Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Da sad ima klanja, da, to bi bila asocijacija. Ali da nema klanja, i da nema Djokovica, prva asocijacija bi bio rezidual iz vremena klanja. Kao sto je i bilo neko vreme. A Vlade Divac i Djokovic se ne mogu meriti po globalnom uticaju u tom smislu. A burek i Novak nisu isto.Mislim, ja ne znam zasto se ovde spori da ne moze da skodi (i da cak pomaze) gradjanima jedne zemlje ako je u inostranstvu prva asocijacija na njihovu zemlju nesto pozitivno, umesto nesto negativno. niz se neprijatnosti tako moze izbeci, to znam iz prve ruke. Isto kao kad Amerikanci putujuci po Evropi se prave da su Kanadjani (bilo cesto na pocetku rata u Iraku).Znaci ja govorim o tom, nekom, najprizemnijem "PRu", ne kazem da sad to dovodi Srbiji pare, investicije, ili ne znam sta jos

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Istina je da svako ima pravo da bude optimista koji bi da uziva u cvrkutu ptica, zelenoj livadi i izlasku sunca, ali to me malo podseca na onog lika iz Brajanovog zitija koji bi da bude zena i da moze da rodi, a posto nema matericu i ne moze nikako da rodi onda da mu se bar da pravo da moze da rodi. Ipak sto neko rece i u drugim zemljama postoji i cvrkut i livade i sunce. Nekad smo se dicili crvenim pasosem, besplatnim skolovanjem ili uredjenom zdravstvenom zastitom, ali mi sada nemamo ni plate ni niske cene ni puteve ni skole ni industriju ni zdravstvo ni kulturu ni pravosudje, nemamo cak ni ekologiju i zdravu zivotnu sredinu u kojoj ce te pticice prosperirati. Imamo drvo i decka koji fenomenalno igra tenis, ali na ovu temu je bila vec diskusija na tenisu. Manje je Rumunija prosperirala na najboljoj gimnasticarki svih vremena nego na Drakuli, to sto mi znamo Obalu Slonovace po Drogbi, a ne po nekom njihovom zlikovcu ne vidim da im donosi nesto konkretno. I ne znam zasto se toliko potencira to drvo, prvo na turistickim bolbordima (recimo Lepenski vir, Feliks Romulijana, Viminacijum neka tvrdjava ili Pecka patrijarsija su malo zanimljiviji i za nas i za strance), a sada i pri projektovanju buducnosti.I Saper je napravio veliku gresku pomenuvsi Slobodana Milosevica i broj njegovih pojavljivanja na guglu jer ce sad biti jos jedan pogodak vise, a sad ga i ja pomenuh pa ce biti jos jedan vise, to bas nece uticati pozitivno na sliku koju saljemo u svet kao i na optimizam koji treba da sirimo.

Link to comment
Sve se slazem, stvarno, ali dotakao si se jos jedne teme o kojoj znam ponesto. Naime, turisticki potencijal Beograda kao destinacije za provod je totalno neiskoriscen. Od manjka hotelskih kapaciteta do najnovijeg ubijanja nocnog zivota ovim propisima. Posle savremene istorije, verovatno jos jedna stvar u kojoj uspesi Novaka Djokovica treba da zamene ozbiljan rad u nekoj oblasti i da zamene svesno zabijanje klipova u tockove od strane drzave jednoj potencijalno lukrativnoj grani za Beograd. Inacce, nisam ja govorio da je uspeh Djokovic los za zemlju, daleko bilo, nego da mi je odvratan nacin na koji se on instrumentalizuje i da daleko prelavazilazi primere takvih instrumentalizacija u normalnijim zemljama.
Vidi, naravno da je otužno, ali 1) nije ništa novo, 2) ne misli se ozbiljno nego se svesno zamazuju oči.
Obzirom da znam koliko se nista ne radi i koliko nema sanse da dinar dobijes za istrazivanje na temu Srbija 90-tih, cak i kad bi slucajno nasao nekog ko bi hteo da ti bude mentor za tako nesto, uopste nisam siguran ko koliko ozbiljno misli. Pa cemo tako da pizdimo dok budemo narednih 50 godina na History Channelu ili tako negde slusali neke PhD-je koji nam pricaju o tome kako je ovde zapravo bilo, a odavde ce da bude...znas vec sta. I, na kraju, doziveo sam i ja pozitivnih percepcija od stranaca zbog nasih sportista (pre svega Italija, Spanija (a ne sumnjam ni sta ce biti prva asocijacija na Srbiju kad ponovo odem u Manc i upoznam nekog novog), ali nije poenta u tim vrednim ljudima koji stvarajuci sebi uspeh zaista popravljaju i imidz zemlje, nego u ovdasnjim priucenim PR, advertajzing "magovima" i savetnicima i politicarima kojima je sve bitnije od supstance. A supstanca se ne da zaeniti u bilo kojoj oblasti. Edited by MancMellow
Link to comment
ne samo to, nego chisto sumnjam da stranci kad izveshtavaju bilo shta o djokovicu potenciraju 67 puta u minuti srbija srbija srbija, niti da se on bash blesavi po stranim medijima za 'nashu stvar', on igra, oni ljudi gledaju. ja imam utisak da su i kapa i majica namenjena samo nama, kao da mi sami sebi shaljemo sliku u svet, pa onda zamishljamo kako se reflektuje na nas i onda nam je super.
Ал' већ због амерског понављања имена градова (Спрингфилда имају неких двадесетак комада, Арлингтона 18), скоро никад се не каже име града без државе (јел' перис тексас ил' је перис френс?), тако да има и тог ефекта, морају нечим да попуне реченицу кад га спомену. А то је по правилу, белгрејд сербиа.
Link to comment

Pa, Djindjicev "Srbija na dobrom putu" model obracanja gradjanima i nije tako drugaciji od ovog 365 dana optimizma. Samo, sa jednom decenijom razlike, stvari su potpuno drugacije. Koliko je ukusno da neko danas u njegovo ime pise ovakve poruke... Ako njegovoj porodici ne smeta, ne smeta ni meni.

Link to comment
Eliminišite iz okruženja ljude koji vas koče i zagađuju lošim pričama. Ne treba vam prijatelj koji će vam stalno govoriti kako je u Srbiji sve loše i kako smo najgora zemlja na svetu. Prekinite da se družite sa takvim ljudima i pronađite neke koji mogu da vas pokrenu i motivišu.
Ovo je nesto najbljutavije sto sam skoro procitao.
Link to comment

Ne razumes, empatija ti je kada se ubacis u salonac. Ne moze empatija da bude kad te pogadja tudja nevolja. To ti je zagadjivanje losim pricama.

Link to comment
Pa, Djindjicev "Srbija na dobrom putu" model obracanja gradjanima i nije tako drugaciji od ovog 365 dana optimizma. Samo, sa jednom decenijom razlike, stvari su potpuno drugacije. Koliko je ukusno da neko danas u njegovo ime pise ovakve poruke... Ako njegovoj porodici ne smeta, ne smeta ni meni.
nije to isto. na stranu sta mislim o Djindjicevom reformskom duhu (tj. reaktivnoj i korumpiranoj prirodi tih "reformi"), Djindjic je poslanicima DSS-a jednom rekao da "ako su umorni, mogu da idu kuci da spavaju u nekoj bajci", a ovaj Istok porucuje ljudima da zaista treba da spavaju u nekoj bajci i da onako koeljovski retardirano "zive svoju licnu legendu".
Link to comment

dođe mi da osnujem pokret "Moje pravo na sarkazam 365 dana u godini".pored svih pokazatelja o niskom BDP-u, visokom stepenu korupcije, niskoj socijalnoj zaštiti, obrazovanju na predposlednjem mestu u regionu, ovi pasivno agresivni likovi (uz podršku precednika i krnjeg sastava opskurnog VIS-a) mi osporavaju pravo na ironiju i autoironiju.to mi ko hleb.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...