Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Pa jeste, ali do sad smo se izvlačili prodajama i kreditima MMF. Još malo pa nećemo više imati nijedno. A vi budite optimistični do mile volje.Jovana Gligorijević je napisala sve što treba.

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

@ nebilebilekulus:a da ti ipak priznas da onaj sajt ne valja? ionako si kolaterala... ti si na osnovu toga sto kritikujemo jedan sajt zakljucio da niko odavde nista konstruktivno ne radi no samo pljujemo. na osnovu kritike jednog sajta!? da izvines, zakljucivanje ti nije jaca strana, mozda zato sto si umesan pa ne vidis sumu od balvana... ne pljuju se ovde optimisti vec naopaka inicijativa i diletantska implementacija koja se svodi na uterivanje optimizma jeftinim pricama o ukusnoj kafi, drazima roditeljstva, prirodnim lepotama i slicnim opstim mestima - i sve to uz nabijanje krivice onima koji nisu uspeli da se snadju u opstoj tranzicionoj otimacini. pri tom je vecina tekstova kao da ih je pisala marijana mateus. ako ne moze bolje - ne treba vala ni to.edit - obracanje

Edited by adam
Link to comment
napadi na bilo kakav oblik nečjeg rada, sa smislom ili bez njega, a bez ponude drugačijeg, boljeg rešenja... to mi je potpuno besmisleno.
pa evo, ljudi su ponudili drugacija resenja - guranje zakonskih inicijativa kad se vec ima medijska paznja. ali ti kazes to nije tematika 365. (a sto se mene tice, autorima pomenuta tri teksta bih kao alternativno resenje preporucila "odmaknite se od tastature" - meni deluje mnogo bolje nego ono sto su oni proizveli. Ako hoces ozbiljno - ja bih se bar trudila da uvedem ostriju selekciju tekstova od strane pokretaca. Mada bi pokretaci u tom slucaju morali prvo da se smisle sta im je tacno cilj: da se bave pozitivnim pristupom zivotu nevezano za Srbiju ili pak da promovisu "ovde najlepse cvece cveta (samo treba da otvorite svoj um)", "sunce tudjeg neba nece vas..." i "vidite sto je meni super!")
Kažeš da si se iz Srbije samoeliminisala, ok. A iritira izolaciona zatucanost rodne grude? Ok, na koji način tačno doprinosiš da se tu nešto promeni? Najlakše je pljunuti
Ne iritira, rastuzuje. Pocevsi od moje porodice i nekih prijatelja. kako doprinosim? Pricom, fotografijama, pricom, prenosenjem iskustava, pricom, novcem bratu za putovanja kad mogu, pricom...ali ima jedna zackoljica sa tom pricom - nekad je neophodno uporediti Srbiju sa nekim drugim drustvima cesto na veliku stetu Srbije, da bi se predstavila poenta. Ali bozemoj, kaze 365 "sta ce vam prijatelji koji vam govore da je u Srbiji lose".'Najlakse je pljunuti' argument nije prikladan u svim situacijama - nekad je 'resenje' toliko besmisleno da se nema sta konstruktivno predloziti na istu temu. Again, sta je zamisljeno kao poenta 365? Je l se bave optimizmom uopsteno ili pricom "ma lepo je i u Srbiji - vidi pcela na cvetu!"? ne znam sta je bilo zamisljeno kao poenta ali je ispalo ovo drugo.
Link to comment
... Kauboj jeste u pravu,ali ja 365ld nisam skapirao kao ponuđeno rešenje za probleme ljudi u Srbiji, dobar deo ljudi jeste, ne znam zašto. Dakle lepo je biti realan, zdravo, ali treba biti i konstruktivan.
Pa kako drugacije da skapiras blog/moderatore koji nasilno, hirurskim rezom odvajaju realnost od subjektivnog uzivanja u sitnim zadovoljstvima?Ja ne vidim ma kakvom lupom trazio makar i privid konstruktivnog na sajtu 365 Lepih Dana. Naprotiv, ta pojava je konstruktivna taman koliko davanje bombonica coveku kojem je nogu zahvatila gangrena. Umesto da se noga seche, sestra u haltercicima cucori pacijentu na uvo kako je lepo kad morfijum umrtvljuje.Kostruktivno maj es.Dok 365 blogeri ispijaju te silne kave, u nevidljivom bekgraundu moze da im se desi izglasavanje zakona za zabranu kafe (ne poklapa se tematika jbg ali jedna tema itekako utice na drugu). Sta onda, jbt? Da pijemo kukuruzovinu i pisemo kakav je gust lokati preprzeni kukuruz u sumrak pod sljivama?Ajde. Mnogo je to autisticno, moj nebilebilekulus. Moze ta filozofija kao red slaninice u sendvichu sa drugim stvarima, onda nije otuzno. Ovako, samo bode ochi. Angazovano previse. Edited by CowBoy
Link to comment

@adam, @estel, @cowboyPre svega, izuzetno mi je drago da je celokupna kritika, poprimila jedan značajno kvalitetniji ton. Ja 365ld ne doživljavam kao direktno konstruktivan projekat, već kao pokušaj mesta za odmor mozga, nešto lepo ljudi, kao što je to lepa slika, lepa fotka, lepa pesma (a takvu pojavu doživljavam konstruktivnom). Kapiram da su kritčari pre svega iziritirani socijalnom strukturom autora i njihovom "pomerenom" slikom sveta koji nas okružuje. I fakat, ima momenata koji zaista se lako doživljavaju kao provokacija. Naročito ko što je @adam rekao, ako se u njima prepoznaje nabijanje krivice (premda možda nisam u toku, te varijante su bile besne rekacije na kritike, ne sami blog postovi, mozda gresim, izvini ako je tako.). E sad, drugari, da vam kažem, ja kad bi potpuno realno sagledao svoju socijalno materijalnu sliku, u gomili s..nja koja su me ispratila u proteklih 15ak godina, sasvim sigurno sam trebao ili da se besim ili da odrobijam par pojedinaca. Nećete me ubediti da bi to bio bolji izbor, a upravo jedan optimističan stav ali i gomila sreće su me doveli do današnjeg statusa koji je daleko od bajnog ali je sasvim sigurno bolji nego 2 metra pod zemljom ili u nekoj korektivnoj ustanovi. Meni lično, je mnogo značila podrška prijatelja, lepe stvari, lepi momenti sve što me je na trenutak makar moglo odmoriti i zato mi se sviđaju stvari tipa 365ld.Što se tiče borbe protiv licimurja :) ja svoj oblik borbe prilagođavam okolnostima i svojski se trudim da ne trošim uludo energiju. Evo baš sam sad došao iz poreske uprave i oplešću jedan članak na tu temu ovijeh dana sigurno. Biće i vama od koristi ako imate ili planirate da otvorite firme. Ovaj forum mi je zanimljiv i vidim da ljudi koju si na njemu definitivno imaju šta da kažu i kao i ja poseduju tragove inteligencije :) Međutim iako ću pratiti šta se dešava s vremena na vreme, svoju energiju ću usmeriti ka svom blogu. A potrudiću se da kažem koju i u vašim diskusijama. Više ste nego dobrodošli da me olajete i ođe i tamo. @estel mi pominje "sta ce vam prijatelj..." U draga moja, u najgrđim momentima, a bili su prave grdobe, samo sam gledao da se maknem od smarača, trovača kako ih ja volim nazvati srkača energije. Mislim da se to na to odnosi, a najbolje je to opisao neki momak na dizajn zoni kao "brigu o nekome zarad svoje savesti" mozda savest nije ali neka satisfakcija jeste. A iskreno teško mi padaju ljudi koji se kane da odu napolje ili dođu iz inostranstva, pa onda svoju odluku hrane pljuvanjem svega živog što postoji ovde. Stvar je brate sestro izbora, ako ti se ne svidja pali, ako si vec ostao ovde onda se trudis da ti zivot bude sto bolji, trovači ti ne trebaju. I zato rečenica iako nevešto i nepromišljeno sklepana ima svoju primenu i mislim da se upravo na opisane okolnosti odnosi. Da zaključim polemiku i svoje aktivno učešće sledećim. Na svojoj sam koži osetio pogled na svet oko sebe praznog stomaka i promenu istog kad je trbušina puna. Čovek različito percipira svet oko sebe u zavisnosti od toga u kakvoj se materijalno sociološkoj situaciji nalazi. Optimistične i lepe stvari, mogu i čoveku praznog stomaka napuniti baterije, žvakanje okoline o njegovim problemima neće mu podići ništa osim pritiska i nivoa depresije. Lično pizdim kada čujem primerke vlasti da bez trunke blama otvoreno lažu i mažu. Ali kada mi forumas, bloger, srbin i twiteras opise lepote kraja u kome se nalazi, isprica lepu pricu iz njegovog zivota, takve stvari mi jednostavno makar na trenutak, poprave raspolozenje, a ondak idemo dalje...Oprostite mi na ovom ratu i miru ali ja diskusiju vodim sa vas nekoliko, a slobodno vreme mi nije jača strana.

Link to comment
Da zaključim polemiku i svoje aktivno učešće sledećim. Na svojoj sam koži osetio pogled na svet oko sebe praznog stomaka i promenu istog kad je trbušina puna. Čovek različito percipira svet oko sebe u zavisnosti od toga u kakvoj se materijalno sociološkoj situaciji nalazi. Optimistične i lepe stvari, mogu i čoveku praznog stomaka napuniti baterije, žvakanje okoline o njegovim problemima neće mu podići ništa osim pritiska i nivoa depresije. Lično pizdim kada čujem primerke vlasti da bez trunke blama otvoreno lažu i mažu. Ali kada mi forumas, bloger, srbin i twiteras opise lepote kraja u kome se nalazi, isprica lepu pricu iz njegovog zivota, takve stvari mi jednostavno makar na trenutak, poprave raspolozenje, a ondak idemo dalje...
Deder ajde objasni ovo boldovano poblize. Moze i sa primerima iz realnog zivota.
Link to comment
A iskreno teško mi padaju ljudi koji se kane da odu napolje ili dođu iz inostranstva, pa onda svoju odluku hrane pljuvanjem svega živog što postoji ovde. Stvar je brate sestro izbora, ako ti se ne svidja pali, ako si vec ostao ovde onda se trudis da ti zivot bude sto bolji, trovači ti ne trebaju.
Zanimljiv nacin da se biraju prijatelji. Da citiram besmrtnog Dika Solomona, to je "frolicking around the Forest of Solitude with my beautiful self-elf".Ne bih da te ucim zivotu, ali nije bas pametna taktika terati ljude od sebe zato sto nisu dovoljno pozitivni. Ako dozvolis licnu opservaciju, meni se cini da si ti uspeo da se malo uzdignes iznad materijalnog proseka zemlje, i da si, prirodno samoljubivo, zakljucio da to nema nikakve veze sa karmom, slucajnoscu i spoljasnjim okolnostima, nego sa tvojim pozitivnim i vrednim stavom. To je "self-made" sindrom koji coveka cesto vodi da one prema kojima sudbina nije bila blagonaklona naziva "trovacima" i "negativcima".Oko 50% mojih prijatelja cine trovaci i srkaci koji kukaju na drzavu i cesto ne preduzimaju bas nista da poprave svoje stanje. Medjutim, prijatelji su mi, i ne znam kakav mozak treba da imas da bi nekoga odstranio iz svog drustva zato sto, ej, kuka na drzavu, zamisli greha.Inace svidja mi se kako si na blogu opisao Vesu Jevrosimovica, to je retko simpaticna osoba. Jednom sam radio naruceni intervju sa njime, a PR-ka mi je pre pocetka razgovora signalizovala da cu kao netrazenu "nagradu" dobiti nekakav fensi mobilni telefon.To me je tako obradovalo ("sta sam ja bre, tvoj ker, mamu ti jebem tajkunsku, nabij si svoj mobilni u dupe" i slicne negativne misli) da sam u pitanja uvrstio i jedno netrazeno: zasto pretite korisnicima piratskog softvera (tada je bila neka odvratna kampanja za lokalizaciju Majkrosofta) - na koji nacin ce to poboljsati prodaju? Vesa je nesto odgovorio preko kurca, i pustio porukicu svojoj asistentkinji. Ispracen sam iz Komtrejda bez da sam dobio i hemijsku olovku laugh.gifDrago mi je da imas drugacija iskustva, verovatno je covek u medjuvremenu postao fini cika, biznismen sa dusom Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Inace svidja mi se kako si na blogu opisao Vesu Jevrosimovica, to je retko simpaticna osoba. Jednom sam radio naruceni intervju sa njime, a PR-ka mi je pre pocetka razgovora signalizovala da cu kao netrazenu "nagradu" dobiti nekakav fensi mobilni telefon.To me je tako obradovalo ("sta sam ja bre, tvoj ker, mamu ti jebem tajkunsku, nabij si svoj mobilni u dupe" i slicne negativne misli) da sam u pitanja uvrstio i jedno netrazeno: zasto pretite korisnicima piratskog softvera (tada je bila neka odvratna kampanja za lokalizaciju Majkrosofta) - na koji nacin ce to poboljsati prodaju? Vesa je nesto odgovorio preko kurca, i pustio porukicu svojoj asistentkinji. Ispracen sam iz Komtrejda bez da sam dobio i hemijsku olovku laugh.gifDrago mi je da imas drugacija iskustva, verovatno je covek u medjuvremenu postao fini cika, biznismen sa dusom
Ваљано употребљена реч.Канда си натрчао на њега у неком од ових чешћих тренутака :).
Link to comment

@nebilebilekulus - odsad odgovaram primerom. ti rec - ja text. pa da vidimo... Uživajte u malim stvarima ja prosto ne mogu da poverujem da pišem text za 365 dana. Ne ide nekako. Experiment optimista. Glupo i neverovatno zvuči. Naročito za one koji prate blog eXperiment, ali je ipak tako. Možda su moji textovi mračni, sarkastični, neko bi rekao pesimistični, ali ja ih pre svega smatram realnim. Nije u pitanju pesimizam i gledanje na život uvek sa tamne strane. Čak naprotiv. Prilični sam optimista, koliko god neverovatno da zvuči.Pezimizam je loš. Pesimisti sa svojim stavom nikako ne mogu biti pobednici. Oni su, u većoj ili manjoj meri, gubitnici. Pesimizam demorališe i ubija volju, baca u apatiju i depresiju, širi negativnu energiju. Pesimizam je bolest za čovekovu dušu i čovekovo okruženje. Sa druge strane preterani optimizam isto tako je štetan. Ne treba živeti u lažima i zabludama i okretati glavu od stvari koje ne žele da se vide. Problemi i situacije, koliko god teške i mračne bile, neće nestati ili se umanjiti ako ih zanemarujemo ili pred njima zatvaramo oči. Čak naprotiv. Probleme treba rešavati što pre bez obzira koliko teško i bolno to bilo.Život je surov. To je svako od nas, u većoj ili manjoj meri, osetio na svojoj koži. Sve nas je život šamarao i dalje šamara. To je neminovnost. Neko lakše podnosi te udarce a nekom padaju mnogo teško. Neko okreće drugi obraz kada ga život ošamari, neko odmah spusti gard a neko se upušta u težak okršaj. Međutim, u tom okršaju može biti samo jedan pobednik. Svi mi dobro znamo KO. Život niko ne može pobediti. Ne može ga pobediti ali može „sklopiti dogovor“, „potpisati primirje“.Bitna stvar koju ljudi treba da shvate je da nije sve tako crno i da nije sve tako belo (ružičasto). Uvek ima tu milion nijansa i milion boja. Jin i Jang. Čovek samo treba malo bolje da sagleda stvari. U svakom mraku postoji svetlo i u svakom svetlu krije se mrak. Čaša može biti polupuna ili poluprazna. Sve zavisi od pristupa.Međutim, manimo se otrcanih fraza. Ono što hoću da kažem jeste da je malo potrebno da čovek bude srećan. A ipak malo je srećnih ljudi. Razlog tome? Ljudska sujeta. Ljudi, barem ovi sa naših prostora, nikad nisu uživali u onome što imaju već su uvek patili za onim što nemaju. Zato nikad i nisu bili srećni. Izgleda da ljudi ne mogu da skontaju da ne žive zbog drugih nego zbog sebe. Da nije bitno šta će drugi misliti ili reći. Ljudima se ne može udovoljiti zato treba udovoljavati sebi. Prosto da prostije ne može biti. Mogu ja sad da filizofiram i da davim do sutra. Neću vam reći ništa što vi već ne znate. Za kraj mogu samo da rezimiram: lepota života krije se u malim stvarima. Sitnicama. Ko to provali biće zauvek srećan, baš kao JA. Zato ljudi, uživajte u malim stvarima. Vreme će vam pokazati da su to ipak VELIKE stvari.ako si od ovolikog interneta izabrao ovo da te oraspolozi...........

Edited by adam
Link to comment
Deder ajde objasni ovo boldovano poblize. Moze i sa primerima iz realnog zivota.
Kada čovek u borbi za "koricom hleba" udje u svoj skromni dom ili kartonsku kutiju i tamo zatekne supurugu sa razigranim detetom, osecace se makar na trenutak lepo, a dobice i motiv da se jos jace i vise bori.Da li ti se desilo nekada, da ti muzika popravi raspoloženje? Mozda knjiga, neka emisija?Ako jeste ne moram dalje da ti objasnjavam ako nije, onda izvini, apsolutno se ne razumemo i sumnjam da ćemo moći da se razumemo. Mene lepe stvari motivišu i inspirišu, vrlo verovatno je potpuno pogrešno to očekivati i od celokupnog ostatka sveta.
Link to comment
Zanimljiv nacin da se biraju prijatelji. Da citiram besmrtnog Dika Solomona, to je "frolicking around the Forest of Solitude with my beautiful self-elf".Ne bih da te ucim zivotu, ali nije bas pametna taktika terati ljude od sebe zato sto nisu dovoljno pozitivni. Ako dozvolis licnu opservaciju, meni se cini da si ti uspeo da se malo uzdignes iznad materijalnog proseka zemlje, i da si, prirodno samoljubivo, zakljucio da to nema nikakve veze sa karmom, slucajnoscu i spoljasnjim okolnostima, nego sa tvojim pozitivnim i vrednim stavom. To je "self-made" sindrom koji coveka cesto vodi da one prema kojima sudbina nije bila blagonaklona naziva "trovacima" i "negativcima".Oko 50% mojih prijatelja cine trovaci i srkaci koji kukaju na drzavu i cesto ne preduzimaju bas nista da poprave svoje stanje. Medjutim, prijatelji su mi, i ne znam kakav mozak treba da imas da bi nekoga odstranio iz svog drustva zato sto, ej, kuka na drzavu, zamisli greha.Inace svidja mi se kako si na blogu opisao Vesu Jevrosimovica, to je retko simpaticna osoba. Jednom sam radio naruceni intervju sa njime, a PR-ka mi je pre pocetka razgovora signalizovala da cu kao netrazenu "nagradu" dobiti nekakav fensi mobilni telefon.To me je tako obradovalo ("sta sam ja bre, tvoj ker, mamu ti jebem tajkunsku, nabij si svoj mobilni u dupe" i slicne negativne misli) da sam u pitanja uvrstio i jedno netrazeno: zasto pretite korisnicima piratskog softvera (tada je bila neka odvratna kampanja za lokalizaciju Majkrosofta) - na koji nacin ce to poboljsati prodaju? Vesa je nesto odgovorio preko kurca, i pustio porukicu svojoj asistentkinji. Ispracen sam iz Komtrejda bez da sam dobio i hemijsku olovku laugh.gifDrago mi je da imas drugacija iskustva, verovatno je covek u medjuvremenu postao fini cika, biznismen sa dusom
Dozvoljavam licnu opservaciju, medjutim mislim da je u mnogocemu pogresna. Materijalni status, situacija je tu isuvise komplikovana, ali zivim sasvim ok, zadovoljan sam, nije da mi ne fali i ne manjka na sve strane ali ima i mnogo gore i tu stvarno ne bih dalje jerbo i sam komentar materijalnog statusa je vec granica korektne komunikacije. Ne znam kako si i po cemu zakljucio ovaj drugi deo: "i da si, prirodno samoljubivo, zakljucio da to nema nikakve veze sa karmom, slucajnoscu i spoljasnjim okolnostima, nego sa tvojim pozitivnim i vrednim stavom."Tu bi samo rekao da se u potpunosti ne slazem. Jer svaka dalja polemika nikuda ne vodi. Cini mi se da smo bas omasili tematiku ili se ova tema prekrstila u Nebojsa Pantic :)Zanimljiv nacin da se biraju prijatelji. - Pa nigde nisam ja Marko rekao da ja biram prijatelje po osnovu koju mi stavljas u "prste" kada pominjem ljude, mislim i na prijatelje, i na poznanike, drugare, slucajne prolaznike. Prijatelja koji me smara cu oterati... kao i on mene. Cemu uopste takav zakljucak, jer treba da me okarakterise nekako? Da sam slina od čoveka, pi.ka, ne razumem? Što se tiče Vese, pošto je to već stvar mog ličnog bloga, prebaci komenatar na isti neće biti obrisan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...