Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

je li vazno? je li tacno, ovaj deo o laziranju najvaznijih ekonomskih pokazatelja u poslednjih ko zna koliko godina? (ozbiljno pitam, nemam vremena da proveravam)
tacno je. ali to nije diskusija za ovu temu.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ne znam za posljednjih par godina, ali mi se mnogo svidjelo kako statisticki podaci variraju od januara naovamo u zavisnosti od toga koliko je ljudi u strajku i da li rasim ljajic osjeca predizbornu svjetsku bol

Edited by morgana
Link to comment
ja se vec osjecam srecno i zaposleno, iako nisam iz srbije
To je zato sto se optimizam i "pozitivizam" iz lidera regiona preliva na ceo isti -_-
Link to comment
promače mi ovo. ako već smem da se razularim s pretpostavkama- pre situaciju zamišljam kao 1 direktno "e, sad vi lepo počnite da pišete to i to", ništa hint hint wink wink. što bi organizatorima cinculirao neko ko ih drži u džepu?
nije nelogicno.
Link to comment

Nije nelogično nego je paranoično. Kao što je MancMellow gore primetio, i drugi pre njega, bilo koji pokušaj političkog poentiranja na tom veštačkom talasu optimizma je osuđen na katastrofalan neuspeh. Zamislite kako 1 Predsednik dolazi u toku kampanje kod nekog iole razumnog voditelja u emisiju, i kreće sa tom pričom - "nije da smo mi loše radili, nego ste vi svi lenja i negativna stoka koja se ne smeje dovoljno"... pa razapeli bi ga sutra i najnesposobniji politički protivnici.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Zamislite kako 1 Predsednik dolazi u toku kampanje kod nekog iole razumnog voditelja u emisiju, i kreće sa tom pričom - "nije da smo mi loše radili, nego ste vi svi lenja i negativna stoka koja se ne smeje dovoljno"... pa razapeli bi ga sutra i najnesposobniji politički protivnici.
ne nuzno ako konkretizuje optimizam Edited by morgana
Link to comment

das razumemo, nisam ni ja mislila na takvu direkt u glavu formulaciju, nego neku uvijeniju i ušminkaniju varijantu čija je poruka tu negde.mislim da su nesposobni, ali ne baš toliko.

Link to comment

nego, nešto razmišljam kako bi reagovali da je na tim tamo blogovima bilo napsano nešto poput ovog

setimo se i da je đinđić mnoge govore temeljio na optimizmu i poticanju elana u ljudinaravno, drugačiji je kontekst. imao je većeg kredita da na tome insistira, jer su za stanje bili krivi ovi pre njega, dok ovima danas za stanje ne može biti niko kriv do oni sami Edited by spin&doktors
Link to comment
valjda podsvesno. mene je bez zezanja sramota od same sebe kad krenem da razmišljam o nečemu, pa počnem da se zakrivljujem ka paranoji. nisam sklona teorijama zavere i "nešto je šušnulo" i "jel se ona senka pomerila?" rezonu.
Moram ti vrlo zameriti zbog ispoljenog opreza. Ajde ta senzorna paranoja, to je nešto drugo i za to postoje lekovi, ali paranoidne reakcije na stimuluse iz medijske sfere vrlo su opravdani i poželjni. Teorije zavere nisu ništa drugo do moderno predanje, epski ciklusi kojima se običan čovek i građanin brani od struktura moći. Naročito kod nas Balkanu gde nas te "strukture" periodično guraju u vrtloge istorije i geopolitičke tesnace. Šta sirotom bespomoćnom čoveku ostaje, kada ne može da dopre do njih, da ih odglasa ili motkom otera, osim da ih prozreva i raskrinkava. To je potpuno legitiman mehanizam odbrane, a rekao bih i brend kojeg ne treba se stidimo. Sečam se izjave Paddy Ashdown-a date za radio Slobodna Evropa, negde '98, kasnije je više puta to ponovio u raznim intervjuima:"Balkan is the world capital of conspiracy theorizing." Treba da budemo ponosni, a ne da se tamo neki David Icke šepuri kao svetska zvezda teorije zavere...
ali ako ovi nastave sa svakodnevnim kretenarijama, za koji mesec se neću začuditi ni ako iz njih poiskaču gušteri.
... pored živog Dejana Lučića, pogotovu Milana Vidojevića. Sramota. Edited by dexter8
Link to comment
das razumemo, nisam ni ja mislila na takvu direkt u glavu formulaciju, nego neku uvijeniju i ušminkaniju varijantu čija je poruka tu negde.mislim da su nesposobni, ali ne baš toliko.
koliko sam primetio, niko od ovih koji u tome vide neku pozadinu, iključujući i mene, nije ni zamislio da će to da ide direktnopre će da se ide kroz postupno prepariranje javnog mnenja, bitno je samo da se grudva snega zakotrljanaravno, sve i da se to ne znam kako uradi, to opet ne može presudno da utiče na ihod izboraa uostalom ni ti šaper & friends nisu toliki marketinški magovi kakvim se predstavljaju ili kakvim ih predstavljajuparanoje ne treba samo da budu u smislu da gore sedi neki ne znam kako pametan trust mozgove koji će tek tako sve da nas prejebe i utisne nam nešto u podsvestipak, ne treba ni da se podcenjuje njihova glavna snaga, a to je kontrola nad medijima, što je mnogo bitnije od bilo kakve kreativnosti
Link to comment
a uostalom ni ti šaper & friends nisu toliki marketinški magovi kakvim se predstavljaju ili kakvim ih predstavljaju
Naravno da nisu, zato sad i imamo priliku da čitamo uratke niskobudžetnih Marijana Mateus dok nam najlepše mace zapušavaju najlepše noseve.
Link to comment

@spinma tadic ce da sere o poljoprivredi kao strateskoj grani ili smanjenju poreza i doprinosa zbog kojeg ce mala privreda da pomanita kolko ce dodatnih radnika da zaposli i kolko ce novih firmi da se pootvara ili tako nesto a opsti optimizam moze da ide samo kao bekgraundsta jos ima, metar autoputa, izbacili smo dinkica i promijenili politiku, blabla

Edited by morgana
Link to comment

pa da, nisu baš toliko prsli da misle da će izbore da dobiju šireći talase optimizma po srbiji

Edited by spin&doktors
Link to comment
tacno je. ali to nije diskusija za ovu temu.
slazem se. no mi se ipak cini malo znacajnijim (i kao podatak, i kao eventualni mehanizam vlasti za predstavljanje alternativne stvarnosti i bildovanje pozitive) od blogoptimizma.ako se vlast uzda u prepariranje javnog mnenja na ovaj nacin, onda verovatno racuna da ce prvi efekti biti vidljivi vec na prevremenim izborima 2068.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...