Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

@nebilebilekulus - odsad odgovaram primerom. ti rec - ja text. pa da vidimo... Uživajte u malim stvarima ja prosto ne mogu da poverujem da pišem text za 365 dana. Ne ide nekako. Experiment optimista. Glupo i neverovatno zvuči. Naročito za one koji prate blog eXperiment, ali je ipak tako. Možda su moji textovi mračni, sarkastični, neko bi rekao pesimistični, ali ja ih pre svega smatram realnim. Nije u pitanju pesimizam i gledanje na život uvek sa tamne strane. Čak naprotiv. Prilični sam optimista, koliko god neverovatno da zvuči.Pezimizam je loš. Pesimisti sa svojim stavom nikako ne mogu biti pobednici. Oni su, u većoj ili manjoj meri, gubitnici. Pesimizam demorališe i ubija volju, baca u apatiju i depresiju, širi negativnu energiju. Pesimizam je bolest za čovekovu dušu i čovekovo okruženje. Sa druge strane preterani optimizam isto tako je štetan. Ne treba živeti u lažima i zabludama i okretati glavu od stvari koje ne žele da se vide. Problemi i situacije, koliko god teške i mračne bile, neće nestati ili se umanjiti ako ih zanemarujemo ili pred njima zatvaramo oči. Čak naprotiv. Probleme treba rešavati što pre bez obzira koliko teško i bolno to bilo.Život je surov. To je svako od nas, u većoj ili manjoj meri, osetio na svojoj koži. Sve nas je život šamarao i dalje šamara. To je neminovnost. Neko lakše podnosi te udarce a nekom padaju mnogo teško. Neko okreće drugi obraz kada ga život ošamari, neko odmah spusti gard a neko se upušta u težak okršaj. Međutim, u tom okršaju može biti samo jedan pobednik. Svi mi dobro znamo KO. Život niko ne može pobediti. Ne može ga pobediti ali može „sklopiti dogovor“, „potpisati primirje“.Bitna stvar koju ljudi treba da shvate je da nije sve tako crno i da nije sve tako belo (ružičasto). Uvek ima tu milion nijansa i milion boja. Jin i Jang. Čovek samo treba malo bolje da sagleda stvari. U svakom mraku postoji svetlo i u svakom svetlu krije se mrak. Čaša može biti polupuna ili poluprazna. Sve zavisi od pristupa.Međutim, manimo se otrcanih fraza. Ono što hoću da kažem jeste da je malo potrebno da čovek bude srećan. A ipak malo je srećnih ljudi. Razlog tome? Ljudska sujeta. Ljudi, barem ovi sa naših prostora, nikad nisu uživali u onome što imaju već su uvek patili za onim što nemaju. Zato nikad i nisu bili srećni. Izgleda da ljudi ne mogu da skontaju da ne žive zbog drugih nego zbog sebe. Da nije bitno šta će drugi misliti ili reći. Ljudima se ne može udovoljiti zato treba udovoljavati sebi. Prosto da prostije ne može biti. Mogu ja sad da filizofiram i da davim do sutra. Neću vam reći ništa što vi već ne znate. Za kraj mogu samo da rezimiram: lepota života krije se u malim stvarima. Sitnicama. Ko to provali biće zauvek srećan, baš kao JA. Zato ljudi, uživajte u malim stvarima. Vreme će vam pokazati da su to ipak VELIKE stvari.ako si od ovolikog interneta izabrao ovo da te oraspolozi...........
Adame ti očigledno vidiš mnogo toga što ja ne vidim. Oprosti mi, biće da mi pamet nije jača strana. Ali moram te razočarati ne vidim u navedenom tekstu ništa što bi me nateralo da idem naokolo i da pokazujem ljudima, uz komentar tipa "vidi debila". Aj ako si već krenuo objasni mi na konkretnom primeru šta te toliko tišti, da imaš potrebu da iznosiš javni prezir i kritiku?
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

E tako, sada barem ne zvucis kao Jehovin svedok nego kao normalan covek.
Ma ne zvucim ja Marko ni blizu Jehovinog svedoka, a tek što ne ličim! Nego druže ja sam ovde imenom i prezimenom, nije teško biti fin, kad se mora.
Link to comment
Ma ne zvucim ja Marko ni blizu Jehovinog svedoka, a tek što ne ličim! Nego druže ja sam ovde imenom i prezimenom, nije teško biti fin, kad se mora.
A , tu smo. vidi ako ti je toliko stalo, mogu da ti ostavim ime i prezime na PM, ionako me zna pola foruma. Ja ne razumem, realno, potrebu da se u sredini koja vrvi od manijaka svake vrste ostavljaju licni podaci sa slikom i svakako necu da se izvinjavam zbog ove gistro "anonimnosti".
Link to comment
Nego druže ja sam ovde imenom i prezimenom
"Небилебилекулус"... Први грађанин Римског царства на форуму.
Link to comment
A , tu smo. vidi ako ti je toliko stalo, mogu da ti ostavim ime i prezime na PM, ionako me zna pola foruma. Ja ne razumem, realno, potrebu da se u sredini koja vrvi od manijaka svake vrste ostavljaju licni podaci sa slikom i svakako necu da se izvinjavam zbog ove gistro "anonimnosti".
Ma jok bre matori, aman, brate odmah u vatru! Forum je forum, j..e mi se za bilo cije licne podatke. Nego ti kazem, tragovi ostaju, malo bi bilo glupo da me neko zbog posla googla i naleti na moje zute minute, a ja sam se ovde potpuno svesno prijavio kako sam se prijavio, dakle Marko NIJE prozivka, nego samo kometarisem moj status. I jeste bolestina da svugde stavljas svoje licne podatke, ali meni je posao Internet, samim tim to je sasvim druga situacija. Da mi to nije posao, krio bi svaki podatak ko zmija noge.
Link to comment
roknite egzibicionistu
Toni, Toni, pa makar reci roknimo egzibicionistu, ovako stavljati drugome prangiju u ruke, bas nije fora.
Link to comment
Adame ti očigledno vidiš mnogo toga što ja ne vidim. Oprosti mi, biće da mi pamet nije jača strana. Ali moram te razočarati ne vidim u navedenom tekstu ništa što bi me nateralo da idem naokolo i da pokazujem ljudima, uz komentar tipa "vidi debila". Aj ako si već krenuo objasni mi na konkretnom primeru šta te toliko tišti, da imaš potrebu da iznosiš javni prezir i kritiku?
ovaj tekst nema ni jedno jedino pristojno slovo, ma ni zarez. sve opsta mesta i presipanje iz supljeg u prazno. jadno, jalovo, pateticno, prazno do neba. kao i vecina tekstova tamo. jebote, zar je tako tesko ukapirati da je u pitanju vrlo nekvalitetan sajt. ako zaista ne vidis koliko je ovo suplje i koliko ne valja, ne znam sta da kazem na to... zato - opet tekst Sigurna zemlja Moja kuma, doktor nauka hemije. Radi kao docent na Beogradskom univerzitetu. Upućen joj je poziv iz Brazila, od tamošnjeg dekana fakulteta, da dođe i održi prezentaciju nekih svojih radova. Sve joj je plaćeno. I put i smeštaj.Ja oduševljena! Brazil, Rio, more, sunce, karneval! Sve ono, što bi nam svima prvo palo na pamet na pomen te vatrene južnomeričke zemlje. Kaže mi ona, da nije baš sve tako kako ja zamišljam u svojoj glavi i ispriča mi priču zbog koje sam se i odlučila da napišem ovaj tekst.Dakle, moja kuma, u Brazilu ima koleginicu s fakulteta od koje je saznala sledeće.Ima ta zemlja mnogo siromašnog naroda, ali ne kao kod nas, siromašnog s karticama i dugovima, već onog pravog, što spava po ulicama i nema šta da jede. To su kvartovi u koje ni policija ne zalazi. Stopa kriminala je tolika da se ne može uhvatiti broj.Kumina koleginica se, pre par godina, zadesila u jednom od tih kvartova. Ne znavši gde je, zaustavila je auto na semaforu i doživela da je gomila ljudi izvuče iz auta, skine do gaća i uzme joj sve što je kod sebe imala. Naravno, i auto. Batine nije dobila, srećom, ali zato propisno šutiranje jeste. U policiji su samo odmahnuli rukom, identifikovali slučaj, ostavili pisani trag. Do dana današnjeg, ništa nije razrešeno. Auto pronađen nije, a poniženje i strah koji je doživela, ostavljeni su samo njoj. Da ih se seća i nikad ne zaboravi.Kumino kretanje po Riju, zaključih, mora biti ograničeno, da se ne zezne i ne završi u nekom Brazilu, o kom mi ni ne sanjamo.Nisam ni pomišljala da je ovako nešto moguće. Bila sam zatečena. Šokirana, a šokovima nikad kraja. Ispriča mi i kako je dekan njenog fakulteta išao do Moskve, seo u taksi i kad je hteo da izađe, taksista mu reče da plati 100 dolara ili neće izaći iz vozila.Zamislih se.Ko zna, u koliko je zemalja ovakva situcija!?Po čemu je onda Srbija najgora!?Mi još uvek možemo da idemo gde hoćemo i kada hoćemo. Ne moramo da mislimo da li će nas neko prebiti ili ukrasti sve što imamo.Po čemu Srbija ima najgore ljude, predsednike, ministre, uređenje?Svuda štrajkuju, nema posla, ima kriminala, droge. Zašto to ne reći?Možda ovo nije širenje optimizma, ali jeste širenje realnosti.Zaista nismo najgori, isti smo kao i većina sveta, čak i bolji.Kod mene, svako može doći taksijem sa Surčinskog aerodroma, a da ga neko ne ubije. Može prošetati Knez Mihailovom, otići na Kalemegdan, Avalu.Svako može osetiti i videti lepote Kosmaja, Tare, Zlatibora.Svako može da se prijavi i bere jabuke za dnevnicu od 1.200 dinara ako nema posao, očisti sneg zimi za 1.500 dinara. Najlakše je kukati i štrajkovati.Zaista nismo svesni koliko sreće imamo, a što nemaju mnogi u celom svetu.Ja volim moju zemlju. Nigde nije tako sigurno kao ovde.
Link to comment

Boles'

Batine nije dobila, srećom, ali zato propisno šutiranje jeste
:lol:Nečuveno! U Srbiji ženu biju samo kad zasluži, a ne ovako... angry.gif Edited by MancMellow
Link to comment
ovaj tekst nema ni jedno jedino pristojno slovo, ma ni zarez. sve opsta mesta i presipanje iz supljeg u prazno. jadno, jalovo, pateticno, prazno do neba. kao i vecina tekstova tamo. jebote, zar je tako tesko ukapirati da je u pitanju vrlo nekvalitetan sajt. ako zaista ne vidis koliko je ovo suplje i koliko ne valja, ne znam sta da kazem na to...
Stani Adame, da li ti na jednom blogu očekuješ kvalitet i formu tekstova za Nobela? Očekuješ da su svi oko tebe duhovnici i filozofi(u onom pravom smislu te reci)? Naravno da će biti puna priča različitog kvaliteta, tema je optimizam i lepa priča, a kako je ko uradio domaći to je druga priča. Neko se zanese, neko se pak ne razmase dovoljno, nego ume lepse da se izrazi neko brate ne ume, sta je to tu toliko strasno? Uostalom sto mi pod nos poturas tekstove sa 365ld, daj mi neki svoj za poredjenje.
Link to comment
Ma ne zvucim ja Marko ...
Adame ti očigledno...
...dakle Marko...
Toni, Toni...
Stani Adame...
Чекај, чекај Небилебли... Небилебилекуце... Небилебилекусе... Небиленебилекулисе... Пу, бре, никако да савладам ову технику интимизације! Кладим се да ћеш се овде социјализовати пре мене. :isuse:
Link to comment
@adam, @estel, @cowboyPre svega, izuzetno mi je drago da je celokupna kritika, poprimila jedan značajno kvalitetniji ton. Ja 365ld ne doživljavam kao direktno konstruktivan projekat, već kao pokušaj mesta za odmor mozga, nešto lepo ljudi, kao što je to lepa slika, lepa fotka, lepa pesma (a takvu pojavu doživljavam konstruktivnom). Kapiram da su kritčari pre svega iziritirani socijalnom strukturom autora i njihovom "pomerenom" slikom sveta koji nas okružuje.
Uh, neko taj blog moze da dozivi i kao ruzicastog nilskog konja medju saturnovim prstenovima, zavisi jedino od toga na cemu je trenutno.Nije do licnog dozivljaja vec do objektivnog sagledavanja - vidi se da si bloger jer ti nije vazna diskusija i njen tok vec mogucnost da autisticno ponavljas svoj stav, bez ikakve intreakcije sa komentarima na tvoj stav.Ja lepo rekoh "angazovano je to previse" i nabrojah zasto: zato sto se sposobnost uzivanja u malim stvarima planski i tendenciozno amutiraju narodu kao bogom dana te se ekskluzivno na blogu 365 otkriva vruca voda i javljaju samozvani gurui i lajfkouchi da nam valjda objasne da i u soljici kafe moze da se uziva.Zlo. Zlo je odvajati sitna zadovoljstva u neki virtuelni obor, prepakivati ih i prodavati kao neku novu i prosvetljujucu stvar. Na taj nacin se upravo devalviraju ta sitna zadovoljstva i pretvaraju u sredstvo za jeftinu, nedotupavnu manipulaciju koje blogeri koriste u sto varijanti i iz milion motiva, uglavnom licnih.Niko ziv ne bi citao taj sajt da nije toliko bolesno izmesten iz logike te tako dobio publicitet (PPP, Dizajn Zona etc.) Edited by CowBoy
Link to comment
Zlo.
Ono sto je zlo je to sto se vi evo vec 58 strana bavite time sto neki ljudi negde nesto pisu, pa sve i da pisu najstrasnije gluposti koje se mogu zamisliti. Hajde da je u pitanju neki specifican fenomen, da je sajt mega posecen, da ima neku narocitu ambiciju, pa da covek i razume ovoliki napor da se nekome objasni kako je, kako ono bese, "izmesteno iz logike" ono sto na tom sajtu pise. Ovako je u pitanju cisto palamudjenje na racun tudjeg palamudjenja.Uzgred, ovaj tvoj post je po najmanje tri osnova (treci, sesti i sedmi pasus) cista uvreda za logiku. Kad smo vec kod izmestanja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...