Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

pazi secate se one kampanje 'volis hrvatsku?' koja je valjda trebalo da natera ljude da svoje smece ne rasipaju posvuda. kada te neko tako imperativno interpelira (da ne kazem prozove) jedini odgovor koji mozes da ponudis je jedna forma simbolicke destrukcije: ne, ne volim hrvatsku.tako isto kao i kada procitam ovo comickino piskaranje ili vidim reklamu 'ovo je nasa srbija gde najlepse lisce pada' jedino sto mogu da odgovorim je: ne, to nije moja srbija.

Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

nemam nista protiv pomaganja siromasnoj djeci, da ne bude zabune. nekome ce dobro doci.ovo je size akcije: u srbiji mogu da se postizu izvanredni rezultati, uprkos siromastvu, kako u osnovnoj i srednjoj skoli, tako i kasnije, i svi treba da se trudimo oko toga, cvetic leptiricto je trebalo reci mnogo, mnogo opreznije. jer nisu svi u stanju za velika pregnuca kad ima fale osnovne stvari, ili imaju samo osnovne stvari.kako u skoli tako i sa start-apom. ili ne daj boze beruci lubenice sa 50 godina na 40 C.
ти ћеш се жива наизвињавати ове недеље, и ђе јеси и ђе ниси :lol:
Mislim da je i Varagić dočekan korektno, u granicama mogućnosti. Ovo nije bridž-klub nego visoko polemičan internet forum, ko ne može da podnese atmosferu kao u tekken turniru, ima i drugih zabava na svetu. A mi i ovde imamo ljude koji su pozitivni kao neki sa 365dana, ali uspevaju da nekako kontrolišu svoje cvetne i leptirićarske nagone. Što kaže Sava iz Kikinde za radnike "komunog preduzeća": "doooobro, neka dođu".
тако некако. ја сам чак склона да дам човеку и штогод кредита, знајући да се од њега могло некад научити понешто, док он још није био е-ово-и-оно, а ја нисам била нештодруго-ово-и-оно (не знамо се, ни тад ни после, да се разумемо). на крају крајева, ово је место где човек никад није сигуран где ће тачно да погине ^_^ (а посебно у поређењу са зекама које се овде мало-мало организују за нове :lol:)едип: захваљујем се националном писму народа мог, захваљујући њему сам одвојила неколико секунди свог драгоценог времена на да научим MultiQuote :isuse: Edited by thermal bug
Link to comment

@Kimmozda si malo precenio namere 365 bloga ako si zakljucio da im je namera bas toliko megalomanska da spasavaju svet. @Pacey generalizujes, pa ne misle svi koji su tamo pisali isto o svemu. ima boljih i gorih tekstova, kao i ovde uostalom.

Link to comment
pa upravo o tome se radi - diletantizam najviseg ranga. ne samo sto su promasili temu vec su uspeli da navuku bes na sebe. dosetili se organizatori da se samopromovisu kroz humanitarni rad, videli da to trenutno pali, pa krenuli u akciju. nemam nista protiv - ali sto nisu naucili kako se to radi. da je ovo akcija dece neke osnovne skole ne bi li skupili kintu za fiskulturnu salu - fair enough. al ovaj diletantizam ne sme da se nagradi. opasno je. little knowledge...
da je ovo samo akcija ljudske solidarnosti u kojoj se optimizam siri tako sto se ljudi medjusobno pomazu a ne invertirana glorija u kojoj citamo o lajfstajlu ne tako bogatih i ne tako poznatih (ali koji se trude) mozda bi i imalo nekog smisla. ovako, jedan bokanluktm sto bi rekao dabovic.
Link to comment
@Kimmozda si malo precenio namere 365 bloga ako si zakljucio da im je namera bas toliko megalomanska da spasavaju svet. @Pacey generalizujes, pa ne misle svi koji su tamo pisali isto o svemu. ima boljih i gorih tekstova, kao i ovde uostalom.
samo srbiju. dusu po dusu ko neki sumanuti baptisti. samo sto kada malo zakopas ispod povrsine shvatis da piju tvoj milk sejk. Edited by kim_philby
Link to comment
@Kimmozda si malo precenio namere 365 bloga ako si zakljucio da im je namera bas toliko megalomanska da spasavaju svet.
ali njihova je poruka otvorena, pruzite maksimalne rezultate iako mozda nemate od cega da otplatite kredit ili su vas odbili 20 outa kad ste konkurisali za posao. otuda i stipendiranje siromasne a uspjesne djece. i bezobrazno tupljenje preduzetnika u reakcijama na tekst vremena.
Link to comment
@Pacey generalizujes, pa ne misle svi koji su tamo pisali isto o svemu. ima boljih i gorih tekstova, kao i ovde uostalom.
Više puta sam napisao da tamo ima različitih ljudi. Ponoviću. Ima onih koji su prodavci magle. Ima onih koji su u realnom problemu pa im treba nešto što će im barem trenutno baciti osmeh na lice i poslužiti za podizanje samopouzdanja. Ima i onih koji zavide prodavcima magle što su postigli to što su postigli, a istovremeno se ne mogu pohvaliti svojim statusom. Tu su i ljudi koji vole da budu optimisti, ali ne kapiraju da je sajt napravljen da forsira optimizam, iako to piše u samom naslovu. Ima i onih koji izuzetno dobro promišljaju svet oko sebe, pa me čudi šta traže u takvom društvu.
Link to comment
ali njihova je poruka otvorena, pruzite maksimalne rezultate iako mozda nemate od cega da otplatite kredit ili su vas odbili 20 outa kad ste konkurisali za posao. otuda i stipendiranje siromasne a uspjesne djece. i bezobrazno tupljenje preduzetnika u reakcijama na tekst vremena.
ovde http://www.365lepihdana.rs/about/ mi se nekako cini da je sve mnogo bezazlenije od toga.
Link to comment
Više puta sam napisao da tamo ima različitih ljudi. Ponoviću. Ima onih koji su prodavci magle. Ima onih koji su u realnom problemu pa im treba nešto što će im barem trenutno baciti osmeh na lice i poslužiti za podizanje samopouzdanja. Ima i onih koji zavide prodavcima magle što su postigli to što su postigli, a istovremeno se ne mogu pohvaliti svojim statusom. Tu su i ljudi koji vole da budu optimisti, ali ne kapiraju da je sajt napravljen da forsira optimizam, iako to piše u samom naslovu. Ima i onih koji izuzetno dobro promišljaju svet oko sebe, pa me čudi šta traže u takvom društvu.
mozemo da se slozimo da je to nesrecno slozen naslov, ni meni se ne svidja ta rec forsiranje. ali opet mislim da se napada nesto cega nema. i ovde ima raznoraznih ljudi pa te niko ne pita sta radis u njihovom drustvu. ponavljam, ne mora da znaci da svi koji tamo pisu imaju iste poglede na svet.
Link to comment
mozemo da se slozimo da je to nesrecno slozen naslov, ni meni se ne svidja ta rec forsiranje. ali opet mislim da se napada nesto cega nema. i ovde ima raznoraznih ljudi pa te niko ne pita sta radis u njihovom drustvu. ponavljam, ne mora da znaci da svi koji tamo pisu imaju iste poglede na svet.
ovo je diskusioni forum. po svojoj formi, forum je drugačiji od koncepta 365 dana gde postoji nekakva zajednička platforma SVIH članova. Ti ljudi organizuju zajedničke akcije koje su zajedničkim naporima prepoznali kao bitne. Isto tako, imaju zajedničku svrhu pisanja tekstova.Mi ovde najviše što radimo zajedno je da jedemo rebarca po kafanama ili zovemo radio fokus da se sprdamo sa Uglješom.Potpuno neuporedivo. Edited by pacey defender
Link to comment
Mi ovde najviše što radimo zajedno je da jedemo rebarca po kafanama ili zovemo radio fokus da se sprdamo sa Uglješom.
hmmm... mislim da je ovaj forum mnogo vise od toga, ovde ipak ima gomila ozbiljnih diskusija. ne bih rekao da je sve tako banalno i prosto.zajednicka platforma ovih sto pisu na 365 je, koliko ja vidim, da svako napise po jedan "optimisticki" tekst. mene cudi sto svi pokusavaju da nadju neku zaveru u tome, te da li je DS iza njih, te da li je Djilas, SNS, RTS, Saper, te koja im je misija... potpuno ludilo.ja sam morao da se javim jer znam dosta ljudi koji su tamo pisali a ujedno i dosta ljudi sa ovog foruma, pa mi je cudno da vidim koliko galama se digla zbog generalizacija i sa jedne i sa druge strane. kao da su ovde svi pesimisti, a tamo svi optimisti... budalastina. a zao mi je da jedan u sustini dobar projekat propadne jer je pogresno shvacen. eto, pa sad, ako me se sete za dan bezbednosti...
Link to comment

pa problem je upravo sto je ostavljeno dosta mjesta da projekat bude pogresno shvacen, jer je lose postavljenprotivno popularnom misljenju, tim marketinzima i srodnim disciplinama ne moze da se bavi svako da ne sirimo do samozaposljavanja

Edited by morgana
Link to comment
pa potpuno isto je i sa ostalim autorima tamo, vecina njih ima blogove ili sta vec gde "registruju haos oko sebe", pocevsi od osnivaca. ne znam zasto postoji ta polazna tacka da ljudi koji tamo pisu nemaju pojma kako je ziveti u srbiji danas.
Zato što ih (ipak) ima. Koliko ja mogu da vidim, jer - kako rekoh - uživo poznajem samo mali broj autora, i većina zna jako dobro šta život jeste, ma koliko godina imali. Međutim, pojedini od tih koje znam, zaista nemaju pojma šta znači patiti se kao Vera, kao Deda Bor, kao Janavi, da ne imenujem druge.
Link to comment
ali njihova je poruka otvorena, pruzite maksimalne rezultate iako mozda nemate od cega da otplatite kredit ili su vas odbili 20 outa kad ste konkurisali za posao. otuda i stipendiranje siromasne a uspjesne djece. i bezobrazno tupljenje preduzetnika u reakcijama na tekst vremena.
Morgana, ne znam koliko mogu da vam objasnim, ali - kako ja vidim, tamo ima mnogo ljudi koji će dati sve od sebe pogotovo tada kad nemaju para da plate ratu, ili kad su odbijeni 21-vi put. Ja sam taj slučaj :). S tim što ne umem da kažem koliko posle 20 ili 25 godina takvog življenja čovek realno može, intimno, biti optimista; mislim da su možda zato i pisali o ličnim stvarima, bar ja jesam - jer o ovoj državi nemam šta lepo da napišem. Osim kako volim reku ili slično, što je opet - lični doživljaj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...