Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Mada evo, neka deca se u nuzdi snalazekoji smo mi kurac od zemlje.
Idi u kurac, kauboje.Mene je ovo, na celu priču koja je strašna, u stvari najviše ubilo:
"Igram fudbal sa djecom u kraju, a i mama me vodi na treninge, tamo gdje su oni besplatni. Želeo bih da ozbiljnije treniram, ali nemamo para", kaže Nikola.
Pa u pizdu lepu materinu, u moje vreme su se klinci vabili da se bave sprtom, sad treba plaćati da ti dete nauči da trči za loptom.U stvari, sve treba plaćati,nema više nikakve društvene odgovornosti, društvene solidarnosti, ničega. I trčanje za loptom treba da se plaća.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Idi u kurac, kauboje.
pa to je ta esencija 365 lepih dana pozitive, 1:1S tim sto bi blogeri ovaj tekst napisali drugacije, a ne pateticnim novinarskim stilom.
Link to comment
ne radi se o tome da ne postoji trziste za takve, nego ne postoji trziste u pravom smislu te reci.
+1 Ne moze proaktivnost resiti nezaposlenost od 30% (i verovatno nezaposlenost mladih od duplo vise). Moze neko proaktivnije da trazi od drugog i nekako se uglavi al sustina je da posla nema. Jedino resenje je pravljenje novih poslova a to sa poslovnom klimom u Srbiji je nemoguce postici. Koliko je stranih investitora doslo, koliko gastosa povratnika otvorilo u Srbiji biznis? Kakve kredite za mlade nudi zemlja, kakav je povracaj novca? Nema nicega, nemaju ljudi ni para ni prilike da zapocnu posao a ni da se zaposle. I onda dodje neki tupavi istok i pokenjava se po ljudima koji urade sve sto je do njih ali imaju nesrecu da su se rodili u ovoj usljivoj zemlji.
pa to je ta esencija 365 lepih dana pozitive, 1:1S tim sto bi blogeri ovaj tekst napisali drugacije, a ne pateticnim novinarskim stilom.
Kako ga ubode. Inace mislim da je roditeljima mnogo teze u takvoj situaciji nego klincima. Daj boze da ova zena ostane normalna kroz sve ovo.
Link to comment
Ko je to rekao? Ti si pljuvao doticnu sto je zavrsila dva fakulteta sa dobrim ocenama. Mozda nisi primetio ali ljudi i odlaze masovno iz Srbije, nema potrebe za ironijom, a ne vidim da se nesto masovno vracaju popisani. Kao sto rekoh previse pljujete ljude bez ikakvog realnog razloga.
Ja sam pljuvao doticnu sto je zavrsila osnovne studije marketinga na ekonomskom, zatim nekakav menadzment na tehnickom fakultetu (opet becelor), a sad bi da se bavi javnim finansijama. (A pitam se gde nadje te javne finansije.)Da jos sam je pljuvao zato sto prica o doktorskim studijama, a pri tome ne pominje da za njihovo upisivanje nije uslov becelor dva fakulteta nego master na jednom.
Link to comment

Pa rekla je da se nada da ce doktorirati za 5 godina (2 za master + 3 za doktorske). Uz to rekla je da je privlace javne finansije a da kao realniji cilj gleda da radi na faxu, Bezobzira na smerove, FTN i Ekonomski (ispravi me ako gresim) nisu totalni raspadi. Na kraju bar je radila nesto - zavrsila dva fakulteta, radila u katastru 3 godine, radila okolo-naokolo razne poslove... zar to nije dovoljno dati osobi sansu? Niko ne kaze da je treba postaviti za ministra al ne vidim sta bi jos trebala da uradi da bi dobila sansu.

Link to comment
Da, ali bi recimo kod mene, mnogo vecu tezinu imao master na jednom fakultetu nego diploma osnovnih studija na dva, pogotovo ako se radi o dva srodna fakulteta (ili smera).
Uh kada bih znao koliko samo gresis. Pri tom mislim na drzavne fakultete. Postoje smerovi koji sluze iskljucivo za to da oni sa privatnih fakulteta "operu" diplome i kazu da su drzavni master, a i na ostalim smerovima najveci problem je navatati profesora da ti odobri temu i preliminarnu verziju master rada. Sami predmeti i ocenjivanja na masterima u Srbiji su 50% sazvakavanje stvari koje su naucene na osnovnim studijama (sto moze biti korisno nekom sa drugog fakulteta) i 50% kreativnost profesora koji ocene na masterima upisuju nakon debate, eseja i slicnih stvari koje se najlakse i najcesce uvale nezainteresovanim asistentima.
Link to comment
Pa rekla je da se nada da ce doktorirati za 5 godina (2 za master + 3 za doktorske). Uz to rekla je da je privlace javne finansije a da kao realniji cilj gleda da radi na faxu, Bezobzira na smerove, FTN i Ekonomski (ispravi me ako gresim) nisu totalni raspadi. Na kraju bar je radila nesto - zavrsila dva fakulteta, radila u katastru 3 godine, radila okolo-naokolo razne poslove... zar to nije dovoljno dati osobi sansu? Niko ne kaze da je treba postaviti za ministra al ne vidim sta bi jos trebala da uradi da bi dobila sansu.
Nemam pojma kakav je FTN, odnosno kakav je taj smer koji je ona zavrsila. Sto se tice ekonomskog fakulteta, sumnjam da je bolji od beogradskog, a ovaj je los.Sta treba da radi. Nista drugo nego sto je ucila na tom ekonomskom fakultetu. Zna kojim resursima raspolaze (kojim znanjima i sposobnostima). Treba da ispita trziste i to ozibiljno, onako kako bi to radila za plasman bilo kog proizvoda. Na osnovu toga treba da formira proizvod (onosno proizvode, jer zbog dva fakulteta ima vise manervarskog prostora.), da odredi cenu (ako konkurise u privatnom sektoru) i nacin na koji ce se promovisti. Nazalost u ovom poslednjem vec je zabrljala ovim clankom. Nikada ne smes sebe da predstavlja kao gubitnika i da igra na kartu sazaljenja. Prica, jadna ja, evo kako sam pametna i vredna, a niko me nece, jednostavno ne prolazi na trzistu rada. Naravno price tipa mene sad interesuje nesto drugo, zelim da doktoriram i predajem na fakultetu, i sl. nisu nesto sto poslodavci zele da cuju (njima uvek pricas pricu kakvu oni vole).Tu ti i je bitan i obavestajni rad. Novi Sad nije bas neki velegrad, sigurno mozes preko prijateljskih linija da dodjes do nekog zaposlenog u firmu u kojoj konkurises. Ovo ti je bitno da bi u startu eliminisao poslodavce za koje ne zelis da radis, ali i da bi saznao sto vise o onome ko ce odlucivati o tvom zaposljenju.Bitno je imati i relevantne i verodostojne preporuke. Ako je bila dobar student valjda moze da se pozove na nekog profesora koji je cenjen u struci, naravno uz njegovo prethodno dopustenje.
Link to comment
Uh kada bih znao koliko samo gresis. Pri tom mislim na drzavne fakultete. Postoje smerovi koji sluze iskljucivo za to da oni sa privatnih fakulteta "operu" diplome i kazu da su drzavni master, a i na ostalim smerovima najveci problem je navatati profesora da ti odobri temu i preliminarnu verziju master rada. Sami predmeti i ocenjivanja na masterima u Srbiji su 50% sazvakavanje stvari koje su naucene na osnovnim studijama (sto moze biti korisno nekom sa drugog fakulteta) i 50% kreativnost profesora koji ocene na masterima upisuju nakon debate, eseja i slicnih stvari koje se najlakse i najcesce uvale nezainteresovanim asistentima.
Kolko ja znam, master nije samo izrada rada, vec i cetiri semestra predavanja i podosta ispita za polaganje. Pre par meseci sam gledao progeame ovih kompjuteraskih smerova ne erf-u i koliko se secam, na cetvrtoj i petoj godini se rade, za struku, neke dosta bitne stvari.
Link to comment
Bitno je imati i relevantne i verodostojne preporuke. Ako je bila dobar student valjda moze da se pozove na nekog profesora koji je cenjen u struci, naravno uz njegovo prethodno dopustenje.
Ti zaista zivis u svetu maste ili u nekoj alternativnoj Srbiiji gde predaju profesori sa americkih koledza. Profesora ces retko kad naci na zakazanim konsultacijama a kamoli ga izmoliti da ti nesto ucini sto mu nije usko u opisu radnog mesta (cast, pretezno mladjim izuzecima) a najbolje od svega je sto su vrlo cesto profesori koji su najtrazeniji za konsultacije zapravo registorvani kao spoljni saradnici ili gostujuci predavaci pa kao takvi i nisu u obavezi da imaju termin za konsultacije.U retkim situacijama kada profesori pristanu da ti napisu pismo preporuke to se zavrsava tako sto ti DOSLOVCE kazu "Napisi ti sta hoces i donesi mi da ti ja to potpisem."
Link to comment
Kolko ja znam, master nije samo izrada rada, vec i cetiri semestra predavanja i podosta ispita za polaganje. Pre par meseci sam gledao progeame ovih kompjuteraskih smerova ne erf-u i koliko se secam, na cetvrtoj i petoj godini se rade, za struku, neke dosta bitne stvari.
Zaboravih da napomenem da su moja iskustva vezana za drustvene fakultete. Moja greska.
Link to comment

Ovog klinca što prodaje crteže sam sretao par puta, kod Mašinca. Kupio sam oba puta, jedan još uvek čuvam negde. Sramota me malo što sam mu dao samo neku siću i par saveta, mada, nije nikakav talenat za crtanje - crteži su mu onako iz srca, dečije apstrakcije. Mali otelotvorava ideju naive.

Link to comment
Ti zaista zivis u svetu maste ili u nekoj alternativnoj Srbiiji gde predaju profesori sa americkih koledza. Profesora ces retko kad naci na zakazanim konsultacijama a kamoli ga izmoliti da ti nesto ucini sto mu nije usko u opisu radnog mesta (cast, pretezno mladjim izuzecima) a najbolje od svega je sto su vrlo cesto profesori koji su najtrazeniji za konsultacije zapravo registorvani kao spoljni saradnici ili gostujuci predavaci pa kao takvi i nisu u obavezi da imaju termin za konsultacije.U retkim situacijama kada profesori pristanu da ti napisu pismo preporuke to se zavrsava tako sto ti DOSLOVCE kazu "Napisi ti sta hoces i donesi mi da ti ja to potpisem."
U moje vreme (osamdesete) profesori na etf-u (bar na smerovima koji nisu imalo mnogo studenata) su se direktno brinuli o zaposljavanju boljih studenata.
Link to comment
U moje vreme (osamdesete) profesori na etf-u (bar na smerovima koji nisu imalo mnogo studenata) su se direktno brinuli o zaposljavanju boljih studenata.
Ja sam za tako nesto cuo (pazi sad ironije) samo na FTN da neki asistenti i profesori imaju kompaniju gde uzimaju studente pred kraj skolovanja (pretezno sa progamerskog smera), daju im neko placeno staziranje i posle ih zaposljavaju. Mogu cak i da saznam kako se zove firma posto mi je jedna drugarica na taj nacin dobila posao. Ali to kao i cela IT prica u Srbiji je poprilican izuzetak u odnosu na sve ostalo.
Link to comment

Postoje dve takve firme na (oko) FTN NS: RTRK i DMS. Obe firme su vanserijske, gledajući i šire od Srbije. Nažalost po devojku o kojoj pričamo, zapošljavaju isključivo programere i energetičare.DMS je takva kompanija da je direktor Microsoft razvojnog centra u Srbiji dolazio i krstio se i levom i desnom da takvo nešto postoji u nas. True story.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...