Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

jedan od tekstova u sekciji pišaj po sirotinji

 

dnevnik beograđanke

 

doduše malo je bajato ali nisam videla da negde pričamo o ovome

nisam znala gde drugde da stavim, valjda je ovde ok

 

osim ako nije opak trol, u tom slučaju zanemarite

Edited by belch
Link to comment
  • 1 month later...

Dragan Varagic

Today at 12:25am

Kriza? Živi se sve lošije? Para nema?

 

U turističkim agencijama potražnja za letnjim aranžmanima porasla za 25%. Prodato više od 50% kompletne ponude!

 

To "nemanje para" nije baš to što znači isti termin. Kada nema para, onda ih nema ni za letovanje...

 

Oni koji stvarno nemaju, ti ćute. Bučni su oni koji ne rade ništa, žive od inostranih doznaka, a sramota ih da to priznaju! To je onih preko 5 milijardi EUR što svake godine dođe iz dijaspore.

 

Molom vas, nazivajte stvari pravim imenom - Para ima, ali ne za sve što bismo želeli!

 

Link to comment

Želim mu da doživi da napiše blog kako jede salamu dugmetaru i letuje na adi ciganliji, pa da mu prilepim u komentare ovu njegovu poslednju rečenicu.

Edited by Tihajeza
Link to comment

Kakav retard. Kako on može znati kako ko i od čega živi? 

 

 

Da, ima onih koji žive od doznaka, ne rade ništa (svojevoljno) i kukaju kako je teško. Ali napraviti opštu dijagnozu na osnovu nekoliko slučajeva, te potegnuti krucijalni argument popunjenih aranžmana u Hurgadi u junu mesecu, za to već moraš opasno van vinkle da budeš. 

Link to comment
Para ima, ali ne za sve što bismo želeli!

 

 

 

Ovo moze i na onu hiperinflaciju da se primeni, Para ima, e sad sto slabo sta moze da se priusti...

Link to comment

uzasno je glup taj turisticko aranzmanski argument.

 

Pa nije, "samo" fale brojke. Ako ljudi imaju za letovanje, imaju i da jedu, obuku se i plate struju, je li, sto je vec pristojan zivot. Ali ako je prodato recimo 500 hiljada aranzmana, nek ih do kraja sezone bude i 2 miliona, a u Srbiji zivi 7 miliona ljudi, sta to pomaze onima koji nemaju para?

 

Ne znam u kakvom svetu zivi ovaj Varagic, ja imam prijatelje koji su more videli dva puta, i one koji mislim nikad nisu bili na moru, a i onih koji o moru ni ne razmisljaju nego kubure sa hranom. Ko su Varagicevi prijatelji, rodjaci...? Da li je na delu nekakav zivotni bubble ili je covek prosto beskrupulozni skot?

Link to comment

treba imati u vidu da su apartman+autobus aranžmani u Grčkoj, ti koji su rasprodati, toliko besmisleno jeftini da nisu nikakav pokazatelj standarda čak ni na nivou pojedinačne porodice.

Link to comment

Pa nije, "samo" fale brojke. Ako ljudi imaju za letovanje, imaju i da jedu, obuku se i plate struju, je li, sto je vec pristojan zivot. Ali ako je prodato recimo 500 hiljada aranzmana, nek ih do kraja sezone bude i 2 miliona, a u Srbiji zivi 7 miliona ljudi, sta to pomaze onima koji nemaju para?

 

Ne znam u kakvom svetu zivi ovaj Varagic, ja imam prijatelje koji su more videli dva puta, i one koji mislim nikad nisu bili na moru, a i onih koji o moru ni ne razmisljaju nego kubure sa hranom. Ko su Varagicevi prijatelji, rodjaci...? Da li je na delu nekakav zivotni bubble ili je covek prosto beskrupulozni skot?

 

taj je argument uvijek isti, godinama, i kod varagica i u klasicnim medijima. sljedeci po gluposti je potrosnja u januaru.

osim sto govore o preferencijama, ne govore ni o cemu drugom.

 

inace, tacno je da postoji iz komunizma nasljedjen stav o ljetovanju kao ne samo drustvenoj normi nego gotovo pa socijalnom pravu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...