Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

mozda. ali ja bih ipak sasuo cca 4 kile secera u autora. onako zatvoris mu nos i sipas, i sacekao da vidim sta ce onda da se desi.
Mislim da bi ga vise pogodilo kad bi mu taj secer sasuo u rezervoar voljenog auta. Edited by nautilus
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Шае бре, нико да нађе слику из Алана Форда? Оно кад онај дијабетичар на квизу добије килу шећера, водитељ му (тачно како је Милерам описао) сипа у гркљан јер награда мора да се испоручи, овај баца кашику... добро, ајде, 2 слике.

Link to comment

Kuršumlija: Pezejac vozi pokojnikeIZVOR: BETAKuršumlija -- Pogrebna služba Javnog komunalnog preduzeća Toplica iz Kuršumlije prevozi pokojnike na putu do groblja u pezejcu starom više od tri decenije. Zbog toga već godinama ima problem, jer se automobil često kvari, pa se pokojnici ponekad prebacuju iz vozila u vozilo na putu do groblja."Gotovo stalno se dešava da se to vozilo šlepuje do groblja, ili se na pola puta pokojnik prebacuje iz vozila u vozilo. Nedavno su učesnici jedne sahrane gurali pogrebno vozilo pola kilometra, do groblja u naselju Pantiće", rekao je direktor tog komunalnog preduzeća Darko Lazarević.U zavisnosti od toga koliko daleko od groblja se pokvari 'pezejac', tako se organizuje i pomoć. Ako se vozilo zaustavi blizu groblja, onda ga učesnici sahrane guraju, a ako je daleko, onda se šlepuje drugim vozilom. "Kako imamo još dva pogrebna vozila, određena za druge lokacije van grada, bili smo u situaciji da prilikom kvara drugo vozilo stigne sa terena pa pokojnika, na pola puta do groblja, prebacujemo u to vozilo ili ga šlepamo do groblja", rekao je Lazarević.Direktor "Toplice" kaže da u Kuršumliji ne postoji kapela, pa se pokojnici prevoze kroz centralne gradske ulice. U gradu se zaustavlja saobraćaj a pogrebno vozilo se sporo kreće, zbog čega dolazi do pregrejavanja motora i raznih drugih kvarova na vozilu. Pokojnici se do groblja prevoze automobilom Fijat 125 PZ, takozvanim 'pezejcem', koji je proizveden 1977. godine i koji često ne uspe da stigne do groblja. "Ja mislim da je Kuršumlija jedini grad u Srbiji gde se povorke kreću centralnom ulicom, zbog čega se saobraćaj zaustavlja i preusmerava drugim ulicama dok povorka ne odmakne. To se dešava zbog toga što nemamo kapelu, pa se pokojnik i povorka kreću od kuće do groblja. Tada se susrećemo sa raznim problemima zbog dotrajalog vozila koje retko kad izdrži put do gradskog groblja", kazao je Lazarević. On je dodao da to komunalno preduzeće, jednostavno, nema mogućnosti da reši taj problem. "Nemamo novac za izgradnju kapele niti za kupovinu novog vozila. I šta nam drugo ostaje nego da uz veliko izvinjenje porodici pokojnika, na ovakav način rešavamo problem?", rekao je Lazarević. U slučaju da dođe do kvara na pogrebnom vozilu u toku sahrane, preduzeće "Toplica" ne naplaćuje usluge.

Link to comment
ovaj tekst nema ni jedno jedino pristojno slovo, ma ni zarez. sve opsta mesta i presipanje iz supljeg u prazno. jadno, jalovo, pateticno, prazno do neba. kao i vecina tekstova tamo. jebote, zar je tako tesko ukapirati da je u pitanju vrlo nekvalitetan sajt. ako zaista ne vidis koliko je ovo suplje i koliko ne valja, ne znam sta da kazem na to... zato - opet tekst Sigurna zemlja Moja kuma, doktor nauka hemije. Radi kao docent na Beogradskom univerzitetu. Upućen joj je poziv iz Brazila, od tamošnjeg dekana fakulteta, da dođe i održi prezentaciju nekih svojih radova. Sve joj je plaćeno. I put i smeštaj.Ja oduševljena! Brazil, Rio, more, sunce, karneval! Sve ono, što bi nam svima prvo palo na pamet na pomen te vatrene južnomeričke zemlje. Kaže mi ona, da nije baš sve tako kako ja zamišljam u svojoj glavi i ispriča mi priču zbog koje sam se i odlučila da napišem ovaj tekst.Dakle, moja kuma, u Brazilu ima koleginicu s fakulteta od koje je saznala sledeće.Ima ta zemlja mnogo siromašnog naroda, ali ne kao kod nas, siromašnog s karticama i dugovima, već onog pravog, što spava po ulicama i nema šta da jede. To su kvartovi u koje ni policija ne zalazi. Stopa kriminala je tolika da se ne može uhvatiti broj.Kumina koleginica se, pre par godina, zadesila u jednom od tih kvartova. Ne znavši gde je, zaustavila je auto na semaforu i doživela da je gomila ljudi izvuče iz auta, skine do gaća i uzme joj sve što je kod sebe imala. Naravno, i auto. Batine nije dobila, srećom, ali zato propisno šutiranje jeste. U policiji su samo odmahnuli rukom, identifikovali slučaj, ostavili pisani trag. Do dana današnjeg, ništa nije razrešeno. Auto pronađen nije, a poniženje i strah koji je doživela, ostavljeni su samo njoj. Da ih se seća i nikad ne zaboravi.Kumino kretanje po Riju, zaključih, mora biti ograničeno, da se ne zezne i ne završi u nekom Brazilu, o kom mi ni ne sanjamo.Nisam ni pomišljala da je ovako nešto moguće. Bila sam zatečena. Šokirana, a šokovima nikad kraja. Ispriča mi i kako je dekan njenog fakulteta išao do Moskve, seo u taksi i kad je hteo da izađe, taksista mu reče da plati 100 dolara ili neće izaći iz vozila.Zamislih se.Ko zna, u koliko je zemalja ovakva situcija!?Po čemu je onda Srbija najgora!?Mi još uvek možemo da idemo gde hoćemo i kada hoćemo. Ne moramo da mislimo da li će nas neko prebiti ili ukrasti sve što imamo.Po čemu Srbija ima najgore ljude, predsednike, ministre, uređenje?Svuda štrajkuju, nema posla, ima kriminala, droge. Zašto to ne reći?Možda ovo nije širenje optimizma, ali jeste širenje realnosti.Zaista nismo najgori, isti smo kao i većina sveta, čak i bolji.Kod mene, svako može doći taksijem sa Surčinskog aerodroma, a da ga neko ne ubije. Može prošetati Knez Mihailovom, otići na Kalemegdan, Avalu.Svako može osetiti i videti lepote Kosmaja, Tare, Zlatibora.Svako može da se prijavi i bere jabuke za dnevnicu od 1.200 dinara ako nema posao, očisti sneg zimi za 1.500 dinara. Najlakše je kukati i štrajkovati.Zaista nismo svesni koliko sreće imamo, a što nemaju mnogi u celom svetu.Ja volim moju zemlju. Nigde nije tako sigurno kao ovde.
Ovaj sastav neverovatno podseca na ovo:http://www.youtube.com/watch?v=XfOeonMl9Fk
Link to comment
  • 5 weeks later...
red bi bio da se - nakon ridačine nad malinarskim tegobama pod tadićem - drug marko m. dabović razgali uz nove avanture ponosnog vlasnika salonca na tašu.
meni ovo simpa tekst
Link to comment

Peconi oprostio kredite radnicimaIZVOR: B92Beograd -- Vlasnik Inveja Predrag Ranković oprostio je radnicima uljare Vital preostali dug od ukupno 22 miliona dinara za stambene kredite, saopštila je ta kompanija. Ukupno 119 bivših i sadašnjih radnika fabrike ulja Vital iz Vrbasa, koja je deo poslovnog sistema Invej, ne moraju da vrate ostatak kredita koji su dobili za rešavanje stambenog pitanja, navodi se u saopštenju.Podseća su da iz sredstava fabrike Vital zaposlenima koji nisu imali rešeno stambeno pitanje do sredine 2005. godine podeljeni dugoročni krediti. Ovim se za 97 bivših radnika Vitala i 22-oje i dalje zaposlenih u fabrici u Vrbasu, završava briga oko plaćanja kredita, koji im je praktično oprošten, a uspeli su da dobiju i svoj krov nad glavom, saopštila je kompanija. „Sindikat zaposlenih u Vitalu podržao je ovu odluku. Na godišnjoj skupštini akcionara je odlučeno da se u potpunosti otpišu dugovi radnika, a koji se odnose na stambene zajmove, sa dugoročnim rokom otplate“, kaže Slađana Ratković, generalni direktor fabrike Vital u Vrbasu. Od 2005. mnogi radnici su napustili fabriku, mnogi otišli doborovoljno, ali i kao tehnološki višak. „Većina radnika dobila je potrebne otpremnine, u potpunosti je ispoštovan socijalni program, neki su se čak i zaposlili na nova radna mesta, ali je teško vraćati kredit iz malih primanja“, kažu u fabrici Vital. Kako dodaju, to nije prvi put da Predrag Ranković pomaže svojim zaposlenima, jer redovno pakete s neophdonim namirnicama dobijaju samohrane majke, zaposlenima sa više od troje dece uplaćuje letovanje, a za decu radnika koja polaze u prvi razred besplatan je školski pribor.

Link to comment
koja li je ovo prevara u pitanju... verovatno im je oprostio kredit, a stan oduzeo jer je bio pod hipotekom ^_^
Prva prevara dodje na pocetku- 140 dinara za litar zejtina.Sto se oprastanja kredita tice,nesto slicno se desavalo u drzavnim firmama devedesetih godina-cuvene pozajmice zaposlenima koje se zbog inflacije nikada nisu ni vracale.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...