Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

kinzedobrosevratio!evo posta sa slicne teme na dizajnzoni: link
u, pa izgleda da ja nisam jedini ludak, usamljen u svom mišljenju glede prodžekta
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Izvinjenje, ja nisam bila aktivna na nekom forumu od... otprilike 2000., a tada nisu bili animirani smajliji, nego samo znaci; osim toga, ja još uvek vežbam kakav je običaj u ovoj kući, jer ranije sam bila u kafani.
ukratko, dozvoljen je 1 smajli po postu, moras da se izujes ispred i clanarina je 10 evra. dobrodosla :) :)
Link to comment
Ima i onih koji izuzetno dobro promišljaju svet oko sebe, pa me čudi šta traže u takvom društvu.
isti utisak. kao sto rekoh jedan moj dobar drugar napisao tekst tamo. on taj sajt kapira (misli da je to njegova jedina funkcija) kao mesto gde ce ljudi doci da procitaju kako se nesto lepo desilo nekom drugom, umesto da slusa sranja sa dnevnika. i veruje da i svi ostali (ili barem vecina), ukljucujuci i pokretace akcije imaju isti stav prema tome. videcemo kako ce se stvar razvijati, tj dal ce realnost da demantuje njega ili mene.
Link to comment
... ali od trenutka kad se tome pridao značaj u centralnom dnevniku rts, samo neki dana posled izjave predsednika srbiju u kojoj se potencira optimizam, sve mi to više liči na jednu osmišljenu propagandnu akciju...
ја бих да нагласим да приватни анонимуси на ртс рецимо долазе тешко. и да се на ртс данас не може пропагирати ништа осим оптимизма (хтедох да кажем - као да је некад могло, па сам се сетила кад су били пропагирани мртви људи, али је то имало другу сврху, па да кажемо да их данас нема и да је то добро). чак и ако имате крајње озбиљан проблем и успете да се докопате другог дневника, приватним или колосално компликованим неким везама, проблем ће (дакле проблем, не разгледање бубамара по сунчаном подневу!) или бити потпуно маргинализован или предизајниран у нешто друго или ће просто нестати у монтажи. а ако проблем још на неки начин тангира државу, може да се деси и да буде сугерисано да то неће да може, него, хајмо насмејаније...с друге стране, клима на већини медија и јесте таква, ако сте имали прилику да погледате оптимистичну мотивациону емисију о канцеру код жена, на првој, пре неку ноћ. то је методологија новог доба, канцер у чоколади, канцер у марципану. ију, стварно непријатан пресладак канцер. забринута лица, а певачица у студију неће запевати, мада има 1 ишчекивање у зраку. као да из неког разлога мора да се говори, јер је то друштвено одговорно да говоримо о белају у који упаде завидан проценат народа, али ако већ мора, нека буде са много машница и звездица, како ником не би било непријатно. а јесте непријатно и треба да буде. ко је на пример легао после те емисије и помислио, баш је кул ова жена са раком :unsure: а биће тога још и још. и све површније.срећа је, као и обично негде између, али ко ће још и тиме да се бакће...едип 1. ђеси лујо, нек си нам се вратио у ови луксуз! :D едип 2. госпо тауреан, не слушај тог милерама и не дај му никакве паре :lol: Edited by thermal bug
Link to comment
ukratko, dozvoljen je 1 smajli po postu, moras da se izujes ispred i clanarina je 10 evra. dobrodosla :) :)
E, važi, hvala, ja se nisam šalila - ono je stvarno bila kafana; a gde mogu da se raspitam jel' može odma neki paušal da se plati pa da ja lepo mogu komotno da se bahatim sa smajlijima? :)
Link to comment
kinzedobrosevratio!
Boljetenašao! Akasam se ja vratio, da si ti živ i zdrav, samo ne čitaš đe ja pišem.
едип 1. ђеси лујо, нек си нам се вратио у ови луксуз!
Došo sam da širim optimizam! Samo optimizam! :evil: Pa ko živ, ko mrtav. Edited by king louie
Link to comment
isti utisak. kao sto rekoh jedan moj dobar drugar napisao tekst tamo. on taj sajt kapira (misli da je to njegova jedina funkcija) kao mesto gde ce ljudi doci da procitaju kako se nesto lepo desilo nekom drugom, umesto da slusa sranja sa dnevnika. i veruje da i svi ostali (ili barem vecina), ukljucujuci i pokretace akcije imaju isti stav prema tome. videcemo kako ce se stvar razvijati, tj dal ce realnost da demantuje njega ili mene.
Baš to. Ne samo da se lepo desilo drugom, nego da negde ima nešto lepo, malo, toplo, na srce da se metne. S tom razlikom da ja nemam pojma koji su primarni motivi bilo koga, a verujem pouzdano jedino u to da će sutra svanuti.
Link to comment
едип 2. госпо тауреан, не слушај тог милерама и не дај му никакве паре :lol:
Hvala na opomeni, zasad samo tvrdimo pazar - ja sam od onih ljudi koji gledaju šta će da dobiju za pare koje daju cool.gif
Link to comment

jel bude negdje na netu ova rts-ova emisija 'oko ekonomije'? necu biti kuci u 6 i po, a zivo me zanima sta ce gosti da kazu, hoce li se nezaposlenost smanjiti na prihvatljiv postotak ako nezaposleni promijene mjesto boravka ili profesiju u potrazi za poslom ili naprave svoju internet tvrtku.

Link to comment
jel bude negdje na netu ova rts-ova emisija 'oko ekonomije'? necu biti kuci u 6 i po, a zivo me zanima sta ce gosti da kazu, hoce li se nezaposlenost smanjiti na prihvatljiv postotak ako nezaposleni promijene mjesto boravka ili profesiju u potrazi za poslom ili naprave svoju internet tvrtku.
možeš da je pogledaš posle na njihovom sajtuma, sve je to jedno veliko sviranje kujcu i vađenja iz gouana, okretanje ćurka, što bi reko narodu predizornoj kampanji su forsirali priču da su oni ti koji će da obezbede toliko i toliko stotina hiljada radnih mesta, pa, kad su skapiali da su se malo zajebali s tim obećanjem, potrebno je raju ubediti u to da je svaki čovek dužan da sebi nađe posao Edited by spin&doktors
Link to comment
jel bude negdje na netu ova rts-ova emisija 'oko ekonomije'? necu biti kuci u 6 i po, a zivo me zanima sta ce gosti da kazu, hoce li se nezaposlenost smanjiti na prihvatljiv postotak ako nezaposleni promijene mjesto boravka ili profesiju u potrazi za poslom ili naprave svoju internet tvrtku.
мислим да они бесе све емисије.
Link to comment
:lolol: meni ovo deluje ko nedelja nevernih beba na forumu.
Cim sam video one komentare, odmah se setih. Doslo mi je da iskopiram ceo onaj topic tamo, ali me mrzi - nije ni cudo sto sam gubitnik tranzicije.
Link to comment
Rano sam naučila i shvatila da sam jedinka potpuno nezavisna od celog sveta koji me okružuje. Svako ima svoj život i svako od svog života ima pravo da napravi ono što želi. Izbor je na nama, ljudima. Mnogi misle da sam malo naopaka i neko ko je malo „na svoju ruku“. To su obično oni ukroćeni predrasudama i kolotečinom života. Smem i hoću ponosno da kažem, da umem da volim, da praštam, da ne umem da mrzim, da ne umem da moram, da umem da živim, da volim da dam, da vrlo skromno uzimam, da umem sve ljudske postupke da razumem, umem da prihvatim ono što me snađe i da se nasmešim kad je baš teško....Znači od svoje trinaeste godine se trudim da svoju rođenu majku naučim da manje brine, da se više opusti, da uživa, da shvati da ima dete koje će zauvek umeti da sanja, mašta, igra se, da voli, da želi, da očekuje od života mnoge „nemoguće“ stvari, da veruje da nemoguće stvari ne postoje, da je nemoguće jedino jedno takvo dete ukrotiti i objasniti mu da je život ozbiljan, jer je to isto dete odavno, još sa svojih 13 skontalo da je život upravo baš, jedna velika dobra, zanimljiva, vesela zajebancija.A lepo u Srbiji vam je baš sve. Isto kao što vam je sve lepo u Švedskoj, Brazilu, Avganistanu, Francuskoj, Madagaskaru, Jordanu, Kubi, Libiji, Novom Zelandu, Boliviji ili bilo gde na ovom lepom svetu. Svejedno je gde ste, svejedno je kako živite, svejedno je šta vas okružuje, kakve sve probleme imate, sve dok to nešto lepo umete da nađete i među svim ružnim stvarima i događajima koji nas sve ponekad zadese i okružuju, pa ma gde se nalazili. Znam!
To je ta odvojenost od spoljnog sveta što sam već pominjao. Sve dok imamo omiljeno šetalište pored reke, klupicu u parku ili bliskost za dragim ljudima, svejedno je gde živimo - u Avganistanu, Francuskoj ili Srbiji.
Link to comment
To je ta odvojenost od spoljnog sveta što sam već pominjao. Sve dok imamo omiljeno šetalište pored reke, klupicu u parku ili bliskost za dragim ljudima, svejedno je gde živimo - u Avganistanu, Francuskoj ili Srbiji.
kada se procita njena autobiografija stvari budu malo jasnije. poslednji bold je posebno jaktm, njime zavrsava deo koji je vezan za radni deo autobiografije.......Napisala sam i jednu knjigu za jednog čoveka i to za DŽ. Pisala sam za jedne naše poznate novine, fotografisala i prelamala strane na kraju. Sigurno sam nešto zaboravila, ali sve u svemu kada se sve ovo sabere, nema ni cela godina rada. Možda dve. Ma nema toliko, a u dupetu imam cele 34 godine života. Mnogo mi je dobro u životu.Radno mesto koje sada imam, ne bih dala ni za kakve pare. Ja sam sada sekretarica padobranskog kluba Nebeski Dijamant, a po malo i gazdarica. Imam cele dve i po godine staža, a od toga sam na bolovanju već godinu i po, a imam pravo na još toliko bolovanja. Znate kako kažu, „ko zna zna, ko ne zna…“ , …ma ko ne zna nikada neće ni da nauči.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...