Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

S tim u vezi Varagic bi bio znacajno ubedljiviji u svojoj tezi da je dao prosecnu cenu aranzmana (o cemu je Vasa govorio) i uporedio ponudu sa ranijim godinama. Da li je ponuda ista, manja ili veca?

Da, vredelo bi videti zbirne podatrke. 

 

Ali tu je uvek onaj faktor "kupus i meso daju sarmu". Odnosno, čak i da postoji veći broj aranžmana, i čak i da postoji veći broj boljih aranžmana, to i dalje ne znači da svi mi živimo bolje.

 

Još manje da oni koji kukaju da nemaju pare dobijaju dotacije iz inostranstva. 

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

prospero, ako nadjem linkove ili skenove, a u pitanju je literatura koja se tice istorije turizma, dobices na pm da ne sijecem topik naknadno.

 

uglavnom, promovisanje turizma krece gotovo neposredno poslije rata, krajem 40tih (sa motivima koji su bila socijalni a ne prevashodno ekonomski. vec tada nastaje sistem povlastica za radnike i tijela koja organizuju radnicke odmore) dakle prije sredine pedesetih i mjera koje pominjes a koje su komercijalizovale turizam, da bi ga par godina kasnije i internacionalizovale.

 

molim te imaj u vidu, kao sto sam ti vec jednom naglasila, da sam pominjala privredne, socijalno inzinjerske i vansko politicke razloge, pa jos i dodala da su se dalmacija i cg infrastrukturno i ekonomski podigle na razvoju turizma. tu je sigurno bilo u pitanju i ulaganje u nerazvijena podrucja, uz naravno izbor mediterana kao ocigledan motiv. sasvim mi je logicna ideja da je jak motiv bio i brz obrt ulozenog, kao sto kazes.

 

ako imas priliku, pretrazi hrvatske izvore koji se odnose na kasne 40te, pa onda na privredne planove 50tih, 

 

ogroman procenat smjestajnih kapaciteta odmaralisnog tipa bilo je u hrvatskoj.

posmatrano u srazmjeri, u crnoj gori ih je bilo mnogo manje.

klasicni komercijalni smjestajni kapaciteti nisu bili u takvoj nesrazmjeri.

 

u okviru odmaralista i kampova namijenjenih mladjima jedno vrijeme su davane i ideoloske lekcije, dok nije postalo ocigledno da je taj pristup pretvrd, i da je logicnije, i u ekonomskom i ideoloskom smislu, podsticati cisto konzumeristicke porive pa dobiti dobar rezultat.

Edited by morgana
Link to comment

i eto, opet moram da krivim forum sto umjesto da radim svoj posao sad gluvarim po pinterestu, trazeci jugoslovenske turisticke promo postere iz 50tih. divni su :wub:

Link to comment
  • 1 month later...

Beogradski restoran “PantaRei” protekle večeri je bio mesto na kojem se nazdravljalo tokom zabave koju je u slavu kreativnosti organizovala FCB AFIRMA. Događaj je okupio i brojne poznate ličnosti. Lajtmotiv dobre zabave je bio široki spektar boja koje od marta ove godine čine logotip svih članica FCB mreže. Uz dobru muziku, gosti su čaše uvis podizali i za inicijativu koju je FCB AFIRMA pokrenula da podstakne razvoj kreativnosti kod najmlađih. Nebo iznad keja na Dorćolu je bilo prošarano stotinama lampiona najrazličitijih boja koji su simbolično pušteni da oslobode kreativno razmišljanje i ohrabre ljude da odaberu boje od kojih će njihov svet biti sačinjen.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/476020/Resena-misterija-neobicnih-svetala-iznad-Beograda

 

:fantom:

Link to comment

Serem im se u sajt, evo provedoh par minuta na njemu i nije mi jasno čime se uopšte (osim, verovatno, pranjem nečijih para) bave.

Link to comment

 

ogroman procenat smjestajnih kapaciteta odmaralisnog tipa bilo je u hrvatskoj.

posmatrano u srazmjeri, u crnoj gori ih je bilo mnogo manje.

klasicni komercijalni smjestajni kapaciteti nisu bili u takvoj nesrazmjeri.

 

Sad videh ovo, steta  :( .

Aj ako mozes/hoces pogledaj negde, a u vezi s turizmom u CG koja je bila slepo crevo sve dok se nisu izgradile saobracajnice.

Na primer: u CG si iz Srbije mogao ili vozom do Peci, pa onda autobusima (cuvena Tara Cetinje o kojoj su pravljene i reportaze za po inostranstvu) kroz Rugovsku klisuru, preko Cakora i Andrijevice do Podgorice.

Odatle, cudom tehnike, sinobusom, kroz jos jedno cudo tehnike, tunel Sozina, na more.

Druga varijanta je bila, obicnim vozom do Cacka, zatim presedanje na usku prugu, pa preko Uzica i Sargana, Cirom za Zarajevo i dalje prema Trebinju gde se jedan krak uske pruge odvajao i zavrsavao u Zeleniki kao poslednjoj zeleznickoj stanici.

Cirka 2 dana i 3 noci...

Za sve ostalo, pouzdanija je bila brodska veza Split - Kotor.

Govorim o sezdesetim godinama proslog veka.

Tek kada je krajem sezdesetih zavrsen takozvani put preko Zlatibora i probijen put kroz kanjon Morace postalo je moguce u CG ici automobilom, preko Prijepolja, Bijelog polja i Mojkovca, sto je, otprilike, koincidiralo sa porastom broja privatnih putnickih automobila i mogucnostima takozvanih sirih slojeva da putuju.

Interesantno je da se takozvana Jadranska magistrala koja je upravo krajem sezdesetih probijana duz crnogorske obale i povezala je sa severom i danas vodi kao put koji se zavrsava u - Kosovskoj Mitrovici.

Stavise, deo Magistrale, zavrsen krajem osamdesetih, onaj preko Rozaja koji ide prelepom, a zapostavljenom klisurom Ibra ka Kosovu, osnosno Mitrovici, je i dandanas obelezen kao deo Magistrale.

Tada CG postaje takozvana turisticka destinacija za turiste iz Srbije; u ta vremena, pre Grcke koja je otkrivena u drugoj polovini sedamdesetih, iz Srbije se na Jadransko more islo vozom, prugom Bg - Zg, sa odvajanjem prema jugu, unskom, redje lickom prugom, ka Splitu i Dubrovniku.

Link to comment
  • 1 month later...

kako samo pozitivdžije jedu muda što se nisu prvi setili :fantom:

 

If you’re having a bad day and need a boost, then help is just a click away.

 

A website is offering people hugs and positive messages from strangers in a bid to cheer them up.

 

It claims to be the ‘nicest place on the internet,’ where happy people have signed up to spread their positive thoughts and feelings to those who are feeling down.

 

The appropriately named site, thennicestplaceontheinter.net, lets people post videos of themselves blowing kisses, offering hugs and leaving messages to lift visitors’ spirits.

 

Read more: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2711762/The-happiest-place-internet-Website-lets-strangers-offer-hugs-positive-messages-youre-feeling-down.html#ixzz397kggdHa

 

Link to comment

izašao taj sajt u nekoj od onih imgurskih kompilacija pre neki dan.

nije mi toliko bljutavo koliko jezivuckavo... bar je bilo u prvih par sekundi dok nisam skapirala da su u pitanju već postojeći klipovi a ne nešto lajv, tipa onaj četrulet il kako se već zove. i posle te spoznaje je taj kripispuki osećaj ostavo, mada u manjoj meri. al svejedno - brrr.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Juhu, neko je najzad dao preko potrebne pare da se zaštiti Dinča od ljudi koji mu tvitnu da mu je šala šalo i Bojana Maljević od komentara tipa jebo bi te al pre 20 godina.

 

 

EDIT: ima dakle ceo serijal

Edited by Ariel
Link to comment

Juhu, neko je najzad dao preko potrebne pare da se zaštiti Dinča od ljudi koji mu tvitnu da mu je šala šalo i Bojana Maljević od komentara tipa jebo bi te al pre 20 godina.

 

 

EDIT: ima dakle ceo serijal

 

Jao, JEBOTE!

A čemu ovo služi? Ako je protiv maltretiranja na internetu, razumem potrebu za takvom kampanjom. Mada, mislim da bi trebalo to usmeriti na edukaciju korisnika u pristupu internetu, a ne u ograničavanju interneta.

 

Ali, ove budalaštine, ako nije tebi namenjeno, nemoj da komentarišeš... :isuse:

Link to comment

Ariele, da te sajbernasilno oteram u kurac sad. :) Navukao si me da pogledam ceo serijal i samo sam se iznervirao. Koje je ovo proseravanje, od u suštini korisne ideje.

Uopšte mi nije jasno kako davači para ne prave razliku između "znam gde živiš, pederčino" upućeno Stojanoviću do "nisi smešan" onom idiotu koji god da je. I onom jednom koji poziva na to da se razmisli zašto neko hejtuje "uticajne". Aman!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...