Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

e sad cu da cepidlacimPaprika je na engleskom rec za tucani zacin (ono sto mi zovemo aleva paprika), a ne za konkretnu biljku (bell pepper, jalapeno pepper, bhut jolokiya pepper, red pepper...) i njen homonim koji se odnosi na biberne moze da ti crveni prah bude logo firme, jbg, paprika asocira na svezinu i prodornost :wub:
pa tu je engleski zapravo izuzetak. Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

sledeći put razmisli...zbog tebe sam pročitala taj tekst.
morao bih nesto da radim a uzasno sam lenj danas. eto.edit: ali ako sebi ne pomognem niko nece! Edited by kim_philby
Link to comment
pa tu je engleski zapravo izuzetak.
francuski: poivron (paprika), paprika (aleva paprika). Holandjani kazu, kao i mi, paprika.poredeci razlicite reci, zapravo vidis da se u Evropi malo redje vrsi etimolosko razdvajanje svezeg i suvog mlevenog ploda, dok se van Evrope podrazumeva da su to dve stvari.kad covek pogleda, koren zabune je u pocetnom brkanju bibera i paprike, a zamisli ko je napravio tu zabunu? Kolumbo.
Link to comment
francuski: poivron (paprika), paprika (aleva paprika). Holandjani kazu, kao i mi, paprika.poredeci razlicite reci, zapravo vidis da se u Evropi malo redje vrsi etimolosko razdvajanje svezeg i suvog mlevenog ploda, dok se van Evrope podrazumeva da su to dve stvari.kad covek pogleda, koren zabune je u pocetnom brkanju bibera i paprike, a zamisli ko je napravio tu zabunu? Kolumbo.
sada zvucis poput onog postara iz serije kafic uzdravlje (da ne kazem cheers).http://www.youtube.com/watch?v=botdmsQilnU
Link to comment
To je tvoj nacin da priznas da sam u pravu.
u pravu si ali to ne menja brilijantnu originalnost moje PR zamisli o imenovanju 1 kompanije koja je svetska a nasa. Edited by kim_philby
Link to comment
u pravu si ali to ne menja brilijantnu originalnost moje PR zamisli o imenovanju 1 kompanije koja je svetska a nasa.
Mislim da bi strance reč "paprika" asocirala na Mađarsku.
Link to comment
u pravu si ali to ne menja brilijantnu originalnost moje PR zamisli o imenovanju 1 kompanije koja je svetska a nasa.
klikni smajlija: :fantom:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...