Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Ja sam stvarno neupucen... ko je ovaj sto pise ovaj blog? Kako se kvalifikivao i postao najuticajniji bloger kod nas i sta to znaci? :(
Milan Kamponeski. Jos jedan dodatak srpskoj internet kvazieliti palanackih mislilaca i kompleksasa koji ne znaju nista niocemu, ali pisu o svemu.
Link to comment

Pa ne, jedan mi npr. na moju konstataciju da je ovaj Amic isti ko i ovi sa blogomanije samo malo gori kaze "njega i Istoka nikada ne bi stavljao u isti kos" pa ma sta to znacilo, a meni slika obojice ne u istom kosu vec u istim gacama.Nadjes nesrecu o kojoj ces da drvis (bolesno ili umrlo ili napusteno dete, rak glica materice, pobijeni psi ili macke) zatim nadjes krivca za to (Velikog Brata i njegove gledaoce, ucesnike blogomanije, jogi letace, berluskonijevog ujaka) i onda krenes u najjeftinije blacenje i uspinjanje sebe na 1 pijedestal, gde mases svojoj publici da se popne zajedno stobom na olimp i kenja po puku. Lajkovi pljuste, klikovi se gomilaju a marketinski potencijal raste (ko zna, mozda ga pozove Bambi da reklamira plazmu ili Telenor da ga snimi kao hipstera, pa evo Istok nam prodavao mleko onomad).Sve to isti kurac.Kada sam bio zeleniji pre par godina, neko predlozio da za jedan brend uzmemo nekog uticajnijeg blogera kao brend ambasadora a ja ti tu skocim i povicem "pa oni su bas protiv toga, ljudi im veruju zato sto su nepotkupljivi, ne bi oni nikad pristali da ih neka korpporacija placa jer bi izgubili folovere.." etc, etc ali zivot me demantuje, blogeri me demantuju, cak i njihove ovce foloveri me demantuju.Kurvin je ovo svet.

Edited by CowBoy
Link to comment

Javilo se i ovo govno da prokomentarise Duskov tekst koji je ekspresno skinut sa B92:

Danas sam razmišljao o ludilu koje nas polao davi kao živo blato:Dušan Mašić je danas napisao otvoreno pismo novinarki Kurira i objavio ga na svom blogu na B92. Pismo se bavi početnom tezom kojom je Kurir pokrenuo priču o Ognjanovićima. Pre nego što ga je sročio, Mašić je napisao da radi za BBC na Bliskom istoku i onda je uz niz opaski i pominjanja novinarkinog muža objasnio kako se takve teme obrađuju na BBC-iju.I pošto naša publika generalno funkcioniše putem kratkih spojeva u glavi, većina je shvatila da to BBC lično, direktno na BBC-ijev način dribla novinarku Kurira. Doduše, niko od njih ne zna šta je BBC, jer da znaju i poštuju čitali bi tekstove CINS-a bez da druge redakcije moraju da im ih prevedu na jezik Teletabisa, pa tako i nisu primetili da Dušan Mašić radi sve ono što zamera novinarki Kurira, samo na daleko pismeniji način. Prosto rečeno u tekstu se bavi time šta radi njen muž i koliko je podržava dok ona piše tekstove, ali se ne bavi svim aspektima humanitarne akcije za Tijanu.I pošto je našoj dužebrižnoj publici ta priča prodata kao BBC-ijeva, odmah su svi shvatili da je to ono o čemu su oduvek sanjali da čitaju na internetu. Odjednom su zaboravili na sva govna na koja klikću preko dana i sve ono što donosi klik, lajk i šer, onu kaljugu koju se upravo zbog njih mediji utrkuju da naprave, Zaboravili su takvu kaljugu u kojoj se u poslednjem trendu srpski mediji utrkuju u tome ko će da skine više sadržaja koje prave maloletnici na Vukajliji i to šeruje svojim teletabisima, jer Farma ne ide ko prošla, Stanija ne pokazuje dupe dovoljno, a i smrt slabo ide. Zaboravili su kako su se slikali sa uplatnicama kad bi uplatili nešto za Tijanu i naravno da su odavno zaboravili na svu drugu bolesnu decu koja čekaju na pomoć. Pomoć bilo koga, lopovske države, iskreno nesolidarnog društva, Ognjanovića, bilo koga . .Oduševljeni tekstom koji im je prodat kao BBC-ijevski, napisanim pismenim stilom, ali u suštini kurirskim principom, naši dušebrižnici kojima je tuga Ognjanovića bitnija od lečenja druge dece se dala u masovni šer.Iskreno, razumem ih, pre neki dan idemo ulicom Vlasta i ja i ona kaže "Ovde je svaki čovek postao tempirana bomba". I tačno tako ovih dana u Srbiji "lynch mob" ume da nikne kao šumski požar, niotkuda i ni zbog čega. Ljudi su besni . . na nekog. Bilo koga.U svakom slučaju na pola šera, reagovao je B92 i skinuo tekst sa svog portala. Kako su u toj euforiji i drugi portali krenuli da objavljuju taj tekst, isto tako su krenuli da ga skidaju.Cenzura u 21. veku! Obično otvoreno pismeno pismo su cenzurisali.Međutim tek tad nastaje kompletna euforija. Organizuju se ljudi da ga svako objavi kod sebe na blogu, stranici, čemu god, samo da ideja o BBC-iju koji jebe mater Kuriru zaživi.Gledam ono i razmišljam, jebo te, ovde je sve otišlo do kurca i nikad se neće vratiti.Cenzura, trka oko lajkova, lov na veštice, rijaliti, Stanija, tekstovi o tome kako pušiti kurac i zašto, Vukajlijini posteri za nabijanje poseta, grupe idiotskih naziva za šerovanje takvih tekstova, beskonačne borbe između tragičnih srpskih medija, trka nepismenih, glupih, besnih, duboko podeljenih tempiranih bombi za naklonost istih takvih tempiranih bombi želi da ima kvalitet BBC-ija?Stvarno to želite i zaslužujete?Pa evo, rekoh vam, imate Centar Za Istrazivacko Novinarstvo Srbije, radi suštinski bitne teme, po BBC-ijevom principu, jedino što tekst na njihovom portalu ne možete da pročitate od početka do kraja, jer vam za to treba više mozga nego da pregledate bubuljice na Stanijom dupetu sa Instagrama. I shodno tome oni muku muče sa svim mogućim sredstvima za rad.Nije vam Kurir kriv, nisu ni Alo, ni Telegraf, Blic, Novosti, Nadlanu . . borba za klikove je borba za vaše klikove . . a ne, nekog tamo "klikača" sa Marsa . .O tome sam hteo da govorim na #Blogomanija da zamolim kolege, da napravimo džentlmenski dogovor svi zajedno, mediji, marketinške agencije i država o tome da zaustavimo ludilo u kojem sve gluplja i gluplja publika uređuje sadržaj na portalima.Hteo sam da govorim o tome, o rešenjima, ali su mi organizatori Blogomanije zabranili da govorim tamo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...