Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Ali sa osmehom na licu :)
osmeh osmeh, nogekako happy.gifhannibal.jpg
Ja, zapravo, ne verujem da toliko naroda gladuje. Prosto, istorijsko iskustvo mi govori da niko kod nas nije umro od gladi u poslednjih par stotina godina. Osim dobrovoljno. Ili nesrećnim slučajem.
još da se utvrdi da li je ovo dobrovoljno ili nesretnim slučajem.bagra samoživa.dry.gif Edited by Joshua
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

hajd kad si vec tu da te pitam. je l te iritira intonacija mladih i brzih voditelja i piarova sto sve kroz osmeh brzaju reci ali naglo povise kratkouzlazno poslednji slog? nesto kao dejana milovic buha..
jeza. jezivi su.
Ja, zapravo, ne verujem da toliko naroda gladuje. Prosto, istorijsko iskustvo mi govori da niko kod nas nije umro od gladi u poslednjih par stotina godina. Osim dobrovoljno. Ili nesrećnim slučajem.
sta je ovo jebotezivot? :mellow:
Link to comment

pa subjektivni osećaj...iz alphonsovog citata - onaj limun. edit: evo ga originalbilo mi žao da kvotujem alphonsa pa da izgleda kao da je on autor i sad ja najebem. srbija je stvarno dno. laugh.gifapdejtevo i odgovora na pitanje kako se nesrećnim slučajem umire od gladi:

Na primer, tako što dementni i stari ljudi ostanu sami i nesposobni da sebi obezbede minimum uslova za život. U tom slučaju, razlog nije nedostatak hrane, već nebriga porodice i najbliže okoline. Možda to i nije nesrećni slučaj, možda postoji neka kvalifikacija za takve slučajeve. Recimo, ukoliko se starica koja sama živi oduzme usled moždanog udara, a niko je ne obiđe dve nedelje, umreće od gladi, zar ne? Samo ne zbog nedostatka hrane, već zbog toga što je njena okoliko, opsednuta sopstvenim kukanjem, potpuno zaboravila da ona postoji! Takve slučajeve smo imali, zar ne? Oni su poskledica infaltilne narcističke zaokupljenosti sobom i sopstvenim ogorčenjem, pri čemu se gubi svaki obzir prema drugima, kojima je gore, jer imaju mnogo više od 50 godina, bolesni su i rado bi brali kupus, kad bi samo mogli!
i još:
Ja sam rekla da nikad nisam upoznala nikog ko je umro od GLADI. (Ne u požaru! Mislim da je razlika jasna.) Ni to što nešto JESTE u vesima, ne znači da se dogodilo, a kamoli obrnuto! Pitam ponovo: da li vi lično poznajete nekog ko je umro od gladi? Imate li u svojoj porodici neki takav primer iz prošlosti? Uopšte ne sporim da ima dosta siromašnog sveta koji se snalazi kako zna i ume i pri tom i strada. Samo, ne volim hiperbole. Mislim da to nikom ne koristi. Recimo, upoznala sam jednog Kineza koji mi je rekao: “Svaki Kinez ima u svojoj porodičnoj istoriji više od jednog slučaja smrti od gladi. Svaki! To nas je promenilo zauvek.” Eto, u tome je razlika: mi takve priče nemamo. Ko nas se uvek više umiralo od metaka nego od gladi. Nisam sigurna da je to dobro.
Edited by Joshua
Link to comment
pošto se na 365 blogu apsolutno onemogućava polemika o stavovima autora (što je valjda poenta javnog bloga, no dobro) a preovlađuju stavovi koji su zaista uvredljivi za ljude koji su bez svoje krivice bez posla (ideje o šamaranju nezaposlenih sredovečnih žena, priče kao što su "štrajkuješ, a evo daju ti da čistiš sneg za 1.500 dinara, pesimisto jedan", moraću da počnem da harassujem autore po njihovim pojedinačnim blogovima.
Super, napravices svakom ponaosob dobar viral. Sto se vise budes dzilitao i bio glasniji, vise ljudi ce ih citati. A da li ce citaoci razumeti tanane niti tvoje kritike, nije na meni da sudimJa bi ih ostavio da smrde po svojim blogovima, zasto bi im jos podizao citanost.
Link to comment

valaj baš, sisate bonu, gutate rovca, itd. na sekund sam se pokolebao kad sam ih video u dnevniku, no pokazalo se da je prva pretpostavka bila tačna - attention seekeri, nebitni likovi koji su dobro svesni toga da je i negativna reklama dobra reklama ako treba izaći iz anonimnosti.mante se smarača.

Link to comment
valaj baš, sisate bonu, gutate rovca, itd. na sekund sam se pokolebao kad sam ih video u dnevniku, no pokazalo se da je prva pretpostavka bila tačna - attention seekeri, nebitni likovi koji su dobro svesni toga da je i negativna reklama dobra reklama ako treba izaći iz anonimnosti.mante se smarača.
Tako je. Na vreme oduprite opijumu za narod tako sto cete prosto reci ne drozi. Radnicka klasa se mora organizovati i delovati, a kako, Marks nam nije detaljno objasnio, te cemo morati nesto sami da smislimo, odn. da se sami zajebemo.
Link to comment

Vatafak???

Dakle, moja kuma, u Brazilu ima koleginicu s fakulteta od koje je saznala sledeće.Ima ta zemlja mnogo siromašnog naroda, ali ne kao kod nas, siromašnog s karticama i dugovima, već onog pravog, što spava po ulicama i nema šta da jede. To su kvartovi u koje ni policija ne zalazi. Stopa kriminala je tolika da se ne može uhvatiti broj....Mi još uvek možemo da idemo gde hoćemo i kada hoćemo. Ne moramo da mislimo da li će nas neko prebiti ili ukrasti sve što imamo... kod mene, svako može doći taksijem sa Surčinskog aerodroma, a da ga neko ne ubije. Može prošetati Knez Mihailovom, otići na Kalemegdan, Avalu.Svako može osetiti i videti lepote Kosmaja, Tare, Zlatibora.
:mellow: :o
Rat huligana na tvrđaviUŽICE - Gradska ulica u podnožju srednjovekovne tvrđave Stari grad u Užicu preksinoć je bila poprište žestokog sukoba navijača užičke Slobode i Crvene zvezde. U masovnom obračunu učestovalo je oko dvesta pripadnika dva odavno sukobljena navijačka tabora, koji su jedni druge gađali kamenicama, staklenim bocama, bakljama, topovskim udarima.
Hitler u trideset kecuBožidar Andrejić | 31. 05. 2011. - 00:02h | Komentara: 0 Šokantni „program plus“ što se onomad odigrao kod Specijalnog suda u Beogradu, mada koincidencija, navodi na pitanje da li se zaista suočavamo sa „krajem drame“ ili smo u svojevrsnom nastavku „epohe nasilja“. Trojica pijanih mladića od kojih jedan viče da je „Hitler broj dva koji ne voli Cigane“, sa pivskim flašama u rukama, u prepunom autobusu broj 31, počinju da tuku mladog Roma. Čim je ušao, sa devojkom. Maltretiranje se širi ka ženi sa detetom, a batine dobija i još jedini mladić koji se, osim pomenute, umešao u pokušaju da spreči nasilnike. Vrhunac drame sledi preko puta Specijalnog suda u kome se ispituje Ratko Mladić i pod pažnjom novinara. Valjda i policije.
Edited by CowBoy
Link to comment
Dakle, moja kuma, u Brazilu ima koleginicu s fakulteta od koje je saznala sledeće.Ima ta zemlja mnogo siromašnog naroda, ali ne kao kod nas, siromašnog s karticama i dugovima,
MarsovacKakva glupost, radovanje glupih Amerikanaca zbog ubistva Bin Ladena. Mi Srbi jesmo lud narod, ali nismo glupi. Ovaj naš narod je jednostavno samo lud.Ubili ga. Jes’ baš. Možda je čovek jednostavno izmišljen? Što uopšte nije isključeno, ali svejedno. Sada imaju razloga za pravi džihad. Ne može me niko ubediti da sve ovo nisu namerno uradili, Amerikanci naravno, jer samo oni i mogu imati koristi od svega što se može desiti, a desiće se.Zar oni stvarno misle da je Al Kaida bila jedan čovek? Pratili ga 106 hiljada dana, pa baš onda kada se desilo to što se desilo u Libiji rešili da ga ubiju sa sve Live Streaming-om. Oni obični Amerikanci koji se raduju su glupi iz tog razloga što sada imaju samo još više razloga za brigu, a nije isključeno da i svi ostali imaju mnogo razloga da se zabrinu za svoju bezbednost. “Pa, pa paranoja….”Ne znam koliko je svetu jasno da oni rade u koaliciji, a da jadan narod ispašta ni kriv ni dužan. Tako uvek biva, tako će biti i sada.Nemam vremena da mislim. Pun draft tekstova slične tematike kao ova. Volela bih da sam Marsovac. Možda i jesam. Ne moram ništa ni da govorim, slabo se razumem sa Zemljanima.
naravno meni je ovde najzanimljivije to potpuno odsustvo autocenzure. sta na um to na drum. potpuno psihoticni self-expression & 80's kalifornijska ideologija dovedena do logicnih konsekvenci.
treba reci iskreno, ovde je rec o cistoj, nepatvorenoj gluposti (dobro, mozda s primesom arogancije).
Link to comment
treba reci iskreno, ovde je rec o cistoj, nepatvorenoj gluposti (dobro, mozda s primesom arogancije).
Realno, to važi za ceo sajt.
Link to comment
Realno, to važi za ceo sajt.
svakako, jedino sto iza ovoga ne mogu da vidim ni shapera, ni piarovski establishmenttm, ni salonac na tashu, nego samo volontiranje za optimizam. na ovaj nacin i u okolnostima u kojima se desava, to znaci samo glupost. Edited by Drkosh
Link to comment
Pa to je ono - pravili smo sranja, pravili su i drugi sranja, a mi smo prosli gore zbog "loseg imidza" :frust:
Тачно само утолико што је Слоба гледао да тај лош имиџ употреби да би приказао себе као тотал лудака од којег треба да се боје, док су сви остали плаћали лепу лову ПРагенцијама.С друге стране, већ се то увелико заборавља, одрасла је већ цела генерација која се тога ич не сећа. Много је боље питање шта се њима сервира.А, да, забрана продаје алкохола после 22:00.
Link to comment
svakako, jedino sto iza ovoga ne mogu da vidim ni shapera, ni piarovski establishmenttm, ni salonac na tashu, nego samo volontiranje za optimizam. na ovaj nacin i u okolnostima u kojima se desava, to znaci samo glupost.
sajt je toliko glup, narocito posljednjih dana, da moram da se neslozim sa sobom od prije nekog vremena i slozim sa tobom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...