Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

jedino teniski šampion radi svoj posao, koji nikako nije "promocija i afirmacije Srbije" već je, gle čuda, tenis.ona dvojica, ime im se ne spomenulo, su obične dim-mašine. usmrde mi svaki koncert <_<

Edited by garcia
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

A zašto tačno? Nije li posao savjetnika predsjednika Republike i stranačkog propagandista širiti pozitivnu atmosferu u društvu, a između ostalog i kapitalizirati popularnost i afirmativni potencijal vrhunskog sporta? To rade svi i svuda, a sportaši najčešće sudjeluju dobrovoljno u vlastitom propagandnom korištenju. Ili misliš da se Nole osjeća izmanipuliranim? Našli se jedna stranka, predsjednik, savjetnik i teniski šampion, a na istom poslu promocije i afirmacije Srbije. Meni sasma košer.
Upravo. Malo neukusno i ljigavo jeste, ali ne mnogo više od bilo kakve čestitke predsednika ili premijera posle nekog međunarodnog sportskog uspeha.Takav pokušaj "širenja optimizma" mogu da razumem, mada je i njegov efekat po pitanju izbornih rezultata vrlo ograničen - teško da će neko uspehe Novaka Đokovića vezati za DS...
Link to comment
jedino teniski šampion radi svoj posao, koji nikako nije "promocija i afirmacije Srbije" već je, gle čuda, tenis.
A je li? Zaokruži tačan odgovor:a)Nole je protivnik iskorištavanja svojih sportskih nastupa za promicanja Srbije;b)Nole je ravnodušan prema patriotskoj propagandi;c)Nole dobrovoljno i rado podiže 3 prsta i srpsku zastavu.
ona dvojica, ime im se ne spomenulo, su obične dim-mašine. usmrde mi svaki koncert <_<
Ako misliš na Šapera, pa i njemu je to posao.
Link to comment
b)Nole je ravnodušan prema patriotskoj propagandi;c)Nole dobrovoljno i rado podiže 3 prsta i srpsku zastavu.
iskreno, mislim da meandrira između b) i c).moguće da ga onaj mediokritet od oca gurka u "pravom" smeru.
Ako misliš na Šapera, pa i njemu je to posao.
jašta Šapera, klona mu Krstića pa i samog precednika.precednik mi još i najopasniji puštač magle jer je biran za tu f-ju.
Link to comment

Ovde je problem:

Zaključak: istorijska slika Srbije je iskrivljena, i pitanje je da li se na mestima gde je iskrivljena više i može ispraviti. Zato je, možda i više nego drugima, nama potrebna nova istina o našoj zemlji, koja će onu staru spustiti na jedan prag sećanja niže. Jer je današnjica, u vreme interneta i milijardi informacija kojima smo izloženi, pre svega – promena, novo. Zato je 7.990.000 pronalazaka na Guglu kada se ukuca Novak Đoković, a "samo" 968.000 kada je u pitanju Slobodan Milošević, velika šansa Srbije, koje je Novak i te kako svestan.
Ne znam da li vi to vidite ili ne, ali ovo je isto kao da kaze: "Slika o Yugu 45 je iskrivljena, nama je potrebna nova istina o nasoj automobilskoj indistriji, koja ce onu staru spustiti na jedan prag secanja nize. Jer je današnjica, u vreme interneta i milijardi informacija kojima smo izloženi, pre svega – promena, novo. Zato je 7.990.000 pronalazaka na Guglu kada se ukuca Novak Đoković, a "samo" 968.000 kada je u pitanju Yugo, velika šansa srpske automobilske indistrije, koje je Novak i te kako svestan, posto nosi uvek kapu sa oznakom Zastava Automobli". To sto je menjac u kolima iz 1981. nema veze. Nije ovo nikako samo novi pokusaj poentiranja na racun tudjeg uspeha, ovo je ovaplocenje politicke filozofije tadicevog DS-a. I propaganda iste. I nije karakteristicno za normalan svet bas toliko. Jedino ako ne mislite da smo mogli da citamo, recimo u Tajmsu u maju 2008. clanak savetnika Gordona Browna koji povodom osvajanja Lige Sampiona od strane Man Utd kaze sledece:"Istorijska slika napada na Irak je iskrivljena, i pitanje je da li se na mestima gde je iskrivljena više i može ispraviti. Zato je, možda i više nego drugima, nama potrebna nova istina o našoj zemlji, koja će onu staru spustiti na jedan prag sećanja niže. Jer je današnjica, u vreme interneta i milijardi informacija kojima smo izloženi, pre svega – promena, novo. Zato je 7.990.000 pronalazaka na Guglu kada se ukuca Manchester United, a "samo" 968.000 kada je u pitanju Tony Blair Iraq War, velika šansa Britanije, koje je Manchester United i te kako svestan (posto na utakmici visi milion engleskih zastava)." (Za Weenieja, sve ovo gore zameniti sa maj 2005-te i Liverpool, Istambul, itd.)Naravno da malo karikiram, ali to vam je to. U svetu se vec pisu, za anglosaksonske zemlje znam pouzdano, ozbiljne istorijske studije u odnosu na balkanske ratove 90-tih i to bez obzira na to sto niko ne moze da dodje u Beograd i trazi dokumenta srpskih sluzbi bezbednosti iz recimo 1993. Postoje memoari, statsticki godisnjaci, novinarski izvori i sijaset drugih stvari. Kad se pojave i pravi izvori samo ce to nadopuniti. Pa cemo tako i mi i ostali u nekoj 2035-toj saznavati sta se ovde desavalo iz stranih istrazivanja, jer cemo od domacih ocigledno imati samo DVD Djokoviceve pobede na Rolan Garosu ili Vimbldonu 2011-te. Djavolskija strana svega toga je da je ovo idealan slagvort da se ne ceprka nesto mnogo po 90-tim jer ne zelimo da se nasi sadasnji i buduci partneri prikazuju u svetlu u kome bi trebaloto sve ionako donosi manje rezultata od osvojenog teniskog turnira. I ne shvatite me pogrsno, uopste nisam "hejter" Djokovica, naprotiv. Ne samo da mi je drago sto radi to sto radi, nego mi je drago sto tom prilikom i promovise zemlju odakle je. Ono od cega mi je muka je pokusaj da se to predstavi kao idealna zamena za ozbiljan pristup drzave sopstvenoj proslosti, a ocigledno, i sadasnjosti Edited by MancMellow
Link to comment
Ono od cega mi je muka je pokusaj da se to predstavi kao idealna zamena za ozbiljan pristup drzave sopstvenoj proslosti, a ocigledno, i sadasnjosti
Meščini da Šaper dijelom pokušava izvući maximum iz Noletovog propagandnog potencijala, a dijelom se prosto zaigrao. Istina o '90ima i slika u svet se neće promijeniti prebacivanjem loptice preko mreže. Da ne govorim o nadahnutom sloganu o Kosovu, kad ga već ne možemo vratiti, ne smijemo ga izgubiti, hoćemo nemoguće, ne znamo šta hoćemo, ali hoćemo to odmah, tj. bolje častan uzmak, nego nečastan poraz.
Link to comment
Da ne govorim o nadahnutom sloganu o Kosovu, kad ga već ne možemo vratiti, ne smijemo ga izgubiti
Nepatvoreno sejanje ludilaBukvalno za majicuAko ne kanis vratitiNe smijes izgubiti Edited by MancMellow
Link to comment
i meni skroz vuče na tu priču. i sve izgleda kao otužna reciklaža đinđićevog optimizma, samo što se eto ovim izvođačima projekta u sastavima ipak omakne po koji elitizamčić, pa onda imamo floskule o poslu koga ima svuda samo su nezaposleni lenji da ga traže, neće da se potrude da im bude bolje i ostale gluposti.
Zapravo, isam Djindjicev optimizam je bio jednako otuzan. Secam se kada je zapoceo turu po Srbiji i kampanju kako bi se poboljsao imidz Vlade. Djindjic je, takodje, i rodonacelnik mladoliderstva. Verovatno je normalno da bi se takvi trendovi i bez njega zapatili ali ih je Djindjic aktivno promovisao.I Tadicev optimizam i Jovanoviceva "urbanost" su deo istog nasledja, onih marketingasa koji su ucili iz izborne kampanje Toni Blera 1997. "Things can only get better". A taj politicki aksiom kaze, da stranke moraju da budu pozitivne jer se na taj nacin lakse mobilisu i prodobijaju glasovi. Samo je ta pozitiva ipak bila malcice manje idiotska od vec pomenutog "JUL je kul" i mogla je da korespondira sa ;icnostima Djindjica, Tadica i Cede ali nikako sa licnostima Mire i Ljuse.
Link to comment

Ne znam... čini mi se da su Đinđićevi nastupi bili drugačiji jer je u njegovim porukama bilo nekakve sadržine, dublje od samih izgovorenih reči. Recimo, ona epizoda sa časovnikom na ulaznim vratima raspale fabrike je dosta dobra motivaciona poruka. Seti se šta je rekao - razumem da imate problem sa obrtnim kapitalom, sa plasmanom proizvoda, zastarelom tehnologijom. Sve su to realni problemi koje je čovek primećivao i uvažavao. Nije govorio da fabrike ne rade zato što nema optimizma među radnicima. To je razlika.

Edited by pacey defender
Link to comment
Ne znam... čini mi se da su Đinđićevi nastupi bili drugačiji jer je u njegovim porukama bilo nekakve sadržine, dublje od samih izgovorenih reči. Recimo, ona epizoda sa časovnikom na ulaznim vratima raspale fabrike je dosta dobra motivaciona poruka. Seti se šta je rekao - razumem da imate problem sa obrtnim kapitalom, sa plasmanom proizvoda, zastarelom tehnologijom. Sve su to realni problemi koje je čovek primećivao i uvažavao. Nije govorio da fabrike ne rade zato što nema optimizma među radnicima. To je razlika.
pa dobro ali djindjic je pricao ovim debilima na duzim letovima o hegelu a oni su zaljubljeno slusali. kapiram da je on ipak potpuno druga klasa u odnosu na svoje epigone. bas kao i kostunjavi. ti ljudi, ma sta ja mislio o njima, su ipak intelektualci.cedomir to nije. bas kao ni bota.
Link to comment
I ne shvatite me pogrsno, uopste nisam "hejter" Djokovica, naprotiv. Ne samo da mi je drago sto radi to sto radi, nego mi je drago sto tom prilikom i promovise zemlju odakle je. Ono od cega mi je muka je pokusaj da se to predstavi kao idealna zamena za ozbiljan pristup drzave sopstvenoj proslosti, a ocigledno, i sadasnjosti
Ok, uspeh u tenisu kao individualnom sportu sigurno da ostavlja jači utisak, ali imamo čitav niz velikih sportskih uspeha praktično od ukidanja sportskih sankcija, i osvajanja titule evropskih šampiona u basketu '95. Od tada su medalje ređali vaterpolisti, odbojkaši, opet basket, plivači i naravno teniseri.Ne vidim da je to imalo neki specijalan učinak za novi imidž Srbije a naspram slike zločinaca iz prve polovine 90ih. Takođe ne vidim ni da je neko izveo ekonomske analize koje pokazuju pozitivan uticaj sportskih uspeha na recimo strane investicije. Kao da će neki investitor suočen sa domaćom birokratijom, korupcijom, nestabilnom političkom klimom i valutom, prelomiti zbog svima dragog i simpatičnog Noleta. Niti če turisti dolaziti u hordama da bi posetili Novakovu gajbu na Banjici ili zaigrali s njim tenis, jer gle čuda, Nole nije tu, rezident je i poreski obveznik Monaka.Realno, mnogo jači brendovi su nam Exit i Guča, i sam Beograd kao svojevrstan "grad greha" sa raskalašnim noćnim životom, itd, od čega imamo povećanu turističku posetu i prihode. Uopšte smo više prepoznati kao nekakav balkanski Tajland, destinacija za evropsku nižu srednju klasu, šljakere i ostalu gologuziju koja ovde može jeftino da loče, jede i jebe.Taj sirovi hedonizam je upravo suprotan sportskom duhu, disciplini i odricanju te odmerenim i uglađenim javnim nastupima sportista. Stereotipi su sami po sebi najjači brendovi jer ih generišu široki socijalni i istorijsku procesi, a ne marketinški lumeni i mudroseri. Mi ne možemo dobiti više od promene predzanaka zloćudnih u dobroćudne divljake. U ovo drugo se i Novak uklapa sa svojim drama king momentima i afektiranjem po terenu.Dobroćudni divljaci, to je naš optimalni brend, treba to da prihvatimo i na tome što više da profitiramo. Pokušaji peglanja su uzaludno bacanje novca.Šaper i ostatak pevačkog društva sigurno to znaju, tako da veličanje Noleta i sportskih uspeha generalno, nema nikakvu drugu svrhu osim gojenja patriotizma i Borisa kao sportsmena i državnika. Dokle god Nole pobeđuje, za sebe ali i za Srbiju, običan golja koji radi za crkavicu manje će se osećati kao luzer i manje će gunđati. Koliko god da je ta kompenzacija skromna u efektu, za vladajuću ekipu je dovoljno dobra da se malo zakrpe.
Link to comment

pa nije problem plasiranje optimizma kao prodajna tehnika. to se vrlo uspesno radi otkako je sveta i veka i prisutno je na svakom koraku, bez obzira da li se radi o plasiranju robe, ideologija ili bilo cega drugog. ovde je problem sto to rade diletanti na najslinaviji moguci nacin. ja to ipak ne bih poredio s djindjicem niti bih rekao da je on inicijator toga. tito je mukte izgradio onolike puteve, pruge i novi beograd na toj platformi. i to posle vrlo krvavog gradjanskog rata. mocno je to oruzje kad se zna iskoristiti.

Link to comment
Ok, uspeh u tenisu kao individualnom sportu sigurno da ostavlja jači utisak, ali imamo čitav niz velikih sportskih uspeha praktično od ukidanja sportskih sankcija, i osvajanja titule evropskih šampiona u basketu '95. Od tada su medalje ređali vaterpolisti, odbojkaši, opet basket, plivači i naravno teniseri.Ne vidim da je to imalo neki specijalan učinak za novi imidž Srbije a naspram slike zločinaca iz prve polovine 90ih. Takođe ne vidim ni da je neko izveo ekonomske analize koje pokazuju pozitivan uticaj sportskih uspeha na recimo strane investicije. Kao da će neki investitor suočen sa domaćom birokratijom, korupcijom, nestabilnom političkom klimom i valutom, prelomiti zbog svima dragog i simpatičnog Noleta. Niti če turisti dolaziti u hordama da bi posetili Novakovu gajbu na Banjici ili zaigrali s njim tenis, jer gle čuda, Nole nije tu, rezident je i poreski obveznik Monaka.Realno, mnogo jači brendovi su nam Exit i Guča, i sam Beograd kao svojevrstan "grad greha" sa raskalašnim noćnim životom, itd, od čega imamo povećanu turističku posetu i prihode. Uopšte smo više prepoznati kao nekakav balkanski Tajland, destinacija za evropsku nižu srednju klasu, šljakere i ostalu gologuziju koja ovde može jeftino da loče, jede i jebe.Taj sirovi hedonizam je upravo suprotan sportskom duhu, disciplini i odricanju te odmerenim i uglađenim javnim nastupima sportista. Stereotipi su sami po sebi najjači brendovi jer ih generišu široki socijalni i istorijsku procesi, a ne marketinški lumeni i mudroseri. Mi ne možemo dobiti više od promene predzanaka zloćudnih u dobroćudne divljake. U ovo drugo se i Novak uklapa sa svojim drama king momentima i afektiranjem po terenu.Dobroćudni divljaci, to je naš optimalni brend, treba to da prihvatimo i na tome što više da profitiramo. Pokušaji peglanja su uzaludno bacanje novca.Šaper i ostatak pevačkog društva sigurno to znaju, tako da veličanje Noleta i sportskih uspeha generalno, nema nikakvu drugu svrhu osim gojenja patriotizma i Borisa kao sportsmena i državnika. Dokle god Nole pobeđuje, za sebe ali i za Srbiju, običan golja koji radi za crkavicu manje će se osećati kao luzer i manje će gunđati. Koliko god da je ta kompenzacija skromna u efektu, za vladajuću ekipu je dovoljno dobra da se malo zakrpe.
Plus milijun
Link to comment
Ne znam da li vi to vidite ili ne, ali ovo je isto kao da kaze: "Slika o Yugu 45 je iskrivljena, nama je potrebna nova istina o nasoj automobilskoj indistriji, koja ce onu staru spustiti na jedan prag secanja nize. Jer je današnjica, u vreme interneta i milijardi informacija kojima smo izloženi, pre svega – promena, novo. Zato je 7.990.000 pronalazaka na Guglu kada se ukuca Novak Đoković, a "samo" 968.000 kada je u pitanju Yugo, velika šansa srpske automobilske indistrije, koje je Novak i te kako svestan, posto nosi uvek kapu sa oznakom Zastava Automobli". To sto je menjac u kolima iz 1981. nema veze.
Vidi, naravno da je otužno, ali 1) nije ništa novo, 2) ne misli se ozbiljno nego se svesno zamazuju oči.Angažman strateškog trusta mozgova (u bilo kojoj garnituri) odavno drži kao prioritet čuveno Slanje Slike u Svet. Kad je ubijen Taton u centru Beograda, prve izjave su bile u stilu "kakvu to sliku o nama šalje u svet". To nije ništa drugo nego demonstracija plitkoumnosti, polishing brass on the Titanic. Sad, to što je u glavama izvođača verovatno ucrtano kao 1 strateška svest, taktički vispreni PR potezi, da li u damage control stilu ili ne - suštinski nije bitno...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...