Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Eno ti ga link. Da mi je neko rekao da je inicijatorka bar 10 godina starija od tebe i mene ne bih mu verovao. Tek mi sad nista nije jasno i "strepnja mi je dublja od nade"...

Link to comment
Hm. S obzirom na godinu proizvodnje, ja sam pretežno u kontaktu sa malko starijim blogerima. Moj privatni utisak je da bi bilo kakav, a ne "malo mekši" pokušaj političke propagande vrlo neslavno propao, ako tako razmišljamo, hipotetički. Meni oni deluju otprilike kao taksisti (bez uvrede ikome): grupa individualaca, koji su registrovani (kao radnja) svako za sebe, po potrebi mogu da se udruže (ali samo ako nađu za shodno/neki zajednički interes), inače - slaba vajda. A inače su skloni da se odupru i zubima i noktima ako naslute neki vid manipulacije...Možda se varam, jer naša blogosfera nije velika, a ja ipak "vidim" samo jedan segment.
ne kazem da je ovdje u pitanju ds kampanja, nego se osvrcem na jucerasnji pomen paranoje i teorija zavjere: takve kampanje nisu nepoznata stvar i da je ovo ideja nametnuta od strane tadicevog pr maga, ne bi bila prva takva
Link to comment
Elaboriraj malo, ako je tvoje da govoriš o tome™.
bio je prilog o 365lepihdana, govorila je zena koja je pokrenula projekat (mooshema). nije bio pretjeran. ono sto mi je smetalo je sto je isao neposredno poslije priloga o opstem osiromasenju i uciteljici koja radi svoj posao jer ga voli, a ne zbog plate.edit: prilog je bio afirmativan Edited by morgana
Link to comment

ljudi, je li može neko u dva reda da kaže šta je bilo na dnevniku?ja sam večeras krajičkom oka spazio na tv nešto 365, ne udubljujući se, ali više nisa siguran je li to bilo na b92 ili rtsedit: morgana objasnilaistovremeno kucali

Edited by spin&doktors
Link to comment
Ovaj projekat mi deluje kao skup depresivnih golja koji su živnuli malo iznad proseka pa imaju potrebu da to podcrtaju, narcizam malih razlika, takoreći.
odlično primećeno, velika većina blogera čije sam profile tamo video su mi pre ostavljali onaj utisak polusažaljenja koji mi ostave ljudi koji su duboko samozavarani.no, videvši i ovaj prilog u dnevniku, apsolutno sam siguran da je priča lansirana, sa sve člankom u vremenu, u trenutku kad se procenilo da se stvorila kritična masa ovih iz kvota, koji će celoj priči dati narodski/građanski momenat. i dalje stojim pri proceni da je reč o pokušaju par glavnih organizatora koji stoje iza toga da stvore neku novu fondaciju koja će graditi sigurne kuće, organizovati vađenja krvi i slično, uz naravno ciljanje na državne i kompanijske subvencije.
Link to comment

uh, pa to onda sve liči na državni prodžektmislim, onaj tadićev govor, pa prilog na dnevniku rts o nekom bezveznom kujčevom sajtu

Link to comment
meni je to još i ok, kad je to nekom posao
...ali ti si trebao nju da vidis!!! Pokusao sam par puta da uspostavim kontakt, ali kao da je okruzena nekom nasmejanom opnom. Ne moz se prici - smeje se, gleda te pozitivno, ali razgovor - beskonacna genericka matrica. Kao da komuniciras sa udzbenikom.Cist obrazac komunikacije, knjiski. Cak je i neka familijarnost u ophodjenju prisutna, ali ta opna koja je okruzuje je do kraja ostala neprobojna. Prosto, ni sa kim nije zaista komunicirala. Samo je shirila pozitivu (odnosno, zelela je da shiri pozitivu)
Link to comment
i dalje stojim pri proceni da je reč o pokušaju par glavnih organizatora koji stoje iza toga da stvore neku novu fondaciju koja će...organizovati vađenja krvi
Mislim da veliki broj ovih sto pisu za njih vec imaju takve "fondacije" ili rade za njih...
Link to comment
i dalje stojim pri proceni da je reč o pokušaju par glavnih organizatora koji stoje iza toga da stvore neku novu fondaciju koja će graditi sigurne kuće, organizovati vađenja krvi i slično, uz naravno ciljanje na državne i kompanijske subvencije.
organizovace dodjelu stipendija siromasnoj a talentovanoj djeciimas tekst i link o tome u mom postu prije par strana
Link to comment

eto, ja ću još malo da elaboriram onu moju tezu (ne znači nužno da je 100 posto tačna) da je taj 365 ima malo širi kontekstveć sam rekao ranije da je publicitet relativno lako obezbediti, ali s ovim prilogom u dnevniku, uz onu tadićevu izjavu o optimiznu, to već dobija obrise osmišljenog plana, koji se verovatno neće završiti na tome sajtu, već će se, pod prividom spontanosti, posle organizovati neki 365 performansi, izložbe, koncerti i razni neki hepeninzi, a ssve sa pokušajem da nas što više ubede kako, eto, strašno grešimo što na život gledamo kroz pogrešnu prizmu kad je život *"jedan i samo jedan" i "jedan dar*" i tako nekim floskulama...dakle, da nas ubede koliko je moguće da stvarnost nije crna zato što je crna, nego zato što mi hoćemo takvom da je vidimomislim, liči na teoriju zavere, ali nije to, već samo jedan pokušaj manipulcije

Link to comment

stvarno mislim da je novinar hteo da isproziva tadica zbog njegove price o optimizmu ali mu je objasnjeno da nije pravi trenutak ili nesto slicno. potom se namestise ovi i eto ga tekst. tadicevi piarovi ne znaju da i ono u vremenu moze biti reklama. a i sto bi kad im je na raspolaganju sila.

Link to comment
eto, ja ću još malo da elaboriram onu moju tezu (ne znači nužno da je 100 posto tačna) da je taj 365 ima malo širi kontekstveć sam rekao ranije da je publicitet relativno lako obezbediti, ali s ovim prilogom u dnevniku, uz onu tadićevu izjavu o optimiznu, to već dobija obrise osmišljenog plana, koji se verovatno neće završiti na tome sajtu, već će se, pod prividom spontanosti, posle organizovati neki 365 performansi, izložbe, koncerti i razni neki hepeninzi, a ssve sa pokušajem da nas što više ubede kako, eto, strašno grešimo što na život gledamo kroz pogrešnu prizmu kad je život *"jedan i samo jedan" i "jedan dar*" i tako nekim floskulama...dakle, da nas ubede koliko je moguće da stvarnost nije crna zato što je crna, nego zato što mi hoćemo takvom da je vidimomislim, liči na teoriju zavere, ali nije to, već samo jedan pokušaj manipulcije
ovo sto je bilo u dnevniku je kontekstualizovano sa prilogom koji mu prethodi, bilo da je 365lepih napravljen spontano ili da nije
Link to comment
ovo sto je bilo u dnevniku je kontekstualizovano sa prilogom koji mu prethodi, bilo da je 365lepih napravljen spontano ili da nije
ma ok, jasno mi je o kom si kontekstu ti govorilaja sam mislio na samu činjenicu da je prilog i 365 bio u dnevniku
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...