Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Komentar u vezi Tiborovog teksta. Primetiti da čovek registruje haos oko sebe, da poprilično dobro detektuje njegove uzroke (ko prati njegov b92 blog zna o čemu pričam), tako da se on ne uklapa u dominantni profil dospešivača na 365dana koji okreću glavu od problema. Tekst je bljutavo napisan i upakovan u optimističnu oblandu, ali barem nije odvojen od društva.
ma dobro, ok je tibor, nekad i kafa prija, nekad i salonac, kako kome ^_^ problem je samo chemu to, i gde to meni stoji na skali drushtvene korisnosti, jer ta stvar ochigledno pretenduje (nekako) na drushtveno dobro. ako bi cela drzava doshla do nivoa da sedne u sobu s pogledom i popije kafu i kaze sebi - odsad samo empatija, to bi bilo veri najs, ali nije tako, niti ce biti.otud je sve to natrljavanje na nos, chak mozda i bez namere (sta ja znam shta je chija namera), ali to je to.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ja sam tiborov tekst i nalijepila upravo zbog kombinacije optimizma i dijagnoze realnosti. da, usrano je vrijeme, ali pivo sa drugarom i salonac... neprocenjivone sumnjam da inace pise bolje.cijela koncepcija sajta je bas rizicna i cudi me da pokretac nije to imao u vidu kad vec nije imao namjeru da za njega angazuje skroz usko drsutvance.meni je u svemu najvise smetala reakcija e-konslutanata tj tupljenje o preduzimljivosti nezaposlenih. tu je temu, uz mnogo informacija i opreza, duzan da pokrene rts, i bas me zanima kakvo ce biti danasnje oko ekonomije. ne znam koliko se problem nezaposlenosti do sada obradjivao u medijima, ali glat mogu da kazem da je trebalo da se obradjuje vise. medjutim, ne na nacin slican varagicevom, to sebi ne bi smjeo da dozvoli niko ko izlazi u javnu sferu, i ne na nacin na koji b92 ponekad, sa ili bez kostica, palamudi o dnevnici za branje bostana. i ne kroz naivno i bezobrazno forsiranje optimizma.a rts ce ovakve price kakve su sa 365dana vrlo rado da upreze u predizbornu kampanju, treba u nezgodno vrijeme optimizovati (u vise od jednog znacenja) ocekivanja ne bas srecnih i zadovoljnih biracaedit: tekstovi sa sajta 365dana moci ce da se kupe preko limunda ili kupinda, ako sam dobro shvatila, i taj ce novac ici u fond za stipendije siromasnoj a talentovanoj djeci. da li biste bili spremni da se otvorite za neku makar malu sumu u okviru te akcije?

Edited by morgana
Link to comment
edit: tekstovi sa sajta 365dana moci ce da se kupe preko limunda ili kupinda, ako sam dobro shvatila, i taj ce novac ici u fond za stipendije siromasnoj a talentovanoj djeci. da li biste bili spremni da se otvorite za neku makar malu sumu u okviru te akcije?
ne. (tj ne u vezanoj trgovini) Edited by thermal bug
Link to comment

ja ne bih ni inace.ne mora niko da dijeli moje shvatanje prioriteta i da pravi akciju bas po mojoj listi (niti da pravi akcije uopste), naravno. ali nisu mi talentovana a siromasna djeca na vrhu te liste.edit: akcija ce ionako (vjerujem) biti usmjerena ka firmama

Edited by morgana
Link to comment

ne bih ni ja. inace, pricao juce s drugarom koji je napisao jedan tekst tamo. ja sam iz razgovora s njim skontao da je on (kao, pretpostavljam i vecina ostalih koji su napisali po jedan tekst) tamo jer veruje da deljenje lepih iskustava sa nekim moze tome nekome drugome da pomogne.

Link to comment

nemam nista protiv pomaganja siromasnoj djeci, da ne bude zabune. nekome ce dobro doci.ovo je size akcije: u srbiji mogu da se postizu izvanredni rezultati, uprkos siromastvu, kako u osnovnoj i srednjoj skoli, tako i kasnije, i svi treba da se trudimo oko toga, cvetic leptiricto je trebalo reci mnogo, mnogo opreznije. jer nisu svi u stanju za velika pregnuca kad ima fale osnovne stvari, ili imaju samo osnovne stvari.kako u skoli tako i sa start-apom. ili ne daj boze beruci lubenice sa 50 godina na 40 C.

Edited by morgana
Link to comment
Komentar u vezi Tiborovog teksta. Primetiti da čovek registruje haos oko sebe, da poprilično dobro detektuje njegove uzroke (ko prati njegov b92 blog zna o čemu pričam), tako da se on ne uklapa u dominantni profil dospešivača na 365dana koji okreću glavu od problema. Tekst je bljutavo napisan i upakovan u optimističnu oblandu, ali barem nije odvojen od društva.
pa potpuno isto je i sa ostalim autorima tamo, vecina njih ima blogove ili sta vec gde "registruju haos oko sebe", pocevsi od osnivaca. ne znam zasto postoji ta polazna tacka da ljudi koji tamo pisu nemaju pojma kako je ziveti u srbiji danas.
Link to comment

gordana comic kao vilijam od baskervila brani pravo na smeh

gordana comicMay 16th, 2011 at 17:19Prvo i pd jedan:- SVE je moguće i menjati JEDINO dijalogom, dijalog je osnovna strategija demokratije i jedino sredstvo koje se pokazalo uspešnim kod rešavanja bilo kakvih problemaDrugo i pod dva:- dijalog podrazumeva dobru volju najmanje dvoje / dve / dva koji ŽELE da slušaju, da čuju i da RAZMENE staove, mišljenja, procene o bilo čemu – ako je tema “nemoralno je govoriti o osmehu u Srbiji” onda: zašto? kako je bolje ako se neko (ne)osmehne? kome je bolje ako se javno “suzdrži” a “u sebi i za sebe”na trenutak osmehne? ko je licemeran? ja koja smatram da vredi sekundu dnevno potrošiti na osmeh ili neko drugi koji čini to isto, ali smatra da o tome ne treba govoriti?Ili već bilo šta slično, bilo kakva slična pitanja, bez “ad hominem” komunikacije, činjenicama, s minimumom (ne)otklonjivih predrasuda i spremnošću za makar male, malecne “dilemice” da se sopstveni “čvrsti stavovi o svemu” stave na – preispitivanjeTreće i pod tri:- radim u Narodnoj skupštini, narodna poslanica sam i dva puta su drugi poslanici tražili da se glasa da je “povreda Poslovnika” kad i ako se ja nasmejem”, (za sebe, tiho, bez ometanja govornika, kao ličnu, iskrenu reakciju na tok sednice), s obrazloženjem da ih “moj osmeh, bilo kakav, vređa”, i – branila sam svoje pravo na osmeh i braniću i pravo drugih da se osmehnu, ne osporavajući nikome pravo da promoviše “dan bez osmeha” ili “365 dana bez osmeha” ili šta god smatra svojim pravom sve dok njime ne ugrožava neko drugo i nečije drugo pravo, jer se naše slobode završavaju tamo gde počinju slobode drugih.I tu se dolazi do centralnog pitanja dijaloga: “Zašto se smatra da je osmeh, da je optimizam, da je pozitivan stav o tome da su rešenja moguća, da su promene na bolje moguće, zašto se to smtra “uvredljivim” i zašto se takav stav želi delegitimisati, ućutkati, obeshrabriti? Odakle se crpe pravo da se ućutka iko ko se usudi da napiše da postoji dnevno bar jedna sekunda kojom se želi osmeh, s razlogom ili bezrazložan?”Read more: Klasni rat oko “365 lepih dana”: “Hipsteri Vs. Lumpenproletarijat” + Linkbait | Dragan Varagic http://www.draganvaragic.com/weblog/index.php/3462/klasni-rat-365-lepih-dana-hipsteri-lumpenproleterijat-linkbait/#ixzz1MhCpeYp1
Link to comment
@Svi, može jedno pitanjce: šta mislite, zašto još neko sa 365 dana ne dođe ovde? Neko od vas (mislim M. Dabović, ne sećam se, izvinjenje) je došao kod Varagića da kaže da može da se registruje, ja sam pretpostavila da to znači da može i svako drugi, pa došla. Vi ste mene primili više nego korektno, hvala vam :). U svojoj ograničenosti (a radoznalosti, heh) ne mogu da vidim što ne bi i drugi došli? Molim vas da ovo pitanje ne shvatite kao provokaciju, nego kao prostu radoznalost - šta vi mislite? Verujem da vam je jasno (čim sam došla ovde) da je moj mindset drugačiji, ja sam sklona (i u realu) da dođem kod neistomišljenika, da pokušamo da se razumemo; ne mogu da shvatim što i neko drugi ne bi došao, ko god da jeste.
Mislim da je i Varagić dočekan korektno, u granicama mogućnosti. Ovo nije bridž-klub nego visoko polemičan internet forum, ko ne može da podnese atmosferu kao u tekken turniru, ima i drugih zabava na svetu. A mi i ovde imamo ljude koji su pozitivni kao neki sa 365dana, ali uspevaju da nekako kontrolišu svoje cvetne i leptirićarske nagone. Što kaže Sava iz Kikinde za radnike "komunog preduzeća": "doooobro, neka dođu".E da - dobro došla. Lepo je kada se na forumu pojavi neko ko ume da komunicira normalno i bez kompleksa.
Link to comment
pa potpuno isto je i sa ostalim autorima tamo, vecina njih ima blogove ili sta vec gde "registruju haos oko sebe", pocevsi od osnivaca. ne znam zasto postoji ta polazna tacka da ljudi koji tamo pisu nemaju pojma kako je ziveti u srbiji danas.
naravno da primecuju i namera sajta je da se protiv tog haosa bori sirenjem optimizma. e sada sto je ideja vecine blogera koje smo imali prilike videti da se protiv gladi najbolje bori razgovorom o francuskoj kuhinji je vec nesto drugo. Edited by kim_philby
Link to comment
pa potpuno isto je i sa ostalim autorima tamo, vecina njih ima blogove ili sta vec gde "registruju haos oko sebe", pocevsi od osnivaca. ne znam zasto postoji ta polazna tacka da ljudi koji tamo pisu nemaju pojma kako je ziveti u srbiji danas.
Pa ne može neko ko je svestan društvenih problema da nastupi sa pričom da posla ima svuda, te da samo treba prionuti na rad.Dalje, cenim da neko ko pod punom svešću izjavi "Mirko Cvetković je odličan premijer" nije baš u stanju da sagleda okruženje na objektivan način i proileme definiše ispravno.
Link to comment
nemam nista protiv pomaganja siromasnoj djeci, da ne bude zabune. nekome ce dobro doci.ovo je size akcije: u srbiji mogu da se postizu izvanredni rezultati, uprkos siromastvu, kako u osnovnoj i srednjoj skoli, tako i kasnije, i svi treba da se trudimo oko toga, cvetic leptiricto je trebalo reci mnogo, mnogo opreznije. jer nisu svi u stanju za velika pregnuca kad ima fale osnovne stvari, ili imaju samo osnovne stvari.kako u skoli tako i sa start-apom. ili ne daj boze beruci lubenice sa 50 godina na 40 C.
pa upravo o tome se radi - diletantizam najviseg ranga. ne samo sto su promasili temu vec su uspeli da navuku bes na sebe. dosetili se organizatori da se samopromovisu kroz humanitarni rad, videli da to trenutno pali, pa krenuli u akciju. nemam nista protiv - ali sto nisu naucili kako se to radi. da je ovo akcija dece neke osnovne skole ne bi li skupili kintu za fiskulturnu salu - fair enough. al ovaj diletantizam ne sme da se nagradi. opasno je. little knowledge...
Link to comment

jap :)vidjecemo kolko ce optimizma biti i inace u predizbornoj kampanji, makar bolje upakovanog

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...