Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Najgore je, što reče neko od forumaša, kada šminkeri počnu da veruju da odrađuju nekakvu društvenu misiju a ne još jednu tezgu za svoju firmu/stranku. To mi je totalni poraz ličnog dostojanstva, videti pametne i obrazovane ljude koje si nekad poznavao, sada kao kompanijske zombije.
http://www.youtube.com/watch?v=t0D4ekTODuAJedino sto ne hodaju pored Temze, nego pored srednjeg toka Dunava
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

S obzirom na reputaciju uključenih u priču, svakako će se raširiti netom i bez naše pomoći. Sve sam prekaljeni bloger, e-konsultant i profi pozitivac, tako da za to ne morate da brinete ni u kom slučaju. Ovo će samo pomoći da se u pretrazi pojavi i poneki disonantni ton sa PPP ili Dizajn Zone, što nikako ne može da škodi.21. je vek, sve ovo su nove Mire Marković i Vesne Radusinović. Samo je medij prilagođen vremenu.

Link to comment
prava korporacijska slika sreće- stilizirana, uvećana i preglasna. samo čekam da iskoči ponuda za čudesni usisivač.
:lol: pa da, još ono, tim bildinzi, vorkšopovi...bože, viđu moje sreće
Link to comment
naravno, samo je interesantno. interesantna je forma, interesantan je fenomen blogova koji razgolicuju delove necije privatnosti (ali opet onako montirano kao kada se putin slika na odmoru) i interesantna je ta pojava neke redukovane kalifornijske ideologije medju srbima. nista vise. mi smo ovde na kraju krajeva diskusioni forum gde glodjemo teme i vezbamo mentalni djiudjicu.
naravno, samo sam hteo da skrenem pažnju na genezu događaja, nije 365dana zakupio stranu u vremenu niti otvorio topik na ovom forumu gde bi nas trovali svojim new deal-om, bilo je upravo suprotno, oni su izvučeni s dna virtuelne kace na svetlost dana, i zatim su im učitane ambicije i uticaj koji nemaju, i na njih isprojektovane one društvene negativnosti koje nam s pravom smetaju. mi™ im činimo uslugu virtuelne i javne kontekstualizacije, što bi rekao varagić, nemojmo se čuditi ako na kraju neko od tih mešetara odluči da zajaše talas pažnje koji smo napravili. bilo bi to u pravom smislu reči self-fulfilling prophecy. Edited by Gonzo
Link to comment
naravno, samo sam hteo da skrenem pažnju na genezu događaja, nije 365dana zakupio stranu u vremenu niti otvorio topik na ovom forumu gde bi nas trovali sa svojim new deal-om, bilo je upravo suprotno, oni su izvučeni s dna virtuelne kace na svetlost dana, i zatim su im učitane ambicije i uticaj koji nemaju, i na njih isprojektovane one društvene negativnosti koje nam s pravom smetaju. mi im činimo uslugu virtuelne i javne kontekstualizacije, što bi rekao varagić, nemojmo se čuditi ako na kraju neko od tih mešetara odluči da zajaše talas pažnje koji smo napravili. bilo bi to u pravom smislu reči self-fulfilling prophecy.
dok se nesto ne desi sve je otvoreno ali kada se desi stvara se jasna kauzalnost. ja ti samo kazem da su njihove ambicije, koje na kraju krajeva stoje na samom sajtu, nisu ni bitne za ovu pricu. ono sto je interesantno da postoji potreba kod nekih ljudi da se na ovaj nacin, projekcijom svoje navodno srecne intime u javni prostor, bore protiv 'mracne' drustvenosti. mracna drustvenost kojoj su suprotstavljeni veseli pojedinci. iz ovoga zatim ide ceo niz interesantnih i provokativnih pitanja.na kraju karjeva i sam si video koliko je dugo varagicu trebalo da pocne da izbacuje neke parole koje deluju kao krizanac grofa gobinoa (lumpeni su za njega gotovo druga vrsta) i libertarijanizma (radi pa imas, ne cekaj na drzavu, licna inicijativa, ljudi odbijaju poslove zato sto su lenji i tako dalje). ocigledno se jedan jezik zapatio u odredjenim profesijama/klasnim strukturama i sada se dalje razmnozava. meni je to interesantno. kapiram da tebi ne mora biti. to verovatno zavisi od milijun faktora.
Link to comment
Realno, ako nesto na njih skrene paznju to ce biti tekst u Vremenu. Nema ovaj forum bas tu snagu... i srecom i na zalost
pa srecom choveche! nije nashe da shaljemo sliku u svijet :P
Link to comment
21. je vek, sve ovo su nove Mire Marković i Vesne Radusinović. Samo je medij prilagođen vremenu.
uf, ovde je ključna razlika na koju skrećem pažnju, dok je vesna radusinović medijski pajac koja može da ima uticaj na one koji to žele, dok npr. ja nisam svestan njenog postojanja već dugi niz godina, mira marković je bila politička figura sa ogromnim uticajem na živote svih nas.dozvolićete, ako od ovoga i bude nešto više to će biti u rangu radusinovićke ili sličnih javnih pojava, zaista uz najbolji trud ne mogu da vidim mogućnost i opasnost™ da kreatori koji stoje iza 365dana steknu mogućnost da formiraju društvenu realnost.
ocigledno se jedan jezik zapatio u odredjenim profesijama/klasnim strukturama i sada se dalje razmnozava. meni je to interesantno. kapiram da tebi ne mora biti. to verovatno zavisi od milijun faktora.
ih, pa taj profesionalni, klasni(kako mrzim tu reč) diskurs postoji ne od juče, možda nam je sada samo dostupniji na uvid, ali njegovo razmnožavanje u smislu uticaja je ograničeno na društvenu nišu u kojoj je i nastao. hoću reći, može ona verka čiji sam profil našao u varagićevom blogu, ili neko drugi od prosečnih džoova da prihvati weltanschauung mladih pr japija, ali to ni na koji način neće menjati društvenu dinamiku. možda će to njima pomoći da se lakše izbore sa svojom egzistencijom, ali će gledano sa strane to biti samo karikatura, nikako nekakav socijalni trend zbog kojeg imamo biti na oprezu. Edited by Gonzo
Link to comment
uf, ovde je ključna razlika na koju skrećem pažnju, dok je vesna radusinović medijski pajac koja može da ima uticaj na one koji to žele, dok npr. ja nisam svestan njenog postojanja već dugi niz godina, mira marković je bila politička figura sa ogromnim uticajem na živote svih nas.dozvolićete, ako od ovoga i bude nešto više to će biti u rangu radusinovićke ili sličnih javnih pojava, zaista uz najbolji trud ne mogu da vidim mogućnost i opasnost da kreatori koji stoje iza 365dana steknu mogućnost da formiraju društvenu realnost.
pa, mira marković je isti uticaj imala koliko i vesna radusinović, ako samo posmatramo njene kolumne u dugidakle, malo si pomešao pričeona je imala uticaj kao supruga, a to nema veze s njenim pisanjema ovde, ako sam dobro razumeo, diskutujemo o uticaju komunikacijskim kanalima, da tako kažem
Link to comment
uf, ovde je ključna razlika na koju skrećem pažnju, dok je vesna radusinović medijski pajac koja može da ima uticaj na one koji to žele, dok npr. ja nisam svestan njenog postojanja već dugi niz godina, mira marković je bila politička figura sa ogromnim uticajem na živote svih nas.dozvolićete, ako od ovoga i bude nešto više to će biti u rangu radusinovićke ili sličnih javnih pojava, zaista uz najbolji trud ne mogu da vidim mogućnost i opasnost da kreatori koji stoje iza 365dana steknu mogućnost da formiraju društvenu realnost.
tacno. mira markovic je bila politicar a radusinovickom se covek bavi samo fenomenoloski.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...