Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

ozbiljno, ako vam je toliko stalo do konstruktivnog upošljavanja energije, zašto na matičnom blogu nema ni pomena pritiscima na ove ili one strukture, već su svi fokusirani na ispijanje kafica pored reke?ipak mislim da treba da pročitaš svih 50 strana ovde. kad stigneš.

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Može! Evo, ja ću da sastavim sočinenije, iscimaću odavde još par ljudi da suzimo fokus na nekoliko udarnih zakonskih idiotarija koje nam vlast plasira, šaljem na 365ld, a ti si mi garant da ću biti prvi disonantan kome će objaviti komentar. Može?Uostalom, tamo ima dosta medijski eksponiranih ljudi, bilo je i na dnevniku, kapiram da im neće biti problem da se sa optimizma za tren prešaltuju na direktnu akciju i ulože svoj autoritet u nešto što će konkretno poboljšati živote svima nama.Ostatak konkretne razrade možemo na PP, da ne opterećujemo ovde.
Pa Henriče, brate Srbine. 365ld nema šanse da objavi bilo kakav fokus na zakonske idiotarije, jer se tematski ne podudara. Ja ne mogu da budem garant za bilo šta na 365ld ali mogu da pokušam da utičem da neki perfidno sačinjeni optimistični tekst koji se dotiče svega pomenutog bude objavljen. Premda čvrsto verujem da ako bi bio kulturiška, simpatičan, bio bi objavljen bez ikakvih mojih pokušaja. Recimo tekst koji sam ja tamo objavio ima pozadinu koja nikome ne bi pružila trunku optimizma ali optimizam je to što je dovelo do predstavljene slike. Aktivirao sam ovde nalog nakon što sam video 365lsd i sad, simpatično je to, i što je još "grđe" tekstovi su odlični. Ali mi je bedak opet bespredmetno raspanje, zašto već ako nešto težimo da promenimo i da utičemo ne napravimo 365boljihdana. Jerbo stalno svi nešto kenjamo i drvimo i "Mi" i "Vi" a sve se svodi na uzaludno groktanje. Svi ćemo da pljujemo i da prostiš, serinjamo, a niko neće da ponudi konkretno smisaono rešenje nekog problema. E pa ako imamo 365ld kao iracionalno, za naše zadate okolnosti i imamo 365lsd za realistično, aj sad da generišemo 365boljih dana gde se iznose konkretni problemi i nude konkretna rešenje, dakle konstruktivno. Ako pomenuti projekat poguraju obe strane, a ja čvrsto verujem da bi, eto rešenja za realizaciju tvog predloga, bez da dalje bockamo ni jednu ni drugu stranu, nego da vreme i energiju uložimo u neko zajedničko čedo. Mislim da bi stvar postala hit. I da ne gušim dalje, skupljaj tu ekipu dogovaramo se na PM i idemo na istorijsku kafu i rakijicu.
Link to comment
ozbiljno, ako vam je toliko stalo do konstruktivnog upošljavanja energije, zašto na matičnom blogu nema ni pomena pritiscima na ove ili one strukture, već su svi fokusirani na ispijanje kafica pored reke?ipak mislim da treba da pročitaš svih 50 strana ovde. kad stigneš.
Pa Henriče, brate Srbine. 365ld nema šanse da objavi bilo kakav fokus na zakonske idiotarije, jer se tematski ne podudara. Ja ne mogu da budem garant za bilo šta na 365ld ali mogu da pokušam da utičem da neki perfidno sačinjeni optimistični tekst koji se dotiče svega pomenutog bude objavljen. Premda čvrsto verujem da ako bi bio kulturiška, simpatičan, bio bi objavljen bez ikakvih mojih pokušaja. Recimo tekst koji sam ja tamo objavio ima pozadinu koja nikome ne bi pružila trunku optimizma ali optimizam je to što je dovelo do predstavljene slike. Aktivirao sam ovde nalog nakon što sam video 365lsd i sad, simpatično je to, i što je još "grđe" tekstovi su odlični. Ali mi je bedak opet bespredmetno raspanje, zašto već ako nešto težimo da promenimo i da utičemo ne napravimo 365boljihdana. Jerbo stalno svi nešto kenjamo i drvimo i "Mi" i "Vi" a sve se svodi na uzaludno groktanje. Svi ćemo da pljujemo i da prostiš, serinjamo, a niko neće da ponudi konkretno smisaono rešenje nekog problema. E pa ako imamo 365ld kao iracionalno, za naše zadate okolnosti i imamo 365lsd za realistično, aj sad da generišemo 365boljih dana gde se iznose konkretni problemi i nude konkretna rešenje, dakle konstruktivno. Ako pomenuti projekat poguraju obe strane, a ja čvrsto verujem da bi, eto rešenja za realizaciju tvog predloga, bez da dalje bockamo ni jednu ni drugu stranu, nego da vreme i energiju uložimo u neko zajedničko čedo. Mislim da bi stvar postala hit. I da ne gušim dalje, skupljaj tu ekipu dogovaramo se na PM i idemo na istorijsku kafu i rakijicu.
U tom slučaju, go to
Aj se motaj ovde po forumu, pisi i na drugim topicima, niko te nece brisati a naucices i zasto je optimizam najvece zlo savremene Srbije. Jednog dana cemo mi, duhovna elita foruma, mozda i zakljuciti da si dostojan da se upoznas sa nama na nekom od nasih redovnih okupljanja u otmenim gradskim salonima i klubovima, gde uz jednu casu vina (ne vise!) razgovaramo o uzvisenim temama, a i pesma nas katkad ponese i izvije se nocnim nebom poput zimskih praporaca.
Link to comment
ozbiljno, ako vam je toliko stalo do konstruktivnog upošljavanja energije, zašto na matičnom blogu nema ni pomena pritiscima na ove ili one strukture, već su svi fokusirani na ispijanje kafica pored reke?ipak mislim da treba da pročitaš svih 50 strana ovde. kad stigneš.
Džošua druže, iza ovog ekrana sedi pojedinac, a ne predstavnik grupe. Mnogo je ljudi u napadanoj grupi koja svakodnevno radi na konstruktivnim rešenjima, zaista, sa sve (toliko bolnim) ispijanjem kafice. Poenta je u tome da 365ld ne nudi nikakvo rešenje, osim rešenja za trenutno bolje raspoloženje. Nije varijanta sad ću ja/oni/neko da ti izmažem oči i sl. kako to neki ljudi kapiraju. Neće jedan lep tekst, lepa slika, dobra pesma nikome da skinu grbu sa leđa, grba posle slike, muzike, knjige, teksta i dalje ostaje. Ali će makar na trenutak ta grba biti lakša, a uživanje u lepim stvarima će ti dati malo snage i energije da se lakše nosiš sa sve grbom na leđima. Da pokušam da budem još jasniji, siguno voliš određenu muziku i neka te stvar posebno "vozi" jer se sad treba tom muzičaru "iskakati po lobanji" ili treba uz tu muziku raditi na rešenju problema?
Link to comment
Džošua druže, iza ovog ekrana sedi pojedinac, a ne predstavnik grupe.
Onda prestani da braniš tu grupu, i nastupaj kao pojedinac.
Link to comment
Džošua druže, iza ovog ekrana sedi pojedinac, a ne predstavnik grupe. Mnogo je ljudi u napadanoj grupi koja svakodnevno radi na konstruktivnim rešenjima, zaista, sa sve (toliko bolnim) ispijanjem kafice. Poenta je u tome da 365ld ne nudi nikakvo rešenje, osim rešenja za trenutno bolje raspoloženje. Nije varijanta sad ću ja/oni/neko da ti izmažem oči i sl. kako to neki ljudi kapiraju. Neće jedan lep tekst, lepa slika, dobra pesma nikome da skinu grbu sa leđa, grba posle slike, muzike, knjige, teksta i dalje ostaje. Ali će makar na trenutak ta grba biti lakša, a uživanje u lepim stvarima će ti dati malo snage i energije da se lakše nosiš sa sve grbom na leđima. Da pokušam da budem još jasniji, siguno voliš određenu muziku i neka te stvar posebno "vozi" jer se sad treba tom muzičaru "iskakati po lobanji" ili treba uz tu muziku raditi na rešenju problema?
Vidi, ovo je je lepo rečeno i načelno nemam zamerke na isto. Problem je (uz ograđivanje da nisam pročitao svaki tekst na 365ld ) da neki od tih tekstova ne impliciraju, nego direktno kažu da optimizam jeste rešenje, a ne pomoćno sredstvo ili kako god koje konzumiraš dok radiš na rešenju, a da se cela "Optimizam je rešenje" mantra može naslutiti iz celog bloga kao takvog. Makar je to moje viđenje.
Link to comment
Posalji flasu rakije na postu broj 1, postanski pretinac 666, ako zadovolji vencem, aromom i bukeom, razgovaracemo dalje.A sad ozbiljno, zasto ti je toliko bitno da mislimo lepo o tom blogu?Takodje, meni nije jasno odakle ta blesava ideja da je brisanje komentara koji nisu uvredljivi - samo su polemicni - sa blogova nesto normalno i ocekivano. Ocekivano je ako si sujetni mandril koji ne podnosi da mu se protivreci.Rekavsi sve ovo, dodacu da si ti jedan od simpaticnijih likova na blogu i tvoje pisanje ne krasi odvratna pasivna agresivnost koja je odlika vecine napisa na 365 lepih dana. Aj se motaj ovde po forumu, pisi i na drugim topicima, niko te nece brisati a naucices i zasto je optimizam najvece zlo savremene Srbije. Jednog dana cemo mi, duhovna elita foruma, mozda i zakljuciti da si dostojan da se upoznas sa nama na nekom od nasih redovnih okupljanja u otmenim gradskim salonima i klubovima, gde uz jednu casu vina (ne vise!) razgovaramo o uzvisenim temama, a i pesma nas katkad ponese i izvije se nocnim nebom poput zimskih praporaca.
Nije stvar lepog mišljenja, iskreno, .... Nego je stvar bezmpredmentne pljuvačine, to nas sve krasi i to mi je lično stalo da eliminišemo iz svojih navika. Hvala na komplimentu, eto pratite i moj Blog serinjaću i na jednu i na drugu stranu i neću vam brisati komentare, osim ako nisu preterano vulgarni. Po forumu ću se prošunjati, nemam druže baš puno vremena Posao, Žena, Deca, Sitne Životinje... ovo me sad baš nešto povuklo bilo. Ja sam vama poziv ostavio otvoren, vaš ako zaslužim :) prihvatiti, da uz koju obaveznu čašu više, porazgovaramo o prizemnim temama ;)
Link to comment

Sto se mene tice dobro dosao na forum, ako ti se dopada opresivna atmosfera zapustenog skolskog dvorista po kome kruze beli medvedi i prozdiru pripadnike manjina, neistomisljenike, malu decu i golubove. Meni to super.

Link to comment
Vidi, ovo je je lepo rečeno i načelno nemam zamerke na isto. Problem je (uz ograđivanje da nisam pročitao svaki tekst na 365ld ) da neki od tih tekstova ne impliciraju, nego direktno kažu da optimizam jeste rešenje, a ne pomoćno sredstvo ili kako god koje konzumiraš dok radiš na rešenju, a da se cela "Optimizam je rešenje" mantra može naslutiti iz celog bloga kao takvog. Makar je to moje viđenje.
E pa gosn Alphons, vaša je na mestu ali i tu postoji više viđenja, a ja očigledno ne kapiram svo zlo optimizma. Nisam ljubitelj mantri ali kapiram da ni kontra nije baš sasvim ok.
Link to comment
Sto se mene tice dobro dosao na forum, ako ti se dopada opresivna atmosfera zapustenog skolskog dvorista po kome kruze beli medvedi i prozdiru pripadnike manjina, neistomisljenike, malu decu i golubove. Meni to super.
Hvala za dobrodšlicu, ne bih samo dirao te golubove, golubari su zajebana fela, lako se na*ebe.
Link to comment
Onda prestani da braniš tu grupu, i nastupaj kao pojedinac.
Henriče, fudbalski vraže, ja nastupam ko pojedinac, koji čini člana opljuvane grupe, pa samim tim opravdavanjem svojih stavova i mog učešća, na neki način odbranu grupe ne mogu da izbegnem.
Link to comment

Ma kul bre, samo nastavi, samo bih molio da izbegavaš ovo

Mnogo je ljudi u napadanoj grupi koja svakodnevno radi na konstruktivnim rešenjima, zaista,
pošto posle toga ume da se omakne ovo
Poenta je u tome da 365ld ne nudi nikakvo rešenje, osim rešenja za trenutno bolje raspoloženje.
Elem, kapiram da će svaki pojedinac sa lelemurskog™ bloga umeti da brani svoj stav, i dobrodošao je ovde u tom svojstvu. Došao si ovde da forumašiš, a ne da lobiraš, i poslušaj mudrog starca Dabovića, svaka mu je zlatna, čak i kad jede govna i baljezga pijan, što mu uzima 99% vremena.
Link to comment
Džošua druže, iza ovog ekrana sedi pojedinac, a ne predstavnik grupe. Mnogo je ljudi u napadanoj grupi koja svakodnevno radi na konstruktivnim rešenjima, zaista, sa sve (toliko bolnim) ispijanjem kafice. Poenta je u tome da 365ld ne nudi nikakvo rešenje, osim rešenja za trenutno bolje raspoloženje. Nije varijanta sad ću ja/oni/neko da ti izmažem oči i sl. kako to neki ljudi kapiraju. Neće jedan lep tekst, lepa slika, dobra pesma nikome da skinu grbu sa leđa, grba posle slike, muzike, knjige, teksta i dalje ostaje. Ali će makar na trenutak ta grba biti lakša, a uživanje u lepim stvarima će ti dati malo snage i energije da se lakše nosiš sa sve grbom na leđima. Da pokušam da budem još jasniji, siguno voliš određenu muziku i neka te stvar posebno "vozi" jer se sad treba tom muzičaru "iskakati po lobanji" ili treba uz tu muziku raditi na rešenju problema?
druže, ovo rešenje za bolje raspoloženje u cilju lakšeg nošenja grbe nije ništa novo i njegov cilj neodoljivo podseća malo na festum stultorum, malo na drogiranje, samo što je naš blog u malo senzitivnijem pakovanju. pošto te mrzi da čitaš, meni se konkretno ideja ne sviđa jer smrdi na naručeni projekat, jalov i prazan (zbog toga nisam sklona da u ovom slučaju prihvatim tvoju muzičku metaforu). moje se mišljenje neće promeniti ako mi ti sad kažeš da si se ti tamo svrteo spontano. dalje, protiv optimizma i kafice nemam ništa, dok me uterivanje optimizma (forsiranje ) po svaku cenu ipak malo iritira. kao što me iritiraju i elitizmi i kojekakve umišljene superiornosti koje se provlače kroz dobar deo tekstova koje sam pročitala a i varagićeve nastupe ovde. rekavši to tebi kao predstavniku te grupe, pošto si kao takav i nastupio, nemam ništa protiv toga da ti ubuduće odgovaram kao pojedincu.
Link to comment
A zamislite samo da smo ovaj potencijal iskoristili za pomoć nekome ili za neku vrstu pritiska za izmene zakona koji nam svima zagorčavaju živote?
Tako je! Ako se mi mladi udruzimo i svu svoju pozitivnu energiju usmerimo na to da skrenemo paznju institucijama ove drzave, sigurno cemo promeniti svet!Ne slusaj ove cinike. Od prvog dana ovde nude pesimizam i beznadje. Ovaj dah vedrine mi je ulepsao dan. Osmeh na licu vredi vise od svih para!http://www.youtube.com/watch?v=wGhzgRL2oR0
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...