Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Mislim da je i Varagić dočekan korektno, u granicama mogućnosti. Ovo nije bridž-klub nego visoko polemičan internet forum, ko ne može da podnese atmosferu kao u tekken turniru, ima i drugih zabava na svetu. A mi i ovde imamo ljude koji su pozitivni kao neki sa 365dana, ali uspevaju da nekako kontrolišu svoje cvetne i leptirićarske nagone. Što kaže Sava iz Kikinde za radnike "komunog preduzeća": "doooobro, neka dođu".E da - dobro došla. Lepo je kada se na forumu pojavi neko ko ume da komunicira normalno i bez kompleksa.
Normalno da nije bridž-klub :). I hvala još jednom na dobrodošlici. Moje pitanje je bilo pokušaj nalaženja odgovora na moje privatno pitanje - jer ovde na jednom mestu postoji brainstorming, a na više od 140 karaktera :). Vidite, neki od autora 365 dana su vrlo rečiti ljudi, i umeju korektno da razgovaraju (koliko znam), ja (iz svog načina razmišljanja) ne mogu da dobacim što ne bi došli. Da bi bilo svega, verovatno bi - ali, kako bi se drugačije upoznali :).
Link to comment
Morgana, ne znam koliko mogu da vam objasnim, ali - kako ja vidim, tamo ima mnogo ljudi koji će dati sve od sebe pogotovo tada kad nemaju para da plate ratu, ili kad su odbijeni 21-vi put. Ja sam taj slučaj :). S tim što ne umem da kažem koliko posle 20 ili 25 godina takvog življenja čovek realno može, intimno, biti optimista; mislim da su možda zato i pisali o ličnim stvarima, bar ja jesam - jer o ovoj državi nemam šta lepo da napišem. Osim kako volim reku ili slično, što je opet - lični doživljaj.
super za tebe, i ja sam taj slucaj, ali davanje svega od sebe je zestoko opstruisano i dometi su mu zestoko umanjeni spoljnim faktorima, pa bi nekako propaganda tog selfhelpa mogla da ide suptilnije, u najmanju ruku. vecina ljudi daje sve od sebe da nadje posao i da priuste svojoj porodici kakav-takav zivot. eno neki crnce kod privatnika, ako imaju srecu da nisu nezaposleni, bez mogucnosti da dobiju slobodne dane koji im po zakonu pripadaju. drugi su otpremnine ili drugacije stecen novac ulozili u mali biznis ili u najmanju ruku valjaju neku robu. da mi je neko prije npr 4 godine rekao da cu da pljujem po preduzetnistvu, ne bih mu vjerovala. ali eto, taj se lijep pojam isprostituisao bas kao i brendiranje i izvrsnost.
Link to comment
Sad mi je sinulo na šta me 365 lepih dana podseća - "bežanje u zdrav razum"...
Mene podseca na degenerike koji ti na svaku prituzbu, ma koliko opravdana bila i na ma koliko se notorne stvari odnosila, uzvracaju sa "sto si toliko negativan?". Ili, "zasto se nerviras zbog stvari koje ne mozes da promenis?". Znaci, ako ikada budem odgovarao zbog ubistva, to ce biti zbog jednog od ta dva pitanja. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
...ponavljam, ne mora da znaci da svi koji tamo pisu imaju iste poglede na svet.
Normalno da nemaju :). Neke od njih volim da vidim, sa nekima mogu eventualno popiti kafu, a neke ne mogu da vidim očima. Bože moj.
Link to comment
super za tebe, i ja sam taj slucaj, ali davanje svega od sebe je zestoko opstruisano i dometi su mu zestoko umanjeni spoljnim faktorima, pa bi nekako propaganda tog selfhelpa mogla da ide suptilnije, u najmanju ruku. vecina ljudi daje sve od sebe da nadje posao i da priuste svojoj porodici kakav-takav zivot. eno neki crnce kod privatnika, ako imaju srecu da nisu nezaposleni, bez mogucnosti da dobiju slobodne dane koji im po zakonu pripadaju. drugi su otpremnine ili drugacije stecen novac ulozili u mali biznis ili u najmanju ruku valjaju neku robu. da mi je neko prije npr 4 godine rekao da cu da pljujem po preduzetnistvu, ne bih mu vjerovala. ali eto, taj se lijep pojam isprostituisao bas kao i brendiranje i izvrsnost.
Da ne zamerite, ja ne mislim da je to baš jako lepa osobina :), jednostavno zato jer iscrpljuje posle dugog vremena. Baš zato što je sve, ali SVE žestoko opstruisano (a i to ste vrlo blagonalkono rekli). Sve u šta pogledam oko sebe je moguće izvesti sa deset puta više napora nego što bi trebalo da je normalno, a i to možda, i još idemo naniže, koliko ja mogu da vidim. A što se tiče preduzetništva, ja pljujem 2o godina, samo slobodno :). E, sad - da li je 365 dana trebalo da preduzme nešto drugo, drugačije, ovako-onako, ne umem da kažem; ja sam apsolutni laik za PR i slično. A i ne mogu da ulazim u to da li neko svoje pare i/ili vreme troši na ovakav ili onakav način, društveno opravdan ili ne.
Link to comment
zajednicka platforma ovih sto pisu na 365 je, koliko ja vidim, da svako napise po jedan "optimisticki" tekst. mene cudi sto svi pokusavaju da nadju neku zaveru u tome, te da li je DS iza njih, te da li je Djilas, SNS, RTS, Saper, te koja im je misija... potpuno ludilo.ja sam morao da se javim jer znam dosta ljudi koji su tamo pisali a ujedno i dosta ljudi sa ovog foruma, pa mi je cudno da vidim koliko galama se digla zbog generalizacija i sa jedne i sa druge strane. kao da su ovde svi pesimisti, a tamo svi optimisti... budalastina. a zao mi je da jedan u sustini dobar projekat propadne jer je pogresno shvacen.
po meni je ta zajednička platforma sasvim blesava. radi se o skupini ljudi koji a sajtu dogovorno pokazuju isključivo radost i optimizam, što naravo nema veze s njihovim stvarnim doživljajem. kao prvo, uopće mi nije jasno zbog čega ushićenost i optimizam postavljeni kao superiorni u odnosu na ostale afekte. taj imperativ "zadovoljstva" je prisutan u kulturik naravno i izvan ovog sajta, samo je tu koncentriran i doveden preko ruba pameti. pretpostavljam da je dio odgovora u tome što "sretan" bolje troši. druga stvar je notorna činjenica da stalno ushićen može biti samo onaj ko je neiskren ili predoziran antidepresivom (a i to teško!). e sad, kakvu korist može ikome donijeti takva kolektiva negacija neugodnog, ne vidim ni uz najbolju volju. ako je cilj međusobna podrška, onda je valjda iskrenost i autentičnost osnovni preduvjet?
Link to comment
Da ne zamerite, ja ne mislim da je to baš jako lepa osobina :), jednostavno zato jer iscrpljuje posle dugog vremena. Baš zato što je sve, ali SVE žestoko opstruisano (a i to ste vrlo blagonalkono rekli). Sve u šta pogledam oko sebe je moguće izvesti sa deset puta više napora nego što bi trebalo da je normalno, a i to možda, i još idemo naniže, koliko ja mogu da vidim. A što se tiče preduzetništva, ja pljujem 2o godina, samo slobodno :). E, sad - da li je 365 dana trebalo da preduzme nešto drugo, drugačije, ovako-onako, ne umem da kažem; ja sam apsolutni laik za PR i slično. A i ne mogu da ulazim u to da li neko svoje pare i/ili vreme troši na ovakav ili onakav način, društveno opravdan ili ne.
Cemu ovi silni smajliji? Malo je spooky. I nervira.
Link to comment
Cemu ovi silni smajliji? Malo je spooky. I nervira.
Spooky je - jezovito? Izvinjenje, ja nisam bila aktivna na nekom forumu od... otprilike 2000., a tada nisu bili animirani smajliji, nego samo znaci; osim toga, ja još uvek vežbam kakav je običaj u ovoj kući, jer ranije sam bila u kafani.
Link to comment
hmmm... mislim da je ovaj forum mnogo vise od toga, ovde ipak ima gomila ozbiljnih diskusija. ne bih rekao da je sve tako banalno i prosto.zajednicka platforma ovih sto pisu na 365 je, koliko ja vidim, da svako napise po jedan "optimisticki" tekst. mene cudi sto svi pokusavaju da nadju neku zaveru u tome, te da li je DS iza njih, te da li je Djilas, SNS, RTS, Saper, te koja im je misija... potpuno ludilo.ja sam morao da se javim jer znam dosta ljudi koji su tamo pisali a ujedno i dosta ljudi sa ovog foruma, pa mi je cudno da vidim koliko galama se digla zbog generalizacija i sa jedne i sa druge strane. kao da su ovde svi pesimisti, a tamo svi optimisti... budalastina. a zao mi je da jedan u sustini dobar projekat propadne jer je pogresno shvacen. eto, pa sad, ako me se sete za dan bezbednosti...
ja sam pre nekoliko strana samo izrazio skepsu glede svega toga, naglašavajući da nemam konretne dokaze za to što tvrdim, već sam neke stvari stavio u kontekst.lično, imam otpor prema svakom pokušaju negacije stvarnosti, pa bio to veliki brat, farma, dvor ili 365lepih dana. odnosno, prema sve što za svoju kranju posledicu, ili cilj, ima otupljivanje kritike i primišljanja "društvene stvarnosti".u početku mi se činilo da je to samo benigni, naivan i nekreativan projekat grupe pretencioznih samoreklamera, ali od trenutka kad se tome pridao značaj u centralnom dnevniku rts, samo neki dana posled izjave predsednika srbiju u kojoj se potencira optimizam, sve mi to više liči na jednu osmišljenu propagandnu akciju.ok, ne mora to da znači i da je tako, možda je u pitanju samo niz slučajnosti, ali ajd da vidimo kako će se stvari dalje razvijati.u krajnjoj liniji, nemam ništa protiv optimima, uostalom gotovo da ne postoji čovek koji ne veruje da će mu nekoj tamo perpsektivi (daljoj ili bližoj) biti bolje, ali forsiranje pogleda na svet koji izgleda tako kao da smo napušeni mi je podjednako glupo i licemerno.
Link to comment

Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí. Ať žije Trockij! LudvíkBez obzira na moje nepoznavanje kontexta bih ipak rado istakao provokativnost i objektivnu subverzivnost ove optimističke diverzije na sivom srbijanskom i širem svakodnevlju. Plasirati naivističko širenje dobrih vibracija u vrijeme kad se okorjeli cinizam i izgooglana celomudrenost usisava s majčinim mlijekom - rešpekt! A simulacija životnog uspjeha, vješanje cvijeća po lancima lumpenproletera/tranzicionih gubitnika i ostalo što se ovdje nalijepilo ovim optimističarima može biti da također stoji, ali nije bitno. Nebitno je, jer su šanse da se neka kampanja optimizma zbilja zapati, te odigra rečenu opijumsku ulogu, toliko male, da to ne bih ni računao. Što ostaje je baš lep ovaj svet, ovde potok, onde cvet. I vops na terasi. :) :) :) :) :) ;)

Edited by king louie
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...