Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Džošua druže, iza ovog ekrana sedi pojedinac, a ne predstavnik grupe. Mnogo je ljudi u napadanoj grupi koja svakodnevno radi na konstruktivnim rešenjima, zaista, sa sve (toliko bolnim) ispijanjem kafice. Poenta je u tome da 365ld ne nudi nikakvo rešenje, osim rešenja za trenutno bolje raspoloženje.
?Cekaj bre.Ostaje nejasno otkuda bilo kome od blogera sa tog sajta ideja da on drzi monopol na uzivanje u sitnim zadovoljstvima i prodavanje tog (inace planetarno rashirenog) koncepta drugima. Jos fali da stavite trademark na uzivanje u soljici kafeHocu reci, i moja baba zna kako se uziva. I moji cale, keva, strichevi, prijatelji, poznanici. Problem je u tome sto se na 365 Lepih Dana ta prosta i sveprisutna zivotna vestina virtuelno osporava narodu te se javljaju gurui, lajf kouchi i razni barbarogeniji koji nam, jelte, otkrivaju vrucu vodu.E tu dolazimo do sustine: samim odvajanjem u izolaciju blogojavljanja vestina zivljenja naprasno postaje alat u rukama manipulatora: "sa ce vam prodamo religiju" vicu sa 365 i mantraju mantre iz Tadicevih nedotupavnih autisticnih govora.Moze biti i slucajnost.btw tekst ti je zaista dobar Edited by CowBoy
Link to comment
I baš zato, što ste otišli u sasvim drugu krajnost, ja bi one koje tematika baš maksimalno iritira, da lično upoznam.
evo ja sam ti od onih koje tematika iritira, ali mene ces tesko da upoznas posto sam takodje od onih pesimista sto misle da je u Srbiji ubiboze lose, pa su se iz nje samoeliminisali (imas moj post nekoliko strana unazad, odgovor na taj tekst o 'eliminiciji' negativnih, koji naravno nije objavljen a nije vulgaran vec je cista obzervacija). a i da sam blize ne bi islo, nisi mi dovoljno interesantan - tvoj tekst je normalan, realan i lep (tj. tvoja majka lepo pise). ja bih bas da licno upoznam neke druge autore na celu sa: ovim likom sto je pisao 'Djindjicevu' poruku, onu zenu sto se nasokirala onoliko od saznanja da u nekim delovima sveta nije bas bezbedno (taj tekst mi je u stvari bio jako tuzan - pokazuje upravo koliko je izolacija zatucala Srbiju. mislim stvarno, to sto je nju sokiralo samo tako bi trebalo da bude common knowledge nekoga ko zivi u iole osvescenom i modernom drustvu. o tezi da je Srbija sigurna zemlja necu ni da trosim reci - ono jeste, ja se mnogo bezbednije osecam u Beogradu nego kad sam bila u Nakuru gde moj muzungu zivot lokalcima ne vredi pisljiva boba, ali to nije poenta) i ona sto je neko ovde lepo nazva freelancer direktor (sorry, stvarno bi trebao da procitas svih 50 i kusur strana da shvatis zasto ljudi pisu to sto pisu). Taj njen tekst npr - pa kom normalnom to moze da popravi raspolozenje?Kauboj je lepo objasnio: nije nikakav problem u 'lepota je u malim stvarima', to postoji svuda u svetu, od najgorih do najboljih uslova za zivot. problem je kad se to predstavi kao nekakvo resenje problema ljudi u Srbiji. Lepota malih stvari i pozitivan pogled na zivot s jedne, i situacija u srpskoj drzavi i drustvu s druge strane - to su dve sasvim nepovezane stvari. kad neko pokusa da od toga napravi buckuris (kao sto to radi dosta autora sa 365) - to mnogima deluje u najmanju ruku besmisleno. mislim, to je kao da neko izvede zakljucak da je Srbija neopisivo bolja zemlja za zivot od recimo Novog Zelanda, jer, eto, nema pretnju vulkana. E to je za mene cista glupost pa nek se vredja ko hoce.
Link to comment
Tako je! Ako se mi mladi udruzimo i svu svoju pozitivnu energiju usmerimo na to da skrenemo paznju institucijama ove drzave, sigurno cemo promeniti svet!Ne slusaj ove cinike. Od prvog dana ovde nude pesimizam i beznadje. Ovaj dah vedrine mi je ulepsao dan. Osmeh na licu vredi vise od svih para!http://www.youtube.com/watch?v=wGhzgRL2oR0
Pa eto, baš mi je drago! Neverovatno je prosto da se tako brzo razumemo! I ti voliš ZAZ pa to je diiivno! Evo imam album mogu da ti dam! :P E, mp40, za..bi taj cinizam... A ako mene pitaš, moj izbor za tematiku je pre ova http://www.youtube.com/watch?v=LoxJYzwBcAk A od varijante smrdljanja i bilo kakve akcije, radije biram bilo kakvu akciju, barem brže prođe vreme.
Link to comment
evo ja sam ti od onih koje tematika iritira, ali mene ces tesko da upoznas posto sam takodje od onih pesimista sto misle da je u Srbiji ubiboze lose, pa su se iz nje samoeliminisali (imas moj post nekoliko strana unazad, odgovor na taj tekst o 'eliminiciji' negativnih, koji naravno nije objavljen a nije vulgaran vec je cista obzervacija). a i da sam blize ne bi islo, nisi mi dovoljno interesantan - tvoj tekst je normalan, realan i lep (tj. tvoja majka lepo pise). ja bih bas da licno upoznam neke druge autore na celu sa: ovim likom sto je pisao 'Djindjicevu' poruku, onu zenu sto se nasokirala onoliko od saznanja da u nekim delovima sveta nije bas bezbedno (taj tekst mi je u stvari bio jako tuzan - pokazuje upravo koliko je izolacija zatucala Srbiju. mislim stvarno, to sto je nju sokiralo samo tako bi trebalo da bude common knowledge nekoga ko zivi u iole osvescenom i modernom drustvu. o tezi da je Srbija sigurna zemlja necu ni da trosim reci - ono jeste, ja se mnogo bezbednije osecam u Beogradu nego kad sam bila u Nakuru gde moj muzungu zivot lokalcima ne vredi pisljiva boba, ali to nije poenta) i ona sto je neko ovde lepo nazva freelancer direktor (sorry, stvarno bi trebao da procitas svih 50 i kusur strana da shvatis zasto ljudi pisu to sto pisu). Taj njen tekst npr - pa kom normalnom to moze da popravi raspolozenje?Kauboj je lepo objasnio: nije nikakav problem u 'lepota je u malim stvarima', to postoji svuda u svetu, od najgorih do najboljih uslova za zivot. problem je kad se to predstavi kao nekakvo resenje problema ljudi u Srbiji. Lepota malih stvari i pozitivan pogled na zivot s jedne, i situacija u srpskoj drzavi i drustvu s druge strane - to su dve sasvim nepovezane stvari. kad neko pokusa da od toga napravi buckuris (kao sto to radi dosta autora sa 365) - to mnogima deluje u najmanju ruku besmisleno. mislim, to je kao da neko izvede zakljucak da je Srbija neopisivo bolja zemlja za zivot od recimo Novog Zelanda, jer, eto, nema pretnju vulkana. E to je za mene cista glupost pa nek se vredja ko hoce.
Aj vaki. Prvo iščitao sam 50 i kusur strana i uopšte ne dovodim u pitanje racionalnost drugog pogleda. Sa mnogim se stvarima slažem, ne baš sa načinom kako se iznose,a nije ni fora kad se neko imenom i prezimenom proziva, da ga prozivaju Avatari i Nick-ovi. Nisam ja tražio ni sa kim da se upoznam, već sam pitao da li neko želi da se upozna samnom, pošto je i sama diskusija krenula od članka u Vremenu, a koji smešta autore u egzotične nedodirljive vrste, prodavce magle i smoga i ispijače kafe od 700 kintaća, pa reko ako neko želi da me onjuši, da donese lični sud, da li je sve to baš tako. Meni je osuda pojedinačnih tekstova, sasvim ok i normalna stvar,ali napadi na bilo kakav oblik nečjeg rada, sa smislom ili bez njega, a bez ponude drugačijeg, boljeg rešenja... to mi je potpuno besmisleno. Kažeš da si se iz Srbije samoeliminisala, ok. A iritira izolaciona zatucanost rodne grude? Ok, na koji način tačno doprinosiš da se tu nešto promeni? Najlakše je pljunuti i Kauboj jeste u pravu,ali ja 365ld nisam skapirao kao ponuđeno rešenje za probleme ljudi u Srbiji, dobar deo ljudi jeste, ne znam zašto. Dakle lepo je biti realan, zdravo, ali treba biti i konstruktivan. Nećemo ništa uraditi pametno ako nastavimo da pljuckamo jedni po drugima.
Link to comment

Najpozitivnija stvar za ovu zemlju koja se najskorije desila je hapšenje Mladića. Kad se već piše o napretku što to niko ne pomene nego sve ljiljani i bumbari?Jedan nemac može da priča o najlon ili platnenim kesama, da li danas izlaže Wei Wei ili je retrospektiva Magnum grupe. Građane kojima je zemlja u kurcu to ne zanima jer imaju bitnijih problema. Npr 54 milijardi deficita u budžetu koji nemaju odakle da se popune sem kreditima ili prodajom ono malo javnih preduzeća.Ajde predloži rešenje za to. Ja ne umem.

Edited by Kelt
Link to comment
druže, ovo rešenje za bolje raspoloženje u cilju lakšeg nošenja grbe nije ništa novo i njegov cilj neodoljivo podseća malo na festum stultorum, malo na drogiranje, samo što je naš blog u malo senzitivnijem pakovanju. pošto te mrzi da čitaš, meni se konkretno ideja ne sviđa jer smrdi na naručeni projekat, jalov i prazan (zbog toga nisam sklona da u ovom slučaju prihvatim tvoju muzičku metaforu). moje se mišljenje neće promeniti ako mi ti sad kažeš da si se ti tamo svrteo spontano. dalje, protiv optimizma i kafice nemam ništa, dok me uterivanje optimizma (forsiranje ) po svaku cenu ipak malo iritira. kao što me iritiraju i elitizmi i kojekakve umišljene superiornosti koje se provlače kroz dobar deo tekstova koje sam pročitala a i varagićeve nastupe ovde. rekavši to tebi kao predstavniku te grupe, pošto si kao takav i nastupio, nemam ništa protiv toga da ti ubuduće odgovaram kao pojedincu.
Oj Džošuana! Kapiram da može da te podseća na pomenute momente, j-ga, ja sam valjda malo naivniji meni se stvarno iza toga nije ni u jednom trenutku nije motala nikakva zlobna zamisao. Iako i sam jesam "Internet ekspert" sa preko 10 godina rada na njemu :) Sad ne znam šta bi ti rekao, ja se tamo i jesam i nisam spontano svrteo i zaista, ne vidim zašto je to i bitno, meni je i dalje drago što sam tamo išta i objavio, a Bože zdravlja objaviću još ponešto (jerbo moj post i nije neko autorsko delo). Ono što možda zbuni ovde ljude i što me možda čini nešto drugačijim, je što ću vrlo rado poslati tekst i za 365lsd. A eto naprimer ti se vezuješ za slogan koji ja zaista nisam ni primetio. Varagic i Sekulic, fino se oplelo, Varagic ko Varagic, stali ste mu na zivac, pa se izhitrio, a kako o ljudima najbolje govore njihova dela, ne moram nista dalje da kazem, osm da dvoje pomenutih bi uvek sa osmehom na licu uvrstio u tim svojih najblizih saradnika.Ima tamo i dobrih i losih, stvarno ih nisam citao sve, poenta je da jedan stil koji furate na forumu, ne mozete da plasirate i komentarima blogova, ne ide ljudi stvarno. Sama ideja nije bre losa, fali nam dobrih, lepih tekstova, ne mora da bude "forisranje optimizma", nego samo da su kreativni i konstruktivni, a ne pljuvacki i destruktivni.
Link to comment
Ja ne znam zašto ovde nema više tih optimista, da popijemo makar kafu i radžu. Nedostaje mi i gospodin Varagić, toliko je želeo da polemiše, a onda nestao posle 2 posta.
Испостио се човек. Окопнео му оптимизам. Неће ваљда такав међу ппп курјаке?
Pa Henriče, brate Srbine. 365ld nema šanse da objavi bilo kakav fokus na zakonske idiotarije, jer se tematski ne podudara.
Па о чему онда? Да се правимо блесави и не примећујемо какви нам се закони уваљују, јер се не уклапа тематски са оптимизмом? Колико још таквих оглава треба да натучемо себи на очи, да не примећујемо ово и оно (и дсз), едаби се стекло нешто што би се тематски уклопило, ако шта остане?А могу ли незаконске идиотарије? :P.
Link to comment
Najpozitivnija stvar za ovu zemlju koja se najskorije desila je hapšenje Mladića. Kad se već piše o napretku što to niko ne pomene nego sve ljiljani i bumbari?Jedan nemac može da priča o najlon ili platnenim kesama, da li danas izlaže Wei Wei ili je retrospektiva Magnum grupe. Građane kojima je zemlja u kurcu to ne zanima jer imaju bitnijih problema. Npr 54 milijardi deficita u budžetu koji nemaju odakle da se popune sem kreditima ili prodajom ono malo javnih preduzeća.Ajde predloži rešenje za to. Ja ne umem.
Male stvari Kelt, male stvari. O deficitu nemam pojma da ti kažem, ali recimo mogli bi malo da lanemo na carine i takse, na činjenicu da šta god naručiš sa neta, treba da ostaviš bubreg na carinarnici. A onda bi građani mogli da kupe jeftine knjige iz kojih bi naučili kako da do deficita više ne dođe.
Link to comment

Pa treba da ostaviš jer je to jedan od načina kako se popunjava budžet. A neće da ukinu jer smo uvek u minusu. I, šta ćemo sad? Kaficaaa.

Link to comment
Испостио се човек. Окопнео му оптимизам. Неће ваљда такав међу ппп курјаке?Па о чему онда? Да се правимо блесави и не примећујемо какви нам се закони уваљују, јер се не уклапа тематски са оптимизмом? Колико још таквих оглава треба да натучемо себи на очи, да не примећујемо ово и оно (и дсз), едаби се стекло нешто што би се тематски уклопило, ако шта остане?А могу ли незаконске идиотарије? :P.
Rasejani čoveče, saberi se pobogu!:) U ovoj zemlji je zabranjeno jedino da uzmeš pare na netu, sve ostalo možeš. Niko ti ne brani, da napraviš svoj blog i iznosiš svoje stavove.
Link to comment
Pa treba da ostaviš jer je to jedan od načina kako se popunjava budžet. A neće da ukinu jer smo uvek u minusu. I, šta ćemo sad? Kaficaaa.
E pa vidiš, siiilno grešiš. Tačno je da je to jedan od izvora za punjenje budžeta, nije tačno da su "oni" svesni koliko zapravo gube nultim prometom od internet trgovine. Ne moraju ništa da ukidaju, samo da pomere malko granice, da malko smanje procedure i papirologije. Promet bi se povećao, budžet još više napunio. E onda može i kafica!
Link to comment

Takođe bi mogli da smanje i porez na računare i južno voće pa da im se sve to vrati kad se poveća potražnja. A da se to stabilizuje potrebni su meseci koje - nemaju. Tako da je bolje da se namakne nešto para brutalnom tehnikom. Pare se upumpavaju u budžet kako znaju i umeju.Ova zemlja je pred krizom, to pumpanje optimizma samo pokazuje koliko su ljudi u stanju da budu nesvesni okoline. Carina na predmete sa e-bay nam je najmanji problem.

Edited by Kelt
Link to comment
Rasejani čoveče, saberi se pobogu!:) U ovoj zemlji je zabranjeno jedino da uzmeš pare na netu, sve ostalo možeš. Niko ti ne brani, da napraviš svoj blog i iznosiš svoje stavove.
Већ имам, ал' ме мрзи да пискарам тамо.Хтео сам да приупитам шта је још несложиво са концептом, па не би прошло. Ако узмемо да законске идиотарије чине бар 20% тема у Србији, или су им узрок... шта онда остаје? Колики део јавног дискурса треба паркирати у слепу мрљу да би се указао тај оптимизам?
Link to comment
Takođe bi mogli da smanje i porez na računare i južno voće pa da im se sve to vrati kad se poveća potražnja. A da se to stabilizuje potrebni su meseci koje - nemaju. Tako da je bolje da se namakne nešto para brutalnom tehnikom. Pare se upumpavaju u budžet kako znaju i umeju.Ova zemlja je pred krizom, to pumpanje optimizma samo pokazuje koliko su ljudi u stanju da budu nesvesni okoline. Carina na predmete sa e-bay nam je najmanji problem.
Kelte, Kelte ova zemlja pred krizom? Znači do sad nije bila u krizi? Mislim da je najbolje sad da se okrenemo pljuvačini optimističkih gadova, a da jedno glupavo pitanje koje nas da izviniš jebe već 20 dina u zdrav mozak, ostavimo po strani, zato što to "njima" nije bitno. Pa druže, šta ti misliš kako stvari postaju bitne, tako što ja i ti polemišemo o nesvesti ljudi i optimističnim lelemudima ili tu energiju usmerimo na jednu tako malo stvar da je od "nebitne" "pretvorimo" u BITNU.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...