Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

pa, mira marković je isti uticaj imala koliko i vesna radusinović, ako samo posmatramo njene kolumne u dugidakle, malo si pomešao pričeona je imala uticaj kao supruga, a to nema veze s njenim pisanjema ovde, ako sam dobro razumeo, diskutujemo o uticaju komunikacijskim kanalima, da tako kažem
tacno. mira markovic je bila politicar a radusinovickom se covek bavi samo fenomenoloski.
baš zato što je mira marković bila pre svega političar, i još važnije žena diktatora, njih dve ni ne možemo porediti s aspekta komunikacijskog uticaja.posmatrajući ih samo kao kolumniste, pisanija i jedne i druge verovatno su dojmila samo hardkor fanove, problem je bio u tome što je mira svoje kolumne mogla uveče na jastuku da prepriča slobi i sutradan ih pretvori u surovu realnost za sve nas. Edited by Gonzo
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

baš zato što je mira marković bila pre svega političar, i još važnije žena diktatora, njih dve ni ne možemo porediti s aspekta komunikacijskog uticaja.posmatrajući ih samo kao kolumniste, pisanija i jedne i druge verovatno su dojmila samo hardkor fanove, problem je bio u tome što je mira svoje kolumne mogla uveče na jastuku da prepriča slobi i sutradan ih pretvori u surovu realnost za sve nas.
ja mislim da je ona prvo bila ideolog a onda i kolumnista. na kraju krajeva i hronoloski je proces bio takav. Edited by kim_philby
Link to comment
baš zato što je mira marković bila pre svega političar, i još važnije žena diktatora, njih dve ni ne možemo porediti s aspekta komunikacijskog uticaja.posmatrajući ih samo kao kolumniste, pisanija i jedne i druge verovatno su dojmila samo hardkor fanove, problem je bio u tome što je mira svoje kolumne mogla uveče na jastuku da prepriča slobi i sutradan ih pretvori u surovu realnost za sve nas.
pa da, ali ja pričam iz ugla razdvojenih društvenih ulogačak i to što si rekao podupire moju tezu, da mira m. nije svoj uticija crpila iz pisanja, već kao suprugaa to da li je suprugu šaptala na jastuku svoje kolumne, intimne dnevnike, snove ili šta već, nema veze u kojoj formi su bile njene mislihoću da kažem, mogla je i da en bude kolumniskinja, pa da efekat bude isti. Edited by spin&doktors
Link to comment
ja mislim da je ona prvo bila ideolog a onda i kolumnista. na kraju krajva i hronoloski je proces bio takav.
naravno, korišćenje mire kao primera u ovom kontekstu je potpuno promašeno.
Link to comment

što se šireg utjecaja amway optimista tiče, očekujem samo dalje utvrđivanje predrasuda prema ljudima u nevolji (depresivnima recimo) na način da su sami sebi krivi.

Link to comment

Тачно у 19:54 на Дневнику 2 РТС-а, а након што је очистио шталу и нахранио свиње, српском сељаку су отворене очи и он је угледао лепшу страну живота -_- Дневник

Edited by dekki
Link to comment

nako, najiskrenije, mislim da je to 365 najobičnije sviranje kujcu, u koje ni sami ne veruju, nego je to, eto, sou fensi end in bar ja u nisam sreo osobu u svm okruženju koja je takva

Link to comment

Koliko sam uspeo da vidim svi koje sam ikada cuo/procitao da se bave "webom" na taj nacin (blogovi, socijalni sajtovi, viralni marketing, e-kampanje i sl.) su uskocili u taj voz.

Link to comment

ne znam, a ovime se verovatno odjavljujem s ove teme365 "filozofija" mi ni za jotu nije dublja od one iz reklama za uloške i tampone, a veoma i podsećaju jedna na drugu

Link to comment
nebitno. oni su poceli ovo ne sa zeljom da ostanu samo na harvardu vec ciljaju da iskomuniciraju sa ostatkom sveta. dakle ne vinkelvosovi vec cukerberg.
otkad vam ja, bajo jecmenica, govorim da je fejsbuk kriv za sve.marvine, podrzi.gledala dnevnik, nisu bas mladunke ove koje su pricale, lose su piarke jer ima puno ovaj i pa. mada minut i 30 sekundi u glavnim rts vestima ima svoju tezinu.mnogo mi zanimljivije to sto ovdasnja blogosfera takodje manijaci za liderstvom, tj nema pojedinacnog, vec samo grupno, bilo da je pod umbrelom b92 ili 365. a da pri tom ostaje na nivou trlababalan.
Link to comment
majka mu stara, koliko košta najam salonca na tašu? el baš toliki luksuz?ovo malo počinje da me podseća na čedu i džip i odela.
Pa rece covek "cena sitnica". Dgjbm, vise od 400 jura nije. Ili jeste.
ej, ovo je baš i moj utisak cele ove priče. ušasno su intruzivni.
Imo ja PR-ku (maike mi, nije ona koju sam opisivao no njena koleginica) neopisivo pozitivna - tri banke i kusur, uvek nasmejana, salje mailove to all "vidimo se dole u kafeu, vreme je za duzenje :) " (maike mi - mi se ispod glasa propitujemo "jesi li video/la mail?" zabrinuti, u neverici) , na hodniku zastane da poprica sa tobom, nasmejana, dok ti zuris u wc - prosto, hormonski poremecaj.Cetiri meseca smo svi u agenciji cekali neko razjasnjenje. Neki konacni dogadjaj, obrt - prosto, cekali smo (pasivno, naravno) da pukne i da vidimo sta je ispod te pozitivne haube.Nikad se nije desilo.Nasmejana, jednog dana je dala otkaz i otisla u drugu agenciju za bolju platu. Edited by CowBoy
Link to comment
na kraju karjeva i sam si video koliko je dugo varagicu trebalo da pocne da izbacuje neke parole koje deluju kao krizanac grofa gobinoa (lumpeni su za njega gotovo druga vrsta) i libertarijanizma (radi pa imas, ne cekaj na drzavu, licna inicijativa, ljudi odbijaju poslove zato sto su lenji i tako dalje). ocigledno se jedan jezik zapatio u odredjenim profesijama/klasnim strukturama i sada se dalje razmnozava. meni je to interesantno. kapiram da tebi ne mora biti. to verovatno zavisi od milijun faktora.
Sve vreme se nadam da iza ovoga ipak stoji stranačka logistika, te da je 365lepihdana probni balon za neku ozbiljniju kampanju. Ako je ovaj organizovani optimizam & kurs pozitivnog mišljenja nešto samoniklo onda je pre za žaljenje nego za forumsku redaljku. Kao što rekoh ranije, postoji viši srednji sloj, vrlo tanak, i drži se diskretno kako ih razni ne bi raščerupali cimanjem za posao, usluge, pozajmice. Nikako blogovi i profili na soc. mrežama. Ovaj projekat mi deluje kao skup depresivnih golja koji su živnuli malo iznad proseka pa imaju potrebu da to podcrtaju, narcizam malih razlika, takoreći.Inače, ne mislim da je diskusija ovim povodom indirektna promocija, radi se o nešto široj pojavi čiji je 365dana jedan simptom. Viđamo svi takve likove, sporadično, imam ih u firmi nekolicinu, uglavnom među ženama i u marketing sektoru. Nemam ništa protiv, ljudi se na razne načine nose sa intimnom teskobom, ja sam pristalica klin-se-klinom-izbija, a neko na duševni bezdan stavi poklopac sa smajlijem. Kako god, samo znam da ne želim biti u blizni kad im prsne bubble. A prsne, pre ili kasnije :( Edited by dexter8
Link to comment
Imo ja PR-ku (maike mi, nije ona koju sam opisivao no njena koleginica) neopisivo pozitivna - tri banke i kusur, uvek nasmejana, salje mailove to all "vidimo se dole u kafeu, vreme je za duzenje :) " (maike mi) , na hodniku zastane da poprica sa tobom, nasmejana, dok ti zuris u wc - prosto, hormonski poremecaj.Cetiri meseca smo svi u agenciji cekali neko razjasnjenje. Neki konacni dogadjaj, obrt - prosto, cekali smo (pasivno, naravno) da pukne i da vidimo sta je ispod te pozitivne haube.Nikad se nije desilo.Nasmejana, jednog dana je dala otkaz i otisla u drugu agenciju za bolju platu.
meni je to još i ok, kad je to nekom posaoali, ovo volentersko hipokrizijsko-malograđansko širenje optimizma i promovisanje nekakve plitke i lažne "filozofije" života mi je sou sik
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...