Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Nostrifikacija se vrši kroz pojavljivanje u emisijama Lee Kiš, Ivana Ivanovića, one druge sa Pinka, i sl. Nakon toga ti svi veruju da znaš znanje.

Link to comment
Nostrifikacija se vrši kroz pojavljivanje u emisijama Lee Kiš, Ivana Ivanovića, one druge sa Pinka, i sl. Nakon toga ti svi veruju da znaš znanje.
nemojte zaboravit i onu sa vojvodine, sto dovodi razne zivotne savetodavce, juche su bile sensa dr zana i neka jogistkinja. bilo je gledljivo do 13 minuta, a posle, naravno, sramotni suicid. slabos 1 ljucka, kad numemo da zivimo. sta da se radi :isuse:
Link to comment
Nostrifikacija se vrši kroz pojavljivanje u emisijama Lee Kiš, Ivana Ivanovića, one druge sa Pinka, i sl. Nakon toga ti svi veruju da znaš znanje.
najvažnije je daim edukacija ne traje duže od 4 vikenda, da im ne bi učenje načelo optimizam. kako bi ja pozatvarala sve te obrte koji koketiraju s psihoterapijom, a čiji majstori nisu spremni na proć pošten trening.
Link to comment

Mrzi me da se uclanjujem na vedri blog, pa cu napisati ovde. Kontam da to ovako nekako treba da izgleda, jer nisam uspeo nijednom da izdrzim vise od tri recenice tamo.Pravi letnji dan. Ceo dan se osmehujem, uz topli vetric koji prijatno carlija. Na poslu koleginica donela smoki, cips, domacu rakiju, casti jer je nesto diplomirala. Kaze da ju je profesor pustio tek nakon sto mu je izdiktirala svoje email adrese, jer kako on kaze "Koleginice, svako ko polaze informacione tehnologije, mora znati da koristi racunar". Divno je kada ljudi proniknu u samu sustinu, pomislih, a jos je lepse kada se takvi ljudi nadju u prilici da svoje znanje prenose mladim pokolenjima. Elem, u zdravlju i radu provedoh prvu polovinu dana, ni ne sluteci sta me ceka kod kuce. Ulazim u stan, psi se ne cuju, nema cviljenja, grebanja po vratima, skakanja. U dnevnoj sobi me je docekao haos. Zureci na posao, zaboravio sam kesu punu otpadaka, koju sam izvadio iz kante. Svaki prosecan natmureni sugradjanin bi dobio napad histerije, besa, pritisak bi mu skocio na zilion. Ne, nisam tako reagovao, samo sam se nasmejao i setio jedne divne akcije koju je skoro pokrenulo javno komunalno preduzece. Psi su mi svojom smecarskom igrom prosto otvorili oci, na jednom kraju sobe bile su testenine, ostaci starog hleba, nekoliko rezanaca iz prokisle supe, dve tri durum testeninice, debeli okrajak od pice, na drugom kraju plasticna flasa, celofani od cokolade, plasticne kutijice za keks... Na sredini sobe kukuruz, boranija, ljuska od krastavca, sve to pomesano sa psecim izmetom. U tom momentu, kao pod dejstvom nzt tablete iz filma limitless, u glavi sam kristalno jasno cuo: garovikse, razvrstavaj, razvrstavaj garovikse zbog lakse reziklaze!!! U sekundi sam shvatio kako svo to smece koje nemilosrdno bacam u jednu kantu i jednu kesu, mogu da sortiram na razne nacine, i odmah sam pomislio kako da napravim nove pregrade na terasi, a kada dodju hladni dani, i u spajzu. Eto kako jedna naizgled ruzna i nadasve stresna situacija, moze ulepsati dan, i usmeriti nas da koracamo ka lepsem i sjajnijem suncu. I ne zaboravite, plasticne flase odvojite ne jednu stranu, a cepove na drugu (oni ne mogu da se recikliraju). Razdragan i pun novog elana odlazim da u parkicu blizu kuce, uz povetarac koji i dalje vragolasto golica, raznesem organsko djubrivo od kukuruza, krastavaca i govana, koje sam pripremio u avanu, istom onom koji je do juce stajao na polici skupljajuci prasinu, beskoristan i tuzan.

Link to comment

jbg, doslo do nekog kurcslusa u srpskom mozgu; nedostatak seratonina ili dopamine/not enough dope?/uglavnom, srpski mozak je vecinom pesimistican barem od dolaska na balkan :D bice da su razlozi socijalne/geografske prirode/ko nas smesti u ovu vukojebinu?/

Link to comment
jbg, doslo do nekog kurcslusa u srpskom mozgu; nedostatak seratonina ili dopamine/not enough dope?/uglavnom, srpski mozak je vecinom pesimistican barem od dolaska na balkan :D bice da su razlozi socijalne/geografske prirode/ko nas smesti u ovu vukojebinu?/
Ako mene pitaš, svemu je krivo posezanje za brzim rešenjima, u stilu "Ovde je hladno i dosadno, a nema ni para, ja sam čuo da se tamo dobro živi i odlično plaća", "Gde je to - tamo?", "Pa kod Rimljana". I eto... <_< Mada, možda i serem, možda je samo bilo ono "Nisam bio na moru, ima 100 godina".A drugo, najverovatnije smo videli od Hrvata, a mi sve što oni rade odmah mislimo da je šik, i...Sorry Rudjere ^_^ Edited by MancMellow
Link to comment
jbg, doslo do nekog kurcslusa u srpskom mozgu; nedostatak seratonina ili dopamine/not enough dope?/uglavnom, srpski mozak je vecinom pesimistican barem od dolaska na balkan :D bice da su razlozi socijalne/geografske prirode/ko nas smesti u ovu vukojebinu?/
U stvari, sudeci po podacima iz World Values Survey, srpskom mozgu ne nedostaje serotonina, ni vecinski, ni u poredjenju sa drugima iz regiona (nema podataka za druge balkanske zemlje):fref.pngA evo i excluzivnog a jednostavnog recepta za srecu: potrebno je biti sto obrazovaniji (idealno: zavrsiti faks) i imati sto vise para (idelano: biti burzuj). Ljude koji odbijaju da shvate nesto toliko prosto treba samarati dok se ne opamete.ifiyk.pngzsef.png
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...