. Ali brate, šta je Istok ikad napravio osim viralnih kampanja na tviteru i video igrice "Gej protiv huligana"?Burekdžija se tripuje da je mali Bil Gejts, i kako god to bilo deluded, on jeste nekakav self-made man. Istok nije ni blizu. Edited by Syme
Link to comment
Ma čuj. onaj Burek lik je kreten samo takav, ali stvarno jeste napravio nekakvu firmu, kako čujem ni iz čega. Šta god inče mislio o njemu, rispektujem. Ali brate, šta je Istok ikad napravio osim viralnih kampanja na tviteru i video igrice "Gej protiv huligana"?Burekdžija se tripuje da je mali Bil Gejts, i kako god to bilo deluded, on jeste nekakav self-made man. Istok nije ni blizu.
http://www.istokpavlovic.com/blog/about/
Link to comment
Чекање посла се углавном ради тако што се игра пасијанс на компјутеру, испијају кафе уз празне приче и блеји на „Фејсбуку”, а онда, када посао дође, све то исто наставља се на радном месту.
eto, kritikuje sistem, a vi napali covjeka, olosu ljubomorni (neradnicki)meni je od ovog bolji onaj nedavni tekst dragane djermanovic u kome pompezno objavljuje da je kreirala radna mesta
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...