Jump to content

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Ma to o čemu ove/ova pričaju/priča nema nikakve veze sa džentrifikacijom. To je samo još jedan od termina koji slučajno ili namerno neshvaćen preti da kod nas bude pretvoren u buzzword bez ikakvog stvarnog sadržaja, odnosno sa sadržajem koji sa samom džentrifikacijom faktički i nema bilo kakvih dodirnih tačaka.
Има таман колико и њихова употреба те речи. То је визуелна цензура, попут оне код Дизнија, где се тачно зна шта сме а шта не сме да се види, шта је подобно а шта има да лети из кадра. Тако они и замишљају џентрификацију, не као турање пара у распале делове града, где се отменост усељава и дебело плаћа да се ти крајеви доведу у неко стање, да се поправи, среди и уреди. Уместо тога, бира се угао из ког и такво какво је лепо изгледа, тури се некаква риба у први план... отприлике као они Потемкинови ученици што су преко излога затарабљених радњи, за неки састанак ге осам или девет (слабо памтим имена), лепили лажњаке од фотки да изгледа као да радња не да ради него цвета од посла.
Link to comment

Svi ste napali AMP & drugarice, a one su samo videle kako se to radi u svetu...Za one koji ne znaju francuski, bivša prva dama, Sarkozijeva Carla je "uradila" sajt za svoju dobrotvornu fondaciju koji je nekako naplaćen poreskim obveznicima, pa je dobila po prstimaWordpress + template, 410.000 evrića + 60.000 mesečno za održavanje...

Edited by braca
Link to comment
simpa je, mada su neki komentari iznad slajbi iritantni. nema sanse da su ljudi to rekli.
i meni je ovo bilo malo sumnjivo:-))-"Šta je to što vas čini srećnim u životu?"-"Rad. Možda vama mladima to zvuči čudno, ali rad je ono što mene čini srećnim i održava me u životu. Od kako sam se penzionisao, stalno smišljam sebi poslove vezane za održavanje kuće, bilo to popravljanje oluka, cepanje drva ili rezvrstavanje uglja. "(zapravo uopste ne, moj deda bio tacno takav)
Link to comment

Ja baš i nisam oduševljen, štaviše retko koji copy-paste ispadne kako treba, uvek bude 'videla žaba da se konj potkiva...', pa je to i sada sluačaj... Ali ajde kao popustljiviji sam, jer dečko ima 18 godina.

Link to comment
Ja baš i nisam oduševljen, štaviše retko koji copy-paste ispadne kako treba, uvek bude 'videla žaba da se konj potkiva...', pa je to i sada sluačaj... Ali ajde kao popustljiviji sam, jer dečko ima 18 godina.
sta znam, ima nesto i u tome da ni beograd bas ne nudi toliko inspiracije kao new york, klinci hipsteri, dede na kalisu, pokoji veseli ciga i to je toili se kad je bg u pitanju previse lako upada u neku momokaporovsku sentimentalnost, a propo komentaraanyway, neka ih sta fali
Link to comment
i meni je ovo bilo malo sumnjivo:-))-"Šta je to što vas čini srećnim u životu?"-"Rad. Možda vama mladima to zvuči čudno, ali rad je ono što mene čini srećnim i održava me u životu. Od kako sam se penzionisao, stalno smišljam sebi poslove vezane za održavanje kuće, bilo to popravljanje oluka, cepanje drva ili rezvrstavanje uglja. "(zapravo uopste ne, moj deda bio tacno takav)
pa to.po meni ne bi trebao uopste izbacivati komentare, buduci da slike govore ko tisucu reci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...