Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

umesto sto se destimulise i ulenji :D
ihili zamisli ovo sto termalna kaze, juriti prvo sluzbenike da im se dokaze pravo na odredjenu pomoc za bolesne, posto su skloni da kreativno tumace zakon sasvim slucajno cesto sebi u prilog, pa poslije kad se eventualno dobije to, juriti naplatu. (apsolutno je ista stvar i u cg, naravno. po svim pomenutim pitanjima.)
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ili zamisli ovo sto termalna kaze, juriti prvo sluzbenike da im se dokaze pravo na odredjenu pomoc za bolesne, posto su skloni da kreativno tumace zakon sasvim slucajno cesto sebi u prilog, pa poslije kad se eventualno dobije to, juriti naplatu.
neko ko pozitivno razmislja ovo bi shvatio kao full time posao
Link to comment
pa ne znam bas, posto znam gomilu ljudi koji su veci deo 'radnog veka' proveli u invalidskoj penziji, iako su objektivno sposobni da rade. ti su ocigledno bili destimulisani.
Pa to nije posledica izdasne zvanicne socijalne politike gde se fizicka i dusevna bol izazvana obavezom ranog ustajanja iz kreveta radi odlaska na posao kvalifikuje kao validna osnova za slanje razmazenih radnika u invalidsku penziju, vec posledica razradjenog sistema korupcije u kom za dovoljno debelu kovertu od zdravog i pravog naprave poluzivog coveka, sve papiroloski potkrepljeno.
Link to comment
Pa to nije posledica izdasne zvanicne socijalne politike gde se fizicka i dusevna bol izazvana obavezom ranog ustajanja iz kreveta radi odlaska na posao kvalifikuje kao validna osnova za slanje razmazenih radnika u invalidsku penziju, vec posledica razradjenog sistema korupcije u kom za dovoljno debelu kovertu od zdravog i pravog naprave poluzivog coveka, sve papiroloski potkrepljeno.
to da, ali poenta je da ce mnogo ljudi biti destimulisano da rade, ako mogu da se domognu socjale na ovaj ili onaj nacin.
Link to comment
naravno, problem je sto drzavna socijala destimulise nesrecnike da rade, jer je veca (ista) od love koju bi zaradili radeci shitty jobs koje ne zele da rade
gde to, u Diznilendu?
Link to comment

Čuti, čuo sam tako nešto glede raje koji primaju socijalnu, uz dodatak da namerno imaju puno dece da bi dobili dodatak.Ako se dobro sećam baratalo se sa cifrom od 22k dinara (za čitavu porodicu sa 3-4 dece), nemam pojma koliko je to tačno, ali mogu da kažem da je svakako malo.E sad,drugarica mi radi neprijavljena za 17k (sa višom medicinskom), kada bi skupila dovoljno dece da dogura do 22k pomoći.... da li je to to što tbone kaže, da bi se moglo desiti da više dobije socijalne no što može da zaradi? Doduše, sumnjam da je cifra tačna.

Link to comment
ako si covek levicar, podelices adrese pojedinacnih blogova. ovi zasluzuju da ih se unisti kao ugljesu i fokus, kao onaj izbor za maskotu, i slicne forumske akcije, jedino sto sportisti nisu zainteresovani za ovo. ako neko ima veze na tom pdfu...
Ja sam unutri za ovo akcijanje isto takođe. Onojes, dugomenijebilošeki, al' evo, pročitavši ovaj topik u celini i celosti, volim forum novim žarom, ne žaleći da u toj borbi, dam i svoj doprinos, skroman ali od srca.
Link to comment
to da, ali poenta je da ce mnogo ljudi biti destimulisano da rade, ako mogu da se domognu socjale na ovaj ili onaj nacin.
Pricas o razvijenim ekonomijama sa cvrstim principima socijalne politike, gde se po raznoraznim osnovama mogu nakrcati raznorazni benefiti koji u totalu daju vecu sumu nego sto bi bila eventualna plata, pa (ne)radnici biraju da ne rade (inace, omiljeno stivo kojim daily mail puni svoje stupce). Ili govorimo o Srbiji u kojoj je socijalna politika tako velikodusna i izdasna za najugrozenije da postoje uslovi u kojoj drzava moze da ti uskrati pravo na osnovnu zdravstvenu zastitu? Ili gde mozes da uzivas u penziji samo pod uslovom da si prethodno radio minimum 15 godina? Ako si radio 14 godina, jebiga, placao si doprinose za nekog drugog. Srbija je sa socijalnom politikom toliko daleko od bilo kakve mogucnosti da lencuge zive samo od njenih blagodeti, da mi je i samo pominjanje toga u istoj meri odlepljeno od stvarnosti koliko su i ovi optimisticijanci izgubili kopcu sa realnoscu.
Link to comment
to da, ali poenta je da ce mnogo ljudi biti destimulisano da rade, ako mogu da se domognu socjale na ovaj ili onaj nacin.
Ovo u Srbiji je posledica korupcije i niceg drugog. To nema veze sa socijalnom politikom.
Link to comment
ja bih voleo da pitam ekipu sa bloga 365 (pošto nemam gde, postaviću je ovde u vidu retoričkog pitanja):da li su oni svesni da su njihove ekonomske ideje o samopomoći i naročito moći pozitivnog razmišljanja i oslanjanju na svoje sopstvene snage podignutom na pijedestal moralnog ponašanja - nastale pre više od 150 godina i u međuvremenu su odbačene kao arhaične? preporučio bih ekipici da čita o viktorijanskom moralu, koji je doveo do stvaranja sirotinjskih domova u kojima se, baš je tako pisalo, služi hrana "koja mora biti lošija od one u kasarnama i kaznionicama", da siromašni ljudi ne bi počeli da uživaju u svom stanju siromaštva. početne premise bloga 365 lepih dana kao da su prepisane iz dela Samuela Smiles-a.
ma oni su to citali neki glasnik konzervativne stranke o 'velikom drustvu' (srpski: d big sosajeti) pa generalizovali. kakav dikens, precenjujes ih, verovatno su gledali 'olivera tvista' u skolskom programu zato sto su morali, a za ono sto propovedaju pre bih im preporucila 'malu dorit'.nego, bas citam u the psychologistu, prema rezultatima nedavnog americkog istrazivanja u srecnim sredinama ljudi su skloniji da izvrse samoubistvo jer ih okolno blagostanje navodi da se osecaju jos neostvarenije. valjda zato se u gvantanamu jos niko nije roknuo. Edited by BraveMargot
Link to comment
Kao i prethodnih godina, najbolji način da se u roku od mesec dana zaradi jeste berba voća na plantažama u okolini Beograda.Za osam sati branja višanja dnevno može da se zaradi oko 1.200 dinara. Kako ovaj posao traje mesec dana, berači mogu da zarade i do 36.000 dinara.Omladinske zadruge imaju pune ruke posla jer je broj prijavljenih, kako kažu, veći nego prošle godine. Studentska i omladinska zadruga Bulevar već ima oko 500 prijavljenih omladinaca za posao berbe, a ukupno se traži 1.000 radnika."Najveći broj prijavljenih su đaci i studenti i ove godine će prvi put raditi ovaj posao. Nema baš mnogo onih koji se prijavljuju ponovo, koji su radili i lane. Pretpostavljam da je razlog to što posao branja višanja uopšte nije lak, to je jako naporan fizički posao, a treba ga raditi osam sati dnevno po jakom suncu, sedam dana u nedelji", kaže Breda Milić iz Bulevara.
edit, eno tadic u intervjuu ponovo pominje optimizam :D Edited by morgana
Link to comment

U prvom postu na ovom forumu bih samo konstatovao da sam imao mnogo lepše mišljenje o Srbiji dok mi ne skrenuste pažnju na 365. Skroz me izbedačili optimizmom.

Link to comment
зар ми имамо државну социјалу? колико то може да буде, кад је толико дестимулативно?(питам, не знам)
Ја очекивао да имамо већ и приватну, па ко бољи на тржишту...
Link to comment
Srbija je sa socijalnom politikom toliko daleko od bilo kakve mogucnosti da lencuge zive samo od njenih blagodeti, da mi je i samo pominjanje toga u istoj meri odlepljeno od stvarnosti koliko su i ovi optimisticijanci izgubili kopcu sa realnoscu.
Ака ОптиМистичари.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...